Автор Тема: Върната изневяра  (Прочетена 1047 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Tery

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 1
  • Карма: +0/-0
  • Пол: Жена
    • Профил
Върната изневяра
« -: 19 април 2021 17:21:53, понеделник »
Здравейте!
Много моля за съвет. Ще ви разкажа моят казус.
Преди 5 години изневерих на партньора си.
Причината е травиална. Не ме оправдава по никакъв начин, но се случи Заедно сме от 15 г. Мъжът ми не ми обръщаше никакво внимание. Ласки имаше само по време на секс, който се случваше на месеца 2 пъти. Колкото пъти си поискам ми беше отказано без довод за причина.В редки случаи умора, в останалото време-О пак ли?!
Ей така целувка, нежност не. Само когато му се при искаше. В другите случаи си лягаше с гръб към мен и 2 часа след мен вечер.
И аз го направих. Как няма да влизам в подробности. Той обаче разбра и последваха мъките. Искаше всичко да знае до най малка подробност. Стигна се до физически и психически тормоз.Аз избягах от него.
Но така се случиха нещата че се събрахме отново с мисълта че това няма да се повтори нито от  моя страна,нито от негова.
Докато сме били разделени и докато той ме молеше да се върна при него разбрах че е имал връзка с друга жена. Преглътнах го.Продължихме нататък.
Сега 5 години след това разбрах някои неща.
Едно че той все ми напомня какво съм направила с намеци и недомлъвки...
Друго открих номер в неговия телефон без име който като написах в гугъл ми излезе една компаньонка. Друго че се регистрирах във фейсбук с несъществуващ човек и му писах.. Малко по малко той взе да си споделя. Разбрах че е готов да ме остави ако намери нещо наистина сериозно другаде.Сподели че обича жена си т.е мен, но ако намери нещо сериозно..
Той ме покани на среща един ден. Т. Е. това момиче. Аз от своя страна по това време му обръщах внимание. повече от преди. Глезене, храна, любов секс и т
Н. Мислих че ще се откаже. Но дойде уречения ден. Той иизмисли една лъжа и се измъкна от вкъщи.
Естествено на срещата никой не отиде. Той не писа на това момиче повече.Аз също
Но какво да правя?
Само ако го попитам нещо в което се съмнявам той ми се развивква и връща времето в което аз съм му изневерила. За негова изневяра не признава. За тези неща затова не съм говорила с него.
Той дори не призна да е спал с тази с която е имал връзка първо. Не признава. Няма и как да разбера.
Но всичко тогава ми е минало за минало.
Въпросът е какво прави сега и защо.
Моля вещите в мъжката гледна психология да ми отговорят. А аз как да постъпя?

Неактивен mariya_koeva

  • ПСИХОЛОГ
  • Глобален модератор
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 767
  • Карма: +17/-0
  • Пол: Жена
  • Нека заедно намерим пътя към промяната!
    • Профил
    • https://psychologist-koeva.blogspot.com/
Re: Върната изневяра
« Отговор #1 -: 19 април 2021 21:28:31, понеделник »
Здравейте, Tery!

За съжаление няма как да Ви кажа какво прави мъжът Ви, мога само да гадая, но истината е, че ако и двамата искате да сте заедно, да отработите негативните емоции от миналото, да си дадете втори шанс и да заздравите връзката си, най-ефективният начин е да се свържете със семеен психотерапевт. Сесиите със специалиста ще помогнат и на Вас, и на мъжа Ви да си отговорите на някои въпроси (може би наболели), да анализирате миналото и да стъпите стабилно в бъдещето и да успеете да си простите (прошката е много важна). Взаимоотношенията между партньорите изискват упорита работа, мотивация и търпение, аз от форума не мога да съм Ви полезна кой знае колко.

Успех!
Мария Коева
Психолог

mariyakoeva7@gmail.com
www.psychologist-koeva.blogspot.com