Автор Тема: Thoughts  (Прочетена 1154 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен ladyn

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 4
  • Карма: +0/-0
    • Профил
Thoughts
« -: 17 март 2021 08:39:31, сряда »
Здравейте, имам натоварващи мисли, свързани с човек с когото не поддържаме връзка. Правя го от дълго време и се наранявам. Какъв би бил Вашия съвет?

Неактивен mariya_koeva

  • ПСИХОЛОГ
  • Глобален модератор
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 767
  • Карма: +17/-0
  • Пол: Жена
  • Нека заедно намерим пътя към промяната!
    • Профил
    • https://psychologist-koeva.blogspot.com/
Re: Thoughts
« Отговор #1 -: 17 март 2021 17:08:41, сряда »
Здравейте, ladyn!

За да мога да Ви бъда полезна, ще ми е необходима малко повече информация за това какви са натоварващите мисли, които изпитвате, защо ги изпитвате, разкажете за ситуацията.
Мария Коева
Психолог

mariyakoeva7@gmail.com
www.psychologist-koeva.blogspot.com

Неактивен ladyn

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 4
  • Карма: +0/-0
    • Профил
Re: Thoughts
« Отговор #2 -: 17 март 2021 17:58:28, сряда »
Натоварва ме фактът, че през по-голяма част от времето си мисля за този човек. Изпитвах силни чувства към него, но той не се отнасяше особено сериозно с мен, приемаше всичко на шега и беше във връзка (само си пишехме). Имам потиснати чувства..често се хващам да си мисля как двамата сме щастливи, как енергиите ни си съвпадат, че съм специална за него и т.н.

Неактивен mariya_koeva

  • ПСИХОЛОГ
  • Глобален модератор
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 767
  • Карма: +17/-0
  • Пол: Жена
  • Нека заедно намерим пътя към промяната!
    • Профил
    • https://psychologist-koeva.blogspot.com/
Re: Thoughts
« Отговор #3 -: 17 март 2021 18:11:23, сряда »
Здравейте отново, ladyn!

Доколкото разбирам, Вие не сте имала реален контакт с този човек, а само сте си писали, нали така? Говорим за обективната реалност в момента - на каква основа сте зависима от него? Този мъж има връзка и свой живот, който не обхваща Вас. И зная, че на рационално ниво всичко това Ви е ясно. И колкото по-забранен е плодът, толкова по-вкусен е той. Психологията на "маниите" е много сложна и не бих казала, че влизате в тази графа, но нещата може да загрубеят, ако навлизате в личното му пространство неканена например. Затова съветът ми е кардинален - изтривате го от списъка с Вашите приятели и приключвате контакта си с него. Животът Ви продължава в две различни посоки!
Мария Коева
Психолог

mariyakoeva7@gmail.com
www.psychologist-koeva.blogspot.com

Неактивен ladyn

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 4
  • Карма: +0/-0
    • Профил
Re: Thoughts
« Отговор #4 -: 17 март 2021 18:30:58, сряда »
Да, не съм имала реален контакт с този човек. Нещата, които съм си представяла и продължавам да си представям са свързани само и единствено с мен, но той също ми е давал малки поводи за това.. Ясно ми е, че той има собствен живот и вероятно не се сеща за разговорите с мен /ние сме си пращали и гласови съобщения/. Нямам този навик да навлизам в личното пространство на хората неканена, както сте написала. Установила съм, че не е един от най-сериозните мъже, дори е споменавал за това, че не си пада по сериозните неща. Изтрих го от социалните мрежи точно преди 1 година без никакви обяснения, точно там се крие проблемът ми. Въпреки че, спрях да виждам негови снимки, публикации и т.н не мога да спра да си мисля за него, дори разглеждам профилите му, но все пак знам, че постъпих правилно.

Неактивен mariya_koeva

  • ПСИХОЛОГ
  • Глобален модератор
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 767
  • Карма: +17/-0
  • Пол: Жена
  • Нека заедно намерим пътя към промяната!
    • Профил
    • https://psychologist-koeva.blogspot.com/
Re: Thoughts
« Отговор #5 -: 17 март 2021 18:49:38, сряда »
ladyn,

опитайте да организирате деня си така, че да имате достатъчно дейности, които да го запълват, за да се дистанцирате максимално от мислите за този мъж. Може би в началото ще Ви е трудно, но съм сигурна, че ще се справите. Огледайте се наоколо - възможно е да има човек, който се опитва да привлече Вашето внимание, но Вие така сте се фиксирала върху въпросния мъж, че не го забелязвате? Винаги си напомняйте, че с него не Ви е свързвало нищо друго, освен комуникация във виртуалното пространство. Ако го бяхте видяла на живо, поведението и реакциите му можеше и да не Ви харесат, нали така? Интернет дава една непълна представа за човека, с когото си пишем. И затова онлайн отношенията трябва да преминат в реалността, за да си дадат сметка двама души дали са един за друг.

Успех!
Мария Коева
Психолог

mariyakoeva7@gmail.com
www.psychologist-koeva.blogspot.com

Неактивен ladyn

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 4
  • Карма: +0/-0
    • Профил
Re: Thoughts
« Отговор #6 -: 17 март 2021 18:58:32, сряда »
Ще обърна внимание на съветите Ви.
Благодаря.