Автор Тема: Запитване - проблем относно взаимоотношения  (Прочетена 1164 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен ronni

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 1
  • Карма: +0/-0
  • Пол: Жена
    • Профил
Запитване - проблем относно взаимоотношения
« -: 3 януари 2021 15:12:02, неделя »
 Здравейте. Реших да се обърна към вас за помощ и съвет, защото се чувствам объркана как да постъпя в дадена ситуация. Писмото се оказа твърде дълго, даде ми проблем с изпращането, затова ви го прикачвам като файл документ.
 https://dox.abv.bg/download?id=d8d6c5264b

Неактивен mariya_koeva

  • ПСИХОЛОГ
  • Глобален модератор
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 767
  • Карма: +17/-0
  • Пол: Жена
  • Нека заедно намерим пътя към промяната!
    • Профил
    • https://psychologist-koeva.blogspot.com/
Re: Запитване - проблем относно взаимоотношения
« Отговор #1 -: 3 януари 2021 18:44:25, неделя »
Здравейте, ronni!

Според мен трябва да продължите напред. Твърде дълго сте се опитвала да изградите доверие между двамата, да му се харесате, да се получи нещо между Вас. Аз не зная доколко той е бил искрен, какво е изпитвал, какви са били намеренията му. Но зная, че когато на двама души им е писано да са заедно и усещат, че са един за друг, не си губят времето в разни конфликти и недоразумения и най-вече - даже и да са се запознали онлайн (което в днешно време е абсолютно ОК) тяхната връзка бързо е преминала в реалността. Права сте, че онлайн комуникацията "изкривява" думи и факти. Мисля, че това е основната Ви грешка - задържането и на двамата във виртуалното пространство повече, отколкото е необходимо. Има и нещо друго - той все още не е готов за нова връзка, връща се в миналото, а Вие трябва да поработите върху себе си и да се научите да не се "раздавате" толкова много, да отстоявате позицията си, да не се унижавате. От разказа Ви се подразбира, че сякаш сте се била хванала като удавник за сламка за този мъж. Поспрете за малко, огледайте се наоколо, преживейте и Вие миналото си. Докато не го направите, и Вие няма да сте готова да започнете на чисто. Сигурна съм, че новата година ще Ви предостави нови възможности за промяна и ще намерите това, което търсите.

Успех!
Мария Коева
Психолог

mariyakoeva7@gmail.com
www.psychologist-koeva.blogspot.com

Неактивен ЦециВихронрав

  • КОЛУМНИСТ
  • Глобален модератор
  • Full Member
  • *****
  • Публикации: 201
  • Карма: +9/-1
  • Пол: Жена
  • Обичам да Обичам
    • Профил
Re: Запитване - проблем относно взаимоотношения
« Отговор #2 -: 3 януари 2021 21:57:11, неделя »
Здравейте!
Аз единствена от екипа тук не съм психолог, но пък имам опит с манипулатори. А това момче с което си пишете е точно такъв - манипулатор!
Този тип мъже търсят някое изпатило от предишна връзка момиче и започват да си играят с чувствата и. Първо и печелят доверието и я влюбват в себе си, а после започват да се правят на сърдити, за да я докарат до отчаяние и молби за прошка. После великодушно прощават и отново... Това са любители на драмите! И ако жената отсреща не им поддаде на манипулациите бягат и търсят друга жертва.
Бягайте далеч от такива мъже!
Внимавай, какво си пожелаваш - мога да реша да ти го дам!