Автор Тема: Смятам, че партньорът ми проявява неуважение към чувст  (Прочетена 1395 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Malena

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 6
  • Карма: +0/-0
  • Пол: Жена
    • Профил
Здравейте!

В началото на май месец възобнових отношенията с бившия ми приятел. Мисля, че това беше грешка, защото тъкмо бях започнала да се възстановявам от раздялата ни, от която беше изминала, горе - долу 1 година.

Всичко беше добре в самото начало, казах му какво ме е наранило, той ми сподели, че не съм имала поводи за ревност и съмнения, че съм се филмирала излишно и т.н. 

Но така или иначе, чувствам силно недоверие, ревност( която вече излиза извън контрол), непрекъснато съм под стрес  напрежение, той  си добавя нови жени в листата във фейсбук, търси внимание, според мен. Доскоро имаше профил в сайт за запознанства, като имахме сериозен разговор, че тези неща никак не са ми приятни. Нямам против да гледа красиви жени и техни снимки, нямам против да има приятелки жени, но не и да проявява неуважение към мен, като флиртува публично с тях, а на други уж по- близки, прави и специални и поръчкови подаръци, за които аз, разбира се нищо не знам. И изведнъж разбирам от фейсбук например, че той е напрви еди какъв си подарък на еди коя си...  Или отварям някой шкаф и вътре - цъфва - подарък от някоя приятелка  или подарък за някоя приятелка. Скрит от мен...  Плача, обвинявам, се тормозя се, че съм патологично ревнива.  За мен това е вид неуважение, лъжа и емоционална изневяра от негова страна. Или поне желание за такава.

Не желае да се обвързва сериозно, не иска семейство и деца. Непрекъснато ми казва, че се филмирам и си въобразявам несъществуващи изневери. Сравни ме  бившата си приятелка, като каза, че страшно много сме си приличали - твърде чувствителни и ревниви. За мен, той е човекът, който провокира чувства на ревност и съперничество, а после филмите са в главите на другите. Не го приемамам. Според мен, това е вид манипулация, игра с чувствата на хората. Подигравка с тях или неосъзнатост. Не искам да свиквам с това унижение и лошо отношение. Не искам повече да се обвинявам. Той не ми дава никаква сигурност. чувствам с ена ръба с него.  Имам чувството, че съм единствената страна, която се бори за тази връзка.

Мисля да се обърна към терапевт в реално време, защото се чувствам ужасно, - необичана и смачкана, а същевренно, не мога да прекъсна тази връзка, която е с предрешен финал и няма нкаква перспектива. Не знам как да постъпя, ако я прекратя веднага дали ще е добре за мен самата или трябва да стане постепенно? Просто не знам вече... Отлагам края и се измъчвам, а имам и чувства към този мъж, който просто не мога да разбера вече... а и се изморявам емоционално. Чувствам се изхабена...Благодаря за вниманието Ви!

Неактивен mariya_koeva

  • ПСИХОЛОГ
  • Глобален модератор
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 767
  • Карма: +17/-0
  • Пол: Жена
  • Нека заедно намерим пътя към промяната!
    • Профил
    • https://psychologist-koeva.blogspot.com/
Re: Смятам, че партньорът ми проявява неуважение към чув
« Отговор #1 -: 4 януари 2021 18:50:19, понеделник »
Здравейте, Malena!

Хората са казали, че не е ОК човек да се връща там, където е приключил нещо - връзка, приятелство, взаимоотношения. Независимо дали ще е работа, местожителство, контакти и т.н., щом е трябвало нещо да свърши, значи така е трябвало да стане. По-добре е било да не възобновявате връзката си с този мъж. Но пък всичко, което ни се случва, е за наша поука и житейски урок. Мисля, че с право се чувствате пренебрегната от страна на приятеля Ви. Изброявате доста акценти, които показват, че не само не сте патологично ревнива, ами и е хубаво да обърнете поглед към себе си, да се запитате какво искате, от какво имате нужда и да си направите равносметка дали да продължавате да сте с приятеля Ви. Това е решение, което ще трябва да вземете Вие.

Успех!
Мария Коева
Психолог

mariyakoeva7@gmail.com
www.psychologist-koeva.blogspot.com

Неактивен ЦециВихронрав

  • КОЛУМНИСТ
  • Глобален модератор
  • Full Member
  • *****
  • Публикации: 201
  • Карма: +9/-1
  • Пол: Жена
  • Обичам да Обичам
    • Профил
Re: Смятам, че партньорът ми проявява неуважение към чув
« Отговор #2 -: 4 януари 2021 23:18:10, понеделник »
Ако Вие започнете да флиртувате и да правите подаръци на други мъже, приятелят Ви ще побеснее от ревност. Гарантирано!
От друга страна си помислете кое е по-добро: ужасен край или ужас без край.
Внимавай, какво си пожелаваш - мога да реша да ти го дам!

Неактивен Malena

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 6
  • Карма: +0/-0
  • Пол: Жена
    • Профил
Re: Смятам, че партньорът ми проявява неуважение към чув
« Отговор #3 -: 5 януари 2021 11:39:22, вторник »
Дами, балогаря ви за отговорите и съветите!
Цеци Вихронрав, той демонстрира абсолютно безразличие и всякаква липса на ревност или я прикрива много добре„ Не казвам, че ревността е хубаво чувство, напротив или е провокирана или е въображаема и двата варианта не са окей за мен. Той, сам знае какво прави зад гърба ми, даже ми сподели, че щял да се почувства облекчен, ако започна да правя същото. Не мисля, да си губя времето с глупости, обаче. А, да освен това всеки път се оказва, че всяка негова позната, колежка, приятелка е с хомосексуална ориентация. Едната се беше снимала с гаджето си (мъж)  в мрежите и така ми стана ясно, че не е съвсем хомосексуална. Та, просто вече ми прикипява много сериозно. Криел от мен, защото съм правела проблеми и скандали. Е, как няма да правя проблем, като избира и поръчва специлани подаръци, крие ги от мен,  флиртува и се опитва да впечатлява други жени, а мен ме пита какво да ти купя, никога не е поръчвал специален подарък за мен. Правил ми е скъпи подаръци, но това за мен не значи нищо, след като има лъжи от негова страна. Още от самота начало на връзката ни беше така, което, не би било приятно на никоя нормална жена, предполагам. Човек ,който е откровен, не крие приятелсвата си от партньора си. Не го лъже. Ситуаципта е толкова ясна, че е време да се събудя  и да си тръгна от тази пародия на връзка.