Автор Тема: Изневяра  (Прочетена 1333 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Dani_88

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 1
  • Карма: +0/-0
  • Пол: Жена
    • Профил
Изневяра
« -: 22 ноември 2020 15:55:24, неделя »
Здравейте! Много ми е тежко и не знам от къде да започна. С моят приятел сме заедно от 8 години и сгодени от пет. Преди две години и половина той замина в чужбина, а аз останах в България. Пробвах се и аз да живея там, но психически не издържах и се върнах. Винаги когато имахме възможност се виждахме. Винаги съм била ревнива, затова го проверявах тайно в социалните мрежи с кого си пише. Забелязах, че няколко пъти е канил в квартирата си едно момиче и си споделя с нея. Ревността ме обзе. Имах колега, който проявява интерес към и тогава всички бариери, които издигах между мен и колегата ми паднаха. Срещнахме се уж " по работа"  и тогава изневерих. Хем исках да изневеря и да си отмъстя, хем ме беше толкова страх от последиците...Беше ужасно преживяване! Казах на колегата ми, че се отказвам, че не искам да изневерявам, отблъснах го но той не ме пусна да си замина. Казваше ми трябва да го направиш и ще почувстваш по-добре. Тогава в съзнанието ми излезе мисълта, правиш го и си заминаваш от там. Дори после му казах, че всичко е било прекрасно, защото си мислех, че ако разбере,че не ми е харесало може да ме накара пак да го направя. Когато годеникът ми се прибра му разказах всичко и той ме напусна, върна се в чужбина. Каза, че никога не е имал нещо общо с онова момиче и само са пили кафе, като приятели. Не ми е казал, защото съм ревнива и съм щяла да направя скандал. Вярвам му. Разбрах, че това е истината. За мен изневярата е най-долното нещо на света, така съм възпитана. Може да е 21 век, но аз исках да остана "чиста" и без грехове на душата си. След време приятелят ми прости и иска да продължим заедно. Но въпросът, че аз не мога да си простя. За мен всичко е преди и след изневярата. Наруших всички принципи в които съм вярвала. Не мога да ям, да спя, само плача. Искам всичко да бъде както преди, а знам че няма как да стане. Всеки ден разглеждам наши снимки с годеникът ми и си казвам, толкова сме били щастливи преди да му изневеря. Имам чувството, че вината ми ще ме убие. Той още е в чужбина но иска скоро да се прибере за да сме заедно. Аз му изневерих а той е силният и се бори. Каза, че ще направи всичко за да се почувствам по-добре. Нараних най-скъпия за мен човек и не знам как ще живея с тази мисъл...Моля за помощ!


Неактивен ЦециВихронрав

  • КОЛУМНИСТ
  • Глобален модератор
  • Full Member
  • *****
  • Публикации: 201
  • Карма: +9/-1
  • Пол: Жена
  • Обичам да Обичам
    • Профил
Re: Изневяра
« Отговор #1 -: 22 ноември 2020 16:40:38, неделя »
Всеки човек греши. Вие също сте човек и сте сгрешила. Но пък имате любим който умее да прощава. Значи е време и Вие да си простите!Простете сама на себе си грешката и продължете напред. Ако Ви е трудно да си простите застанете пред огледалото и се запитайте с какво сте повече от другите, че не Ви е позволено да грешите? Като осъзнаете, че сте човек като всички останали и грешите пак като всички останали, ще се получи да си простите.
Успех и бъдете щастлива с Вашият годеник!ПС
Като не прощавате на себе си причинявате болка и на него. Нали не искате да му причинявате болка?
Внимавай, какво си пожелаваш - мога да реша да ти го дам!

Неактивен mariya_koeva

  • ПСИХОЛОГ
  • Глобален модератор
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 767
  • Карма: +17/-0
  • Пол: Жена
  • Нека заедно намерим пътя към промяната!
    • Профил
    • https://psychologist-koeva.blogspot.com/
Re: Изневяра
« Отговор #2 -: 22 ноември 2020 20:29:35, неделя »
Здравейте, Dani_88!

Както ЦециВихронрав написа, всеки прави грешки. Разбирам чувството за гняв, което Ви е обзело, но колкото повече се гневите на себе си, толкова повече няма да успеете да си простите и да продължите напред. Явно до Вас има мъж, който може да прощава, по-смирен е, което е доста положителен знак. Опитайте се да поработите върху ревността, която изпитвате. Тя е съвсем естествена, когато е в малка "доза", мъдрите хора са казали, че който не ревнува, значи не обича. Но когато стане патологична, тогава е проблем. Предлагам Ви да прочетете една моя статия по темата - https://psychologist-koeva.blogspot.com/2018/08/blog-post_82.html. Помислете върху нея. Изневярата е следствие на тази силна Ваша ревност, която, както се оказва, е безпочвена. Съветвам Ви, ако не успявате да се справите сама с емоционалното си състояние, да потърсите психолог и да посещавате сесии, за да помогнете на себе си.

Успех!
Мария Коева
Психолог

mariyakoeva7@gmail.com
www.psychologist-koeva.blogspot.com