Автор Тема: Омагьосан кръг  (Прочетена 247 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Stefy_petrova

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 1
  • Карма: +0/-0
  • Пол: Жена
    • Профил
Омагьосан кръг
« -: 2 октомври 2023 11:12:41, понеделник »
Здравейте,
От години насам попадам само на неподходящи за мен хора. Или са женени/обвързани или не търсят нищо сериозно. Има и хора, които ме харесват, но те не ми допадат и аз съм сама от години. Защо се получава така?

Неактивен Boyanova

  • ПСИХОЛОГ
  • Админ
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1349
  • Карма: +8/-0
  • Пол: Жена
    • Профил
    • Форум за психология
Re: Омагьосан кръг
« Отговор #1 -: 8 октомври 2023 10:23:29, неделя »
Здравейте,

Проблемът, който описвате, е сложен и може да има множество фактори, влияещи на него. Очевидно е, че това е деликатна емоционална ситуация. Ето няколко аспекта, които може да разгледате:

Самопознанието и самооценката

Липса на ясни критерии: Дали имате ясна представа за това, какво искате от партньор и от връзка?

Ниска самооценка: Понякога хората несъзнателно избират партньори, които не са подходящи, защото не се чувстват заслужаващи за нещо по-добро.

Социални фактори

Средата: Ако се движите в среди, където хората не търсят сериозни отношения или са вече в такива, вероятността да срещнете подходящ партньор е ниска.

Социални умения: Как се представяте и взаимодействате с другите може да има голямо влияние на типа хора, които привличате.

Психологически аспекти

Схеми от миналото: Понякога хората повтарят модели от минали отношения или от семейството, които не са здравословни.

Страх от интимност: Понякога избирането на "неподходящи" партньори е начин да се избегне истинска интимност и близост.

Практически стъпки

Анализ и рефлексия: Проведете време в самонаблюдение и анализ на вашите предишни отношения.

Промяна на средата: Опитайте се да се включите в нови социални групи и дейности, където бихте могли да срещнете различни хора.

Обмислянето на тези фактори може да ви помогне да получите по-ясна картина на ситуацията и да предприемете съответните стъпки за промяна.

Успех!
психолог Людмила Боянова