Автор Тема: Накъде да поема?  (Прочетена 1359 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Rosered

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 1
  • Карма: +0/-0
  • Пол: Жена
    • Профил
Накъде да поема?
« -: 14 ноември 2020 21:39:23, събота »
На 37 години съм, а имам чувството, че живота ми е свършил...Омъжих се млада защото забременях. Сега детето почти отлетя от семейното гнездо, а аз от години знам, че не обичам мъжа си...Имах странична връзка, дълга, уж неангажираща, но с времето се привързах и дори започнах да кроя планове за развод, самостоятелност и евентуално нова любов...Неочаквано за мен обаче (макар да знаех, че ще се случи някога), човекът с който имах връзка пожела да прекратим отношенията си. Той иска деца, търси жена без "багаж" и аз го знаех, и все пак не мога да спра да плача и да се самосъжалявам. В последните години някак всичко, което правех, го правех с мисъл за него и сега загубих мотивация.
Със съпруга ми отстрани изглеждаме като перфектното семейство - успели, заможни и щастливи, мъжа ми все още ме обича, а аз...Просто не знам какво да правя...Да продължа ли в брака си, макар и без любов или да разруша всичко с риск да остана сама завинаги? Исках още едно дете, сега отново се замислям, искам да запълня ежедневието си...Улавям се, че завиждам на хората, които тепърва ще градят, ще отглеждат деца. Аз, поглеждайки напред, не виждам никаква тръпка в бъдещето си. Нямам близки приятелки, разсейвам се със спорт и пазаруване, но се чувствам неудовлетворена. Дори не ме бяха изоставяли досега, учудващо е колко боли. По принцип съм инертен човек, страхувам се от промени, но не мога да спра да мисля, че дължа на себе си да изпитам истинска любов...

Неактивен mariya_koeva

  • ПСИХОЛОГ
  • Глобален модератор
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 767
  • Карма: +17/-0
  • Пол: Жена
  • Нека заедно намерим пътя към промяната!
    • Профил
    • https://psychologist-koeva.blogspot.com/
Re: Накъде да поема?
« Отговор #1 -: 15 ноември 2020 10:10:49, неделя »
Здравейте, Rosered!

Страхът от промяна, независимо за какво става въпрос, никога не е печеливш и превръща личността в ролята на жертва, която също никога не е успешна. Предприемането на промяна тогава, когато тя се прави с ясната цел, че е за Ваше добро, за Вашия просперитет и позитивно усещане в живота няма как да Ви се отрази негативно. А говорейки за негативизъм, се опитайте да не сте толкова "крайна". Какво значи "Да разруша всичко с риск да остана сама завинаги"? Вие сте все още млада, тепърва ще имате много възможности за каквото и да е. Даже и да решите да се разделите със съпруга Ви, съм сигурна, че няма да останете сама завинаги. Но това е решение, за което поемате отговорност Вие. Сама ще трябва да го вземете.
Мария Коева
Психолог

mariyakoeva7@gmail.com
www.psychologist-koeva.blogspot.com