Автор Тема: Клюки по мой адрес в офиса  (Прочетена 1908 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Mira_X

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 11
  • Карма: +0/-0
  • Пол: Жена
    • Профил
Клюки по мой адрес в офиса
« -: 9 декември 2019 19:40:51, понеделник »
Здравейте!
Работя в голям екип от хора.

Търся най-подходящ начин за разрешаване на следната ситуация:
Колеги, които не познавам и освен "здравей" друго не сме си казвали говорят зад гърба ми, че преследвам техен колега и се шегуват с него на тази тема и следят всяка моя стъпка. Всичко това идва от колега, който е и негов приятел от дълги години.
Той не се вързваше на тези приказки, докато на организацията за празнуването на неговия рожден ден в офиса не се получи една нелепа ситуация. От тогава и той започна да ме гледа на лошо. Да чака аз да си тръгна първа и след това и той.
Истината е, че наистина имам симпатии към него, имаме много общи теми на разговор и възгледи за процеса на работа. Той е от около 2-3 год. преди да постъпя аз на това работно място.
Не съм го преследвала, но имаше период от 1-2 седмици в които по случайност се засичахме много често в офиса. Поради появилите се приказки, дори съм се опитвала да избягвам срещи с него, но безуспешно.
Търся съвет относно това, как е най-добре да реагирам в случая, защото това ми пречи на общата работа с него, както и на комуникацията с други колеги.
Дали е добре да оставя нещата да се случват по течението?
Дали е добре да се изясня с колегата от който идва клюката или пък да разговарям с колегата с който сме замесени в нея?
Или пък има друг изход?
Благодаря за отделеното време и внимание!
Поздрави!


Неактивен Mira_X

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 11
  • Карма: +0/-0
  • Пол: Жена
    • Профил
Re: Клюки по мой адрес в офиса
« Отговор #1 -: 10 декември 2019 05:45:36, вторник »
По-лошото е, че въпреки всички приказки, както от колеги, така и в последствие от него, аз може би започвам да се влюбвам в него.

Неактивен ЦециВихронрав

  • КОЛУМНИСТ
  • Глобален модератор
  • Full Member
  • *****
  • Публикации: 201
  • Карма: +9/-1
  • Пол: Жена
  • Обичам да Обичам
    • Профил
Re: Клюки по мой адрес в офиса
« Отговор #2 -: 11 декември 2019 16:24:56, сряда »
За да не се чувствате и двамата некомфортно, най-добре е да говорите с този колега и да изчистите недоразумението.
Внимавай, какво си пожелаваш - мога да реша да ти го дам!

Неактивен mariya_koeva

  • ПСИХОЛОГ
  • Глобален модератор
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 767
  • Карма: +17/-0
  • Пол: Жена
  • Нека заедно намерим пътя към промяната!
    • Профил
    • https://psychologist-koeva.blogspot.com/
Re: Клюки по мой адрес в офиса
« Отговор #3 -: 11 декември 2019 18:53:19, сряда »
Здравейте, Mira_X!

Добра идея ли е да поговорите с колегата, с когото сте замесена, да се опитате да изчистите недоразумението и след това двамата да разговаряте с колегата, от когото идва тази клюка? Така ще се разберете и тримата и да се надяваме, че всичко вече ще е ОК.

Мария Коева
психолог
Мария Коева
Психолог

mariyakoeva7@gmail.com
www.psychologist-koeva.blogspot.com

Неактивен Mira_X

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 11
  • Карма: +0/-0
  • Пол: Жена
    • Профил
Re: Клюки по мой адрес в офиса
« Отговор #4 -: 15 декември 2019 01:13:45, неделя »
Благодаря за отговора!
През тези дни се опитвах да избягвам случайните срещи с него и нещата изглежда се нормализираха. Дори колегата от който тръгна всичко започна да ме гледа по нормален начин и да ме поздравява. С друг колега от неговия екип, с който се познаваме отдавна, отидохме на събитие свързано с кариернито ни израстване и общо взето от тогава, нещата започнаха да се нормализират.
Тъй като имам желание да се преквалифицирам и да започна да работя във фирмата това, за което наистина съм учила (то е пряко свързано с тяхния екип), търся съвет относно това, как да премахна преградата, която се издигна между мен и въпросния колега с който ме свързват. Не мисля, че би ми повярвал, ако му кажа просто, че не съм го преследвала и, че дори ми е било неудобно при засечките ни, заради коментарите отзад.

Неактивен Mira_X

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 11
  • Карма: +0/-0
  • Пол: Жена
    • Профил
Re: Клюки по мой адрес в офиса
« Отговор #5 -: 15 декември 2019 01:25:22, неделя »
Веднъж чух, че с колегите му коментират общите ни познати и интереси във Фейсбук, след което, той се доближи до мястото на което седя (изглеждаше така, всякаш искаше да ме попита за нещо), погледа ме докато работех и по някаква причина се отказа.

Неактивен ЦециВихронрав

  • КОЛУМНИСТ
  • Глобален модератор
  • Full Member
  • *****
  • Публикации: 201
  • Карма: +9/-1
  • Пол: Жена
  • Обичам да Обичам
    • Профил
Re: Клюки по мой адрес в офиса
« Отговор #6 -: 15 декември 2019 01:37:43, неделя »
Не мисля, че би ми повярвал, ако му кажа просто, че не съм го преследвала и, че дори ми е било неудобно при засечките ни, заради коментарите отзад.
Няма причина да не Ви повярва.
Внимавай, какво си пожелаваш - мога да реша да ти го дам!

Неактивен Mira_X

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 11
  • Карма: +0/-0
  • Пол: Жена
    • Профил
Re: Клюки по мой адрес в офиса
« Отговор #7 -: 16 декември 2019 21:16:08, понеделник »
Дали е добра идея, първо да говоря с източника на клюката, защото човекът с който сме замесени ще се върне от отпуск през януари?
Има ли някакъв метод или тактика с която разговорът да протече леко и някакви правила в това отношение?

Неактивен mariya_koeva

  • ПСИХОЛОГ
  • Глобален модератор
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 767
  • Карма: +17/-0
  • Пол: Жена
  • Нека заедно намерим пътя към промяната!
    • Профил
    • https://psychologist-koeva.blogspot.com/
Re: Клюки по мой адрес в офиса
« Отговор #8 -: 17 декември 2019 12:21:11, вторник »
Здравейте отново, Mira_X!

Колкото повече се опитвате да оправите нещата, толкова повече по-зле ще стават. Според мен е по-добре Вие и колегата, с когото сте замесена, да разговаряте с колегата, от когото идва клюката. Но Вие решавате как да действате. Много пъти вече казвам, че рецепти и правила в психологията няма. Вие познавате тези хора, така че ще трябва да помислите как да подходите към тях.

Успех!

Мария Коева
психолог
Мария Коева
Психолог

mariyakoeva7@gmail.com
www.psychologist-koeva.blogspot.com

Неактивен Mira_X

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 11
  • Карма: +0/-0
  • Пол: Жена
    • Профил
Re: Клюки по мой адрес в офиса
« Отговор #9 -: 17 декември 2019 20:42:08, вторник »
Благодаря! :)