Автор Тема: Тревожност, безпокойство, напрегнатост, притеснение, с  (Прочетена 1251 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен mucunka

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 1
  • Карма: +0/-0
  • Пол: Жена
    • Профил
Добър ден, от определено време се чувствам разтревожена, неспокойна, притеснена. Чувствам като топка в корема,нямам желание да върша неща, не се радвам. Обяснявам си го с факта, че всичко приемам много навътре и си слагам всичко, и се притеснявам за всичко и то може би ми се е натрупало и така. Чувствителна съм много. Преди обаче когато бях спокойна гледах по съвсем различен начин на живота, но от както започна тази тревожност съм друг човек и не знам защо се чувствам така.Пия седорелакс и смуча валидол при нужда,но няма голям ефект. Моля ви, дайте ми съвет ако може какво да правя.

Неактивен mariya_koeva

  • ПСИХОЛОГ
  • Глобален модератор
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 767
  • Карма: +17/-0
  • Пол: Жена
  • Нека заедно намерим пътя към промяната!
    • Профил
    • https://psychologist-koeva.blogspot.com/
Re: Тревожност, безпокойство, напрегнатост, притеснение
« Отговор #1 -: 18 август 2020 12:12:28, вторник »
Здравейте, mucunka!

Повишената тревожност, която изпитвате, е породена от конкретно събитие. Помислете кое е то. Сама казвате, че напоследък Ви се е натрупало доста, така че със сигурност има причина да сте по-неспокойна. Необходимо е да се анализират ситуациите, довели до тревожността Ви, за да получите насоки как да се справите с проблема. Не Ви препоръчвам да взимате медикаменти без лекарско предписание, защото това може да Ви изиграе лоша шега.

Мария Коева
психолог
Мария Коева
Психолог

mariyakoeva7@gmail.com
www.psychologist-koeva.blogspot.com