Автор Тема: Проблеми с родителите  (Прочетена 2020 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Недка Ботева

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 3
  • Карма: +0/-0
    • Профил
Проблеми с родителите
« -: 1 юни 2020 20:06:48, понеделник »
Здравейте,
Проблемът ми е следния с мъжа ми сме щасливо сем.с дете на 2г и 9 месеца. Когато решихме да се установим в пловдив , родителите на мъжа ми купиха апартамент малък да се дава под наем ,а ние да живеем в апартамента на мойте родителите ,който са разведени и по това време баща ми си живее другаде и до днес ,а майками имаше връзка с мъж и живеше при него,но връзката им приключи и се прибра вкъщи. От там заюичнаха проблемите тя искам да отиде да живее сама в апартамента купен от родителите на мъжа ми  под предтекст че две поколения не могат на едно място.Но ние взимаме наем от там и правим ремонт на този апартамент в който живеем .мъжа ми се дразни ,защото майка ми има сестра ,която има апартамент който не ползва а гледа болната им майка в бащиния на майка ми и леля ми бащин апартамент,мъжа ми иска чайка ми да отите в празния апартамент ,но леля ми не позволява. Ох дано се разбра, с две думи мъжа ми.и майками не искат да живеят заедно ,мъжа ми и родителите му не са съгласни майка ми да живее в апартамента купен от тях.майка ми и родителите на мужа ми не си говорят , много ме тормози това,отделно майка ми  все казва че била мн ощетена нямало къде да живее ,да сме се изнасяли ,а тъкмо направихме ремонт, сега ще разделяме домакинствата понеже мястото позволява  и пак е сърдита как можело да сме отделни домакинства ,при положение че до сега тя една сметка не е плащала а всичко ние с мъжа ми ,отделно не иска да се премести да живее в едната стая т.е. да ползва една стая от апартамента  а ние с мъжа ми и детето др част от жилището за да направим детска на детето ,нямало да стане така ,защото отново щяла тя да отстипи ....нз ние сме и деца какво дели с нас....на мъжа ми родителите пък  и те се държат тъпо даже за коледа не се чуха по телефона ей така за 10 сек да се чуят. Мн се ядосвам и нз как да постъпя ,майка ми събота и неделя става рано и излиза на разходки и кафета ,можело да вземе да гледа детето ,но аз съм си имала мъж той трябвало да става в почивните дни да го гледа а аз да поспя,той пък се дразни ,че тя не ми помага ....омагьосан кръг.
Моля за съвет ,благодаря ви за отделеното време.съжалявам ако има грешки пиша от тел.

Неактивен mariya_koeva

  • ПСИХОЛОГ
  • Глобален модератор
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 767
  • Карма: +17/-0
  • Пол: Жена
  • Нека заедно намерим пътя към промяната!
    • Профил
    • https://psychologist-koeva.blogspot.com/
Re: Проблеми с родителите
« Отговор #1 -: 1 юни 2020 21:01:29, понеделник »
Здравейте, Недка Ботева!

Аз мисля, че не е ОК две или повече поколения да живеят заедно (освен ако това наистина не се налага). Не бих могла да Ви дам черно-бял отговор. Но мога да Ви задам няколко въпроса. Как Ви се струва идеята да заживеете самостоятелно с мъжа Ви, като си наемете квартира или си вземете жилище? Мъжът Ви ще одобри ли идеята? Да, вероятно се притеснявате от реакцията на роднините, но в крайна сметка Вие и мъжът Ви го правите за Вашето собствено спокойствие. Така няма да възникват конфликти и недоразумения относно това кой къде да живее, кой кога се събужда, кой кога излиза и т.н. И ще видите, че и връзката Ви ще върви по-добре.

Мария Коева
психолог
Мария Коева
Психолог

mariyakoeva7@gmail.com
www.psychologist-koeva.blogspot.com

Неактивен Недка Ботева

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 3
  • Карма: +0/-0
    • Профил
Re: Проблеми с родителите
« Отговор #2 -: 2 юни 2020 23:19:47, вторник »
Здравейте,
Проблемът е ,че съм подвела майка ми ,че ще живе тя в по малкия апартамент купен от родителите на мъжа ми,в последствие  той се дава под наем и мъжа ми и родителите му не дават тя да живее там.не можем да  купим наш с мъжа ми ,защото направихме ремонт на този в който живеем, тъкмо поприклпчихме затова ако идем другаде мъжа ми казва ,че отношенията с майка ми ...направо да забравя сякаш...ужасно е.
Майка ми казва,че всичко било за пари били сме материалисти тя един наем ли струвала :(
А мъжа ми  казва че   майка ми искала да ни ощети докато техните само ни помагали ,нищо че майка ми ни е предоставила апартамента.Затова не можем да се изнесем .майка ми е супер обидена  чувства се пренебрегната ,но в същото време ни прави на пук.
Мисля че понеже родителите на мъжа ми имат лоши отношения със свойте роднини и го пренасят на мъжа ми и той на нашето семейство .
И не ги разбирам родителите на мъжа ми пак са недоволни от майка ми ,изобщо ужасна ситуация.
Ако се опълча на тях ,да може майка ми да отиде в малкия апартамент  ще станат още по  големи  разправии ,защото мъжа ми ще каже вместо да  седи при нас и да ни помага ще живее там сама да не ни търси ако и потрябваме щом ни ощетява :(
Вече и аз нз кое е правилно ,мой близки казват ,че съм се променила ,че мъжа ми ме маниполирал и т.н.
Нз дали да не продължа със специалист да разговарям ив случая с вас ,нз мислила съм дори тримата аз мъжа ми и майка ми да посетим специалист найстина не зн кое било най добрия и така да се каже безболезнен вариант .
Благодаря ви.

Неактивен mariya_koeva

  • ПСИХОЛОГ
  • Глобален модератор
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 767
  • Карма: +17/-0
  • Пол: Жена
  • Нека заедно намерим пътя към промяната!
    • Профил
    • https://psychologist-koeva.blogspot.com/
Re: Проблеми с родителите
« Отговор #3 -: 3 юни 2020 10:14:02, сряда »
Здравейте отново, Недка Ботева!

Разбирам ситуацията, в която се намирате. Наистина се налага да сте гъвкава и да избягвате скандалите, но в крайна сметка не може да сте винаги между чука и наковалнята. Трябва този конфликт да приключи и да се вземе някакво решение, като това решение трябва да дойде от Вас и мъжа Ви. Вие сте главните герои във филма, роднините са второстепенни. Да, те може да са Ви помагали, да Ви помагат, но Вие двамата трябва да съхраните семейството си, ако искате изобщо да продължите да сте семейство. Защото рано или късно всички тези конфликти ще окажат влияние върху двама Ви. И те са започнали да оказват. Приветствам Вашето намерение да се обърнете към специалист. Мисля, че като за начало е ОК да потърсите семеен консултант и да отидете с мъжа Ви. Той след това ще Ви каже какви са неговите препоръки - дали да продължите да посещавате сесии само двамата или в някакъв момент да присъстват и други членове от семейството.

Успех!

Мария Коева
психолог
Мария Коева
Психолог

mariyakoeva7@gmail.com
www.psychologist-koeva.blogspot.com

Неактивен Недка Ботева

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 3
  • Карма: +0/-0
    • Профил
Re: Проблеми с родителите
« Отговор #4 -: 3 юни 2020 14:07:47, сряда »
Благодаря ви :)