Автор Тема: Лошото държание на приятеля ми  (Прочетена 3934 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Shhh

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 2
  • Карма: +0/-0
    • Профил
Лошото държание на приятеля ми
« -: 21 септември 2017 13:23:36, четвъртък »
Здравейте.
Имам човек до себе си от 1 година, но нещата не са точно както аз искам ги очаквам. Помага ми със всички проблеми, но държанието му не е това, което аз искам, защото си позволява да ме обижда, да ми показва среден пръст и да ме унижава, а аз ужасно много го обичам и не мога без него, защото живея без родителите ми и гледам да запълня дупката с него, а той е по затворен и отдръпнат от мен. Как да постъпя, за да започне да се държи добре с мен?

Неактивен Boyanova

  • ПСИХОЛОГ
  • Админ
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1349
  • Карма: +8/-0
  • Пол: Жена
    • Профил
    • Форум за психология
Re: Лошото държание на приятеля ми
« Отговор #1 -: 21 септември 2017 13:24:57, четвъртък »
Здравейте Shhh,

Това, че Вашият приятел Ви помага с всички проблеми е наистина хубаво. Още повече, че сте само на 19 г. и на една такава възраст човек тепърва натрупва своя житейски опит. Разбирам, че сте в тежка ситуация, щом Ви се налага да живеете без родителите си.

Пробвали ли сте да обсъдите положението си с приятеля си? Да поговорите откровено с него какво Ви притеснява, да се опитате заедно да намерите изход от това? Вие можете да сте инициаторът той да се замисли над възникналия проблем, но от приятеля Ви зависи той да предприеме необходимите мерки да си коригира поведението, така че да не Ви наранява.

Ако желаете, можете да пишете по тази тема отново, за да споделите развоя на събитията.

С уважение,
психолог Людмила Боянова

Неактивен Shhh

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 2
  • Карма: +0/-0
    • Профил
Re: Лошото държание на приятеля ми
« Отговор #2 -: 21 септември 2017 13:26:01, четвъртък »
Опитала съм да говоря с него, но той казва, че само му мърморя и не иска да изслушва.

Неактивен Boyanova

  • ПСИХОЛОГ
  • Админ
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1349
  • Карма: +8/-0
  • Пол: Жена
    • Профил
    • Форум за психология
Re: Лошото държание на приятеля ми
« Отговор #3 -: 21 септември 2017 13:27:22, четвъртък »
Опитайте да поговорите с него, като изрично указвате, че въпросът е сериозен и не става въпрос за някаква временна прищявка от Ваша страна. Обяснете му, че Ви наранява, като Ви обижда и му споделете всичко. Настоявайте, че е сериозен разговор и че държите да Ви изслуша. Ако това не помогне, замислете се дали искате да продължите взаимоотношенията си с такъв човек, който не желае да спре да Ви наранява.


психолог Людмила Боянова

Неактивен sisito

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 2
  • Карма: +0/-0
  • Пол: Жена
    • Профил
Re: Лошото държание на приятеля ми
« Отговор #4 -: 18 август 2019 16:09:25, неделя »
Здравейте. Имам приятел с който съм от 5 години. всичко беше много добре в първите 2 години , после взе да ми посяга,насила спи с мене като откажа ме бие удрял ме с нож 3 пъти заплашваме с снимки които прави на сила не ми позволява да излизам с родители ми да се виждам избивал ми е зъбите за това. Страх ме не ме оставя а като кажа за раздяла ми отговаря че ще ме убие ако съм искала и на полиция да го кажа. вече не съм на себе си викам крещя за да се успокоя страх ме е от всичко.

Неактивен mariya_koeva

  • ПСИХОЛОГ
  • Глобален модератор
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 767
  • Карма: +17/-0
  • Пол: Жена
  • Нека заедно намерим пътя към промяната!
    • Профил
    • https://psychologist-koeva.blogspot.com/
Re: Лошото държание на приятеля ми
« Отговор #5 -: 18 август 2019 22:18:58, неделя »
Здравейте, sisito!

На колко години сте? Това е важна информация, която ми помага да Ви отговоря компетентно. Ако сте в тийнейджърска възраст, незабавно споделете за ситуацията с родителите Ви. Те са затова Ваши родители, за да бъдат до Вас и да Ви подкрепят. Ако сте в зряла възраст, незабавно бягайте далеч! Хубаво е да имате социална подкрепа - роднини, приятели. И в двата случая сте в правото си да уведомите полицията, независимо с какво Ви заплашва този човек. Не се страхувайте! Действайте!

Мария Коева
психолог
Мария Коева
Психолог

mariyakoeva7@gmail.com
www.psychologist-koeva.blogspot.com

Неактивен sisito

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 2
  • Карма: +0/-0
  • Пол: Жена
    • Профил
Re: Лошото държание на приятеля ми
« Отговор #6 -: 19 август 2019 04:58:56, понеделник »
на 25 съм .E то там е проблема че съм затънала от малка съм с паники израстнах в страх баща ми е зависим от алкохол  имам трамви от деството...

Неактивен Boyanova

  • ПСИХОЛОГ
  • Админ
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1349
  • Карма: +8/-0
  • Пол: Жена
    • Профил
    • Форум за психология
Re: Лошото държание на приятеля ми
« Отговор #7 -: 19 август 2019 07:59:14, понеделник »
Само приятел, казвате, не ви е съпруг, не ви е никакъв. Напуснете го, не му дължите нищо и той с нищо не може да ви спре да го напуснете. В противен случай и като сте с него, може да откачи и да ви убие (достатъчно такива развои на събитията се споменаха по медиите). Трябва Ви и да смените средата, защото при Вас тя е отровена от баща-алкохолик и връщането в такава обстановка няма да Ви повлияе добре. Предлагам Ви да се обърнете за съдействие към: http://animusassociation.org/centar-za-vazstanoviavane-konsultirane-psihoterapia-psihoanaliza/krizisen-centar/ Попитайте ги на Тел./Факс: +359 2 9835205; 9835305; 9835405 как можете да се настаните в такъв кризисен център максимално бързо и планирано, защото приятелят Ви си позволява да Ви заплашва с убийство. След това за половин година ще имате осигурен покрив над главата, което ще Ви стигне като време да си стъпите на краката, ще си намерите работа, после квартира и ще си решите проблемите.