Автор Тема: Проблем със със съня  (Прочетена 1791 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Helona

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 4
  • Карма: +0/-0
    • Профил
Проблем със със съня
« -: 16 април 2020 14:17:07, четвъртък »
Здравейте,вече трета седмица не мога да заспя спокойно.Всичко започна с един просто на сърцебиене, който след консултация с различни специалисти,ми назначиха антибиотик,след това антидепресанти,за да мога да спя. Ефект нямаше и до сега не мога да заспя,оказа се че след толкова лекарства са ми увредили черния дроб,че сега пия само за него лекарства.Когато реша да си легна,понеже вече съм безкрайно уморена,и усещам че се унасям сякаш някаква вълна преминава през мен и се стряскам. Моля за помощ за ефективно преодоляване на този проблем.

Неактивен ЦециВихронрав

  • КОЛУМНИСТ
  • Глобален модератор
  • Full Member
  • *****
  • Публикации: 201
  • Карма: +9/-1
  • Пол: Жена
  • Обичам да Обичам
    • Профил
Re: Проблем със със съня
« Отговор #1 -: 16 април 2020 14:50:16, четвъртък »
Здавейте, аз имам абсолютно същият проблем от 3-4 месеца и реших да наблюдавам себе си, за да установя защо ми се получава така. Защото иначе си заспивам буквално преди още да съм легнала.Установих, че това сърцебиене и всички останали признаци на паническа атака ми се случват на заспиване в дните в които съм била под нервно напрежение (било проблем в работата, било в къщи). И тъй като не винаги мога да избегна проблемите и нервите след такава атака на заспиване се научих да си правя релакс. Още докато ми е замаяно и сърцето ми хлопа си представям, че съм в борова гора и вдишвам аромата на бор. Може да си представите плаж и мириса на море или поляна с лавандула, или каквото там по ваш вкус. Това успокоява дишането. След това продължавам с лека медитация която ме успокоява и заспивам.
Внимавай, какво си пожелаваш - мога да реша да ти го дам!

Неактивен Helona

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 4
  • Карма: +0/-0
    • Профил
Re: Проблем със със съня
« Отговор #2 -: 16 април 2020 15:35:37, четвъртък »
 Благодаря за съвета. предполагам че се паникьосвам да не получа пристъп на сърцебиене отново.Внушавам си че няма да ми се случи отново,медитирам през деня и нощно време се повтаря.

Неактивен Helona

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 4
  • Карма: +0/-0
    • Профил
Re: Проблем със със съня
« Отговор #3 -: 18 април 2020 15:18:53, събота »
Ако може и други техники  за преодоляване на нервното напрежение и за спокоен сън,т.к сега се опитвам да заспя въпреки че съм много уморена не мога,точно когато започна да се унасям и се събуждам. Направо вече е ужасно.

Неактивен mariya_koeva

  • ПСИХОЛОГ
  • Глобален модератор
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 767
  • Карма: +17/-0
  • Пол: Жена
  • Нека заедно намерим пътя към промяната!
    • Профил
    • https://psychologist-koeva.blogspot.com/
Re: Проблем със със съня
« Отговор #4 -: 18 април 2020 16:29:19, събота »
Ако може и други техники  за преодоляване на нервното напрежение и за спокоен сън,т.к сега се опитвам да заспя въпреки че съм много уморена не мога,точно когато започна да се унасям и се събуждам. Направо вече е ужасно.

Здравейте, Helona!

Поствам линк към една моя статия, която мисля, че ще Ви бъде полезна - https://psychologist-koeva.blogspot.com/2020/02/blog-post_29.html

Успех!

Мария Коева
психолог
Мария Коева
Психолог

mariyakoeva7@gmail.com
www.psychologist-koeva.blogspot.com