Автор Тема: Засилване на инфантилността  (Прочетена 1214 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен advokata

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 9
  • Карма: +0/-0
    • Профил
Засилване на инфантилността
« -: 3 февруари 2020 18:26:03, понеделник »
Здравейте,


Имам усещането че преживявам някаква криза и това ми се отрази доста. Става дума за моето развитие. Сякаш дърпам назад и имам фиксации. Когато отидох при моята стоматоложка да ми направи поредния зъб ми спомена че имам повишено слюноотделяне и това не е било типично за възрастните. Справка в интернет показва че само малките деца отделят толкова голямо количество слюнка, а аз не искам да ме мислят за инфантил или непорастнал възрастен. Просто отделянето на такова количество слюнка не било типично за възрастните. Как да направя така че да стоя само на едно ниво и да не слизам надолу по фазите на човешкото развитие. Искам да бъда отговорен човек и да ме уважават.


инфантил означава недоразвит човек. с детски признаци и поведение, а аз не искам да стана такъв.


Не си внушавам, но просто не зная какво да правя за справянето с този проблем.

Неактивен ЦециВихронрав

  • КОЛУМНИСТ
  • Глобален модератор
  • Full Member
  • *****
  • Публикации: 201
  • Карма: +9/-1
  • Пол: Жена
  • Обичам да Обичам
    • Профил
Re: Засилване на инфантилността
« Отговор #1 -: 6 февруари 2020 11:24:27, четвъртък »
Здравейте!Обилното слюноотделяне е признак на всичко друго, но не и на инфантилност. Инфантилността е поведение, а високото слюноотделяне е физическа проява на организма която може да се дължи на много неща. Добре е да посетите личният си лекар и той да Ви назначи изследвания които ще покажат на какво се дължи хиперсаливацията във Вашият случай.
Внимавай, какво си пожелаваш - мога да реша да ти го дам!

Неактивен advokata

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 9
  • Карма: +0/-0
    • Профил
Re: Засилване на инфантилността
« Отговор #2 -: 12 февруари 2020 20:24:48, сряда »
Зависи от гледната точка. Аз лично мисля че всичко трябва да е в нормата. Сухата уста може да означава че човек има диабет или някакво заболяване, но прекомерното слюноотделяне когато е в големи количества означава недоразвитост и липса на отговорност. Все неща типични за малките деца.


И тези неща са описани детайлно в интернет. И тук по скоро става дума за лигавене. Щом моята стоматоложка е забелязала това когато ми е правила зъбите значи има нещо нередно. И добавя че от всички аз най-много съм се слюнял .  Аз също усещам това слюнене, но просто съм свикнал с това.


Правило ми е впечатление че когато ми е възложена прекомерна отговорност на мен това лигавене изчезва. Дори и гласа ми се променя. А това означава че има нещо нередно. Дори и адреналина помага много.


[/size][size=78%] [/size][/size]На първо място, тя трябва да се забравя, че деца до шест месеца повишено отделяне на слюнка е естествен процес, не говорим за заболявания или аномалии.[/size]източник: https://bg.gurusbaby.ru/roditeli-i-deca/zdrave-i-grizhi-za-deca/14348-shest-osnovni-prichini-za-povisheno.html