Автор Тема: Съвет  (Прочетена 1742 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Deina_li

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 3
  • Карма: +0/-0
  • Пол: Жена
    • Профил
Съвет
« -: 24 октомври 2019 13:46:05, четвъртък »
Здравейте,много моля за съвет! Ситуацията е следната вчера След тренировки синът ми, който е на осем ми сподели нещо доста притеснително за мен лично. Той ми каза мамо От известно време не се чувствам добре все едно не съществувам ,аз извънземно ли съм, тук ли съм не мога да обясня, но все едно съм в сън, така се чувствам От известно време и не мога да си обясня защо. Обезпокоена от неговите думи, започнах да го разпитвам Кога се чувства така и той ми отговори че е единствено , когато има задачи се чувства окей и не мисли за това. Ако трябва да споделя още нещо от неговото ежедневие питайте. Много моля за мнения дали според вас Това е притеснително или аз прекалявам и му отдавам прекалено голямо значение

Неактивен Boyanova

  • ПСИХОЛОГ
  • Админ
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1348
  • Карма: +8/-0
  • Пол: Жена
    • Профил
    • Форум за психология
Re: Съвет
« Отговор #1 -: 25 октомври 2019 08:01:19, петък »
Здравейте,

Какви са филмчетата, които гледа по телевизията? С какви и колко на брой приятелчета дружи? Питам, защото има популярно детско филмче за момче, което се преправя на разни извънземни. Възможно е това да е в основата на всичко. За приятелчетата питам, понеже по-затворените деца са по-склонни към фантазии. Другият ми въпрос е какво е натоварването на детето- има ли достатъчно свободно време за себе си, сблъсква ли се със стрес, включително такъв, който е нетипичен за деца на неговата възраст като натоварване?


психолог Л. Боянова


Неактивен Deina_li

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 3
  • Карма: +0/-0
  • Пол: Жена
    • Профил
Re: Съвет
« Отговор #2 -: 25 октомври 2019 09:20:12, петък »
Здравейте той не е от най- общителните деца ,не гледа много детски филмчета и е доста натоварен като цяло ,днес сподели за случка на морето в която се е изплашил и от тогава започнал да изпитва това чуство се едно не е в тялото си .Каза също ,че за да му размине трябва да рисува или да играе футбол .

Неактивен Boyanova

  • ПСИХОЛОГ
  • Админ
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1348
  • Карма: +8/-0
  • Пол: Жена
    • Профил
    • Форум за психология
Re: Съвет
« Отговор #3 -: 25 октомври 2019 13:24:59, петък »
Здравейте,

Каква по-точно е случката?

Неактивен Deina_li

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 3
  • Карма: +0/-0
  • Пол: Жена
    • Профил
Re: Съвет
« Отговор #4 -: 25 октомври 2019 14:42:54, петък »
До като бил в морето го заляла вълна и до като стане решил,че ще се удави

Неактивен Boyanova

  • ПСИХОЛОГ
  • Админ
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1348
  • Карма: +8/-0
  • Пол: Жена
    • Профил
    • Форум за психология
Re: Съвет
« Отговор #5 -: 28 октомври 2019 07:43:46, понеделник »
Здравейте,

Съветвам Ви да намалите натоварването и стреса на детето. Оставете заниманията, които харесва (футбол, рисуване). Пробвайте се да му създадете условия да си създава приятелства. Наблюдавайте го. Най-вероятните причини са прекомерен стрес, поради пренатоварване, липса на приятели и случката с вълната е била онова, което е довело до отприщване на реакция в психиката. Ако поведението продължи, най-добре е да се работи с детето от психолог очи в очи.

Пожелавам бързо справяне с проблема.

психолог Л. Боянова