Автор Тема: В главата ми е пълна бъркотия  (Прочетена 1681 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Хюлия

  • Гост
В главата ми е пълна бъркотия
« -: 1 септември 2019 02:31:36, неделя »
Здравейте,на 25г.съм и съм семейна жена.Омъжена съм от 7г.Даже не знам от къде да почна.От доста години имам проблем,постоянно се сещам за миналото ми,което не е много хубаво.До преди няколко месеца не ми пречеше толкова на сегашния живот,но от 2-3месеца вече стана непоносимо.Винаги до сега съм подтискала,разсейвала мислите си,когато ми дойде някой спомен в главата.Бях омъжена от 2г.когато почнаха и физическите проблеми,паник атаки,ниско кръвно,повдигане (близо от 10г) болки в стомаха,световъртеж.И тези спомени от преди вече ми пречат толкова много,че не мога да живея пълноценно,сякаш се намирам в друг свят,с всички сили се опитвам да продължа живота си.Всичко започна,когато бях на 17г.когато направих грешка и изгубих девствеността си (туркиня съм) Изневерих на приятеля си с бившия ми..След,което съжалявах жестоко,бившия ме заряза и останах сама Не можех да споделя на никой какво се случва с мен,Тогавашния ми приятел А' спря да говори с мен за около 2-3седмици,когато една сутрин ми звънна телефона и ми казаха,че той се е оженил за друга.Трети неочакван шок за 1-2 месеца.Толкова много бях,ядосана,тъжна,чувствах вина за всичко,което се случва.А' ми звънна и каза,че всичко е подредба на майка му,женитба на сила.Бяхме заедно 2г.Имахме куп проблеми,обичахме се,но никой не позволи да бъдем заедно.Той ми прости за грешката ми,борихме се със всички сили за да останем заедно, избягахме няколко пъти,но майка му все ни спираше,не пускаше снаха си да си ходи.Родителите ми разбраха,че се виждам с женен мъж и ме тормозиха вкъщи,че ще станем за позор, казваха ми да не повтарям грешката на по-голямата ми сестра,че иначе баща ми ще се самоубие и какво ли още не.Не можех да им кажа,че съм загубила честта си и,че за това толкова драпам да съм с него.На капак на всичко,искаха да ми уредят брак,с човека който ми отне девствеността.Просто исках да умра.Майката на А' разбра,че няма да се разделим и го изпрати в чужбина,и разбира се пак беше клопка,2 дена след като той замина тя изпрати и жена му там.Вече се чувствах толкова безсилна,уморена,изтощена.Беше там 6м.През това време, докато го нямаше си давах кураж да продължа напред,оправих си отношенията с нашите.Тогава се запознах със сегашния ми съпруг.Виждах го като приятел и му разказах,цялата история,вярвах му много.Той ми даде подкрепа,не ме съдеше,даваше ми кураж.Тъкмо си казвах край на проблемите и хоп А' си дойде.и хайде пак неприятности.Обичах го много,но без него живота ми беше по спокоен,и някък свикнах да нямам проблеми през този период в,който го нямаше.И накрая се отказах от него,избрах сегашния ми съпруг,не защото го обичах а,защото ми беше подкрепа през тези 6м.,защото ми писна от проблеми,защото не исках и аз като сестра ми да нараня нашите.Имах толкова причини да го напусна.Започна един вътрешен конфликт какво .Лишихда направя..??Кое да избера,това,което искам или това,което е правилно и наранява само мен и него и никой друг.Лиших се се от човека,който обичам.Живеем в един град и все го виждам,все ме пронизва с погледа си,навсякъде спомени.Видя ли го всичко ми се преобръща.Подтискала съм куп чувства и емоции,за да продължа сегашния ми живот,не искам да нараня съпруга си,не искам да си мисли,че не го обичам.Предпочитам да страдам аз,отколкото пак да нараня някой.Станах доста нервна,агресивна,мисля,че имам и нарцистично поведение,отслабнала съм,имам  схващания на вратът.През всички тези години се грижих за семейството си,помагах физически и психически на всеки,който има нужда.Разсейвах се доста с чистене,за да не мисля за миналото.Пиех седатиф 4г.дейсташе ми добре,сега пак го приемам.Даже не знам как да ви обясня как се чувствам.Ако искате питайте ме нещо,за да ви обясня,че не знам за какво първо да пиша.

Неактивен mariya_koeva

  • ПСИХОЛОГ
  • Глобален модератор
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 767
  • Карма: +17/-0
  • Пол: Жена
  • Нека заедно намерим пътя към промяната!
    • Профил
    • https://psychologist-koeva.blogspot.com/
Re: В главата ми е пълна бъркотия
« Отговор #1 -: 1 септември 2019 09:34:42, неделя »
Здравейте, Хюлия!

Бих казала, че нещата не са никак объркани, а много простички - все още изпитвате чувства към А' и искате да сте с него. От написаното оставам с впечатление, че обичате сегашния си съпруг повече като приятел, като човек, който Ви е предоставил морална подкрепа в труден за Вас момент. Затова аз няма да се впускам в анализи, а ще Ви попитам има ли възможност да се съберете отново с А'? Той изпитва ли чувства към Вас сега? Или иска да остане със съпругата си? Според Вас добра идея ли ще е да поговорите с него и да му споделите за това, което мислите? За съжаление не съм особено наясно с традициите на Вашето общество и не зная как стоят нещата там.

Мария Коева
психолог
Мария Коева
Психолог

mariyakoeva7@gmail.com
www.psychologist-koeva.blogspot.com

Хюлия

  • Гост
Re: В главата ми е пълна бъркотия
« Отговор #2 -: 1 септември 2019 09:54:37, неделя »
Той още тогава остави съпругата си и аз точно тогава се отказах да бъдем заедно.Той е разведен от 7 години вече.През тези години се опитваше да контактува с мен,но аз отказвах със цялото си същество за да не си създавам проблеми и да не нараня още един човек,моя съпруг,защото с нищо не е виновен.Харесвам живота си с него,защото ми дава пълна свобода във всичко,разбран е,въздържан по точно е интровертен човек и аз не искам да го оставя.Нещата се влошиха,когато разбрах,че преди 1 месец А' се е оженил и жена му ми е адашка.Реших да му пиша,защото осещах,че имам нужда да поговоря с него.След като му писах се почуствах още по зле,защото беше ми сърдит,защо не съм се свързала с него през тези години,защо когато съм го виждала съм го отбягвала.И на него не му е добре знам,от една страна ми стана гадно за съпруга ми,защото чувствах,че така му изневерявам.Не мога да спя даже.Лягам късно,ставам рано...Емоциите и чувствата са в бум в момента.Преди около месец получих такава нервна криза,че повърнах.Споделих с мъжа ми,че миналото ми тежи и,че с всички сили се опитвам да не повтарям грешките си...Той ме разбира..

Неактивен mariya_koeva

  • ПСИХОЛОГ
  • Глобален модератор
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 767
  • Карма: +17/-0
  • Пол: Жена
  • Нека заедно намерим пътя към промяната!
    • Профил
    • https://psychologist-koeva.blogspot.com/
Re: В главата ми е пълна бъркотия
« Отговор #3 -: 1 септември 2019 10:35:27, неделя »
Здравейте отново, Хюлия!

Може да се опитате пак да поговорите с А', но очи в очи. А ако нищо не стане, явно този човек трябва да остане в миналото, а Вие да гледате напред. Грешките използвайте за поука. Правете така, че всяка житейска ситуация да е във Ваша полза, за Ваше развитие и ще Ви е много лесно да преодолявате препятствията.

Мария Коева
психолог
Мария Коева
Психолог

mariyakoeva7@gmail.com
www.psychologist-koeva.blogspot.com

Хюлия

  • Гост
Re: В главата ми е пълна бъркотия
« Отговор #4 -: 1 септември 2019 10:48:26, неделя »
Мисля,че преживяното ме промени отказах се от лошите си качества от характера,но се появи една взискателност,неудържимо чувство за правда,контрол върху всичко,което ми се случва сега,искам да контролирам всяка ситуация.Строга съм към дъщеря си,не искам да греши.Иначе и давам цялата си любов.А доколкото да говоря с А точно от това се плаша,че може да стане нещо и всичко да отиде по дяволите,все пак имам дъщеря за която трябва да мисля и добър човек,който може да оставя зад гърба си.Аз искам просто по някакъв начин да се справя с това без лекарства,да намеря същинността на това,което ме връща отново и отново там.Аз мислих,че съм за психиатър,но не искам да подтискам вече това с лекарства .Искам да се справя с това в ума си,не с лекарства