Автор Тема: Възможно ли е да страдам от Гранично личностно разстро  (Прочетена 1455 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Devonna

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 12
  • Карма: +0/-0
  • Пол: Жена
    • Профил
Здравейте,
искам да споделя с вас своите опасения и ако е възможно да ми дадете правилните насоки.
Преди година - две мислех, че страдам от  скрита форма на депресия и отидох на психиатър- той си поговори с мен 40 мин. и категорично отрече да страдам от каквато и да е форма на депресия. Изпрати ме на невролог. И там лекарят не откри нищо обезспокоително.
Забелязвам, обаче че често меня настроенията си. Страхувам се да не бъда наранена и изоставена от любимия човек, но насксоро се случи точно това приключих връзка, в която обичах партньора си, но му нямах доверие, имаше индикации от негова страна. Чатове и флиртове с бившата му приятелка, флиртове с други жени в мрежите, това адски много ме измъчваше и още повече губех увереността си и чувството на сигурност в себе си и любовта му към мен. В началото страдах, но си мълчах. Накрая последва скандал от моя страна и раздяла. Не можах да преглътна някои негови лъжи и неуважение към личността ми. н еможах да издържа... Реших ,че съм прекалила с ревността си, възмолжно е. Така или иначе, раздялата с него буквално ме срина  психически. Изпитвам чувство на вина и болка, че си тръгнах, че му отворихтелефона( наруших личното му пространство)  и видях, че ме е лъгал.  От 1 месец не мога да спя и да се храня нормално, плача, докато ходя по улиците. Често излизам сама и се измъчвам. Чувствам, че съм виновна за провала на връзката си и не мога да се успокоя. Всичките ми приятели ме убеждават в противното. Мисля си, че имам проблем и трябва да посетя специалист. Освен това сякаш привличам връзки в които несъзнателно избирам, да бъда наранявана. Свързвам голямата любов с болка. Мисля,че там е грешката ми.




Неактивен Devonna

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 12
  • Карма: +0/-0
  • Пол: Жена
    • Профил
Re: Възможно ли е да страдам от Гранично личностно разст
« Отговор #1 -: 29 юли 2019 16:55:51, понеделник »
Здравейте,
искам да споделя с вас своите опасения и ако е възможно да ми дадете правилните насоки.
Преди година - две мислех, че страдам от  скрита форма на депресия и отидох на психиатър- той си поговори с мен 40 мин. и категорично отрече да страдам от каквато и да е форма на депресия. Изпрати ме на невролог. И там лекарят не откри нищо обезспокоително.
Забелязвам, обаче че често меня настроенията си. Страхувам се да не бъда наранена и изоставена от любимия човек, но насксоро се случи точно това приключих връзка, в която обичах партньора си, но му нямах доверие, имаше индикации от негова страна. Чатове и флиртове с бившата му приятелка, за която ме уверява и до сега че са само приятели, флиртове с други жени в мрежите, това адски много ме измъчваше и още повече губех увереността си и чувството на сигурност в себе си и любовта му към мен. В началото страдах, но си мълчах. В момнети на афекти и силна болка и яд се самонаранявах, като удрях краката и ръцете си. Понякога се появяваха синини,  за които лъжех, че са от удари в предмети.  Накрая последва скандал от моя страна и раздяла. Не можах да преглътна някои негови лъжи и неуважение към личността ми. Не можах да издържа... Реших ,че съм прекалила с ревността си, възможно е. Така или иначе, раздялата с него буквално ме срина  психически. Изпитвам чувство на вина и болка, че си тръгнах, че му отворих телефона( наруших личното му пространство)  От 1 месец не мога да спя и да се храня нормално, плача, докато ходя по улиците. Често излизам сама и се измъчвам. Чувствам, че съм виновна за провала на връзката си и не мога да се успокоя. Всичките ми приятели ме убеждават в противното. Мисля си, че имам проблем и трябва да посетя специалист. Освен това сякаш привличам връзки в които несъзнателно избирам, да бъда наранявана. Свързвам голямата любов с болка. Мисля,че там е грешката ми. Толкова съм объркана на моменти, че не знам как да постъпя. И все си мисля ,че тези силни и често променливи емоции са признак на някакво заболяване или си въобразявам, идея си нямам.

Неактивен mariya_koeva

  • ПСИХОЛОГ
  • Глобален модератор
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 767
  • Карма: +17/-0
  • Пол: Жена
  • Нека заедно намерим пътя към промяната!
    • Профил
    • https://psychologist-koeva.blogspot.com/
Re: Възможно ли е да страдам от Гранично личностно разст
« Отговор #2 -: 29 юли 2019 22:15:26, понеделник »
Здравейте, Devonna!

Според мен не страдате от никакво заболяване. Това, което трябва да направите, е да посетите психолог, с когото да отработите негативните емоции, да повишите самооценката си и да повярвате, че заслужавате да бъдете щастлива. За съжаление форумът не е достатъчен, за да постигнете желания ефект, затова е хубаво да потърсите специалист в реално време и пространство. Прочетете отново другите ми отговори към Вас в предишни Ваши теми, за да не се повтарям.

Успех!

Мария Коева
психолог
Мария Коева
Психолог

mariyakoeva7@gmail.com
www.psychologist-koeva.blogspot.com