Автор Тема: Нарушение на съня - проблем  (Прочетена 1933 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен stotinko

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 5
  • Карма: +0/-0
  • Пол: Мъж
    • Профил
Нарушение на съня - проблем
« -: 26 август 2019 21:43:37, понеделник »
Здравейте,


Имам един голям проблем. Заспивам и ставам в неподходящо време. И това ми пречи в намирането на подходящаа работа. Заспивам към 2-3 часа през нощта и ставам 10 часа сутринта което е гадно тъй като не успявам да се хвана на подходяща работа, а толкова много шансове изпуснах. По принцип трябва да ставам някъде към 7 - 7.30, но това не се получава.
Как да се науча да ставам рано? В момента работя при нашите, но не искам да съм дълго при тях.

Неактивен Boyanova

  • ПСИХОЛОГ
  • Админ
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1349
  • Карма: +8/-0
  • Пол: Жена
    • Профил
    • Форум за психология
Re: Нарушение на съня - проблем
« Отговор #1 -: 30 август 2019 09:39:18, петък »
Здравейте,

Ако желаете да заспивате по-рано, така че да можете да станете в 7 часа за работа, е необходимо цялостно да промените навиците си. Това отнема време и изисква усилия. Премахнете от графика си нещата, които правите до 2-3 часа по нощите. Лягайте си в 22 часа всеки път, независимо колко не ви се спи, за да може от един бъдещ момент нататък организмът Ви да възприеме новият режим. За да улесните заспиването, постарайте се да се уморявате чрез физическа дейност през деня.

Успех.

психолог Людмила Боянова

Неактивен stotinko

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 5
  • Карма: +0/-0
  • Пол: Мъж
    • Профил
Re: Нарушение на съня - проблем
« Отговор #2 -: 30 август 2019 21:23:59, петък »
Старая се да променя навиците си, но не става веднага.  :o


От това трудно заспиване си докарах нещо като алкохолизъм тъй като спиртните напитки имат приспиващ ефект. Почти всяка вечер прибягвам към алкохола и по точно към ракията. Ако прекаля с алкохола на другия ден имам махмурлук, а той е много коварен.



Неактивен Boyanova

  • ПСИХОЛОГ
  • Админ
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1349
  • Карма: +8/-0
  • Пол: Жена
    • Профил
    • Форум за психология
Re: Нарушение на съня - проблем
« Отговор #3 -: 1 септември 2019 16:17:37, неделя »
Така е, промяната на навиците изисква да мине време, понякога 2-3 месеца, ако волята е силна. На мястото на алкохола опитайте с по-безобидните билкови средства от аптеката. Или с някое безалкохолно. Но при това винаги трябва да лягате рано, по едно и също време. В противен случай организма Ви няма да има мотив да пренастрои "вътрешния си часовник" за сън.

психолог Л. Боянова

Неактивен ЦециВихронрав

  • КОЛУМНИСТ
  • Глобален модератор
  • Full Member
  • *****
  • Публикации: 201
  • Карма: +9/-1
  • Пол: Жена
  • Обичам да Обичам
    • Профил
Re: Нарушение на съня - проблем
« Отговор #4 -: 1 септември 2019 16:38:44, неделя »
Да споделя от позиция на опита.
От 5 месеца работя на 3 смени. Което ще рече, че едната седмица трябва да будувам цяла нощ и да спя през деня, което за мен е кошмарно. Другата трябва да лягам доволно рано, за да стана в 4 сутринта за работа. А третата... Третата е лесна. Лягам късно и се излюпвам към обяд за работа.
Отначало си мислех, че в никакъв случай няма да свикна да сменям режим на сън всяка седмица, но се получи. Задавам си час в който трябва да заспя, лягам поне час по-рано и вместо алкохол или приспивателни ползвам чаша топло мляко и нещо сладко, но без шоколад. Това защото сладкото успокоява, но шоколада възбужда нервната система.
Затова зарежете алкохола, пийте чаша мляко преди сън и се натоварвайте физически през деня. Ако работата Ви е лека  ходете на фитнес или просто потичайте в парка.
Внимавай, какво си пожелаваш - мога да реша да ти го дам!

Неактивен stotinko

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 5
  • Карма: +0/-0
  • Пол: Мъж
    • Профил
Re: Нарушение на съня - проблем
« Отговор #5 -: 3 септември 2019 17:22:58, вторник »
Днес станах 7 часа, но след обяд заспах за 2 часа което си е малка почивка. Вярвам че постепенно ще се оправя. 8)


Тези видея много ми помогнаха.
https://www.youtube.com/watch?v=MQRmoZ-rdSo
https://www.youtube.com/watch?v=RpZ1In5d6vQ


Техниката за специално дишане 4-7-8 казват че помагала. :) :)






Неактивен Boyanova

  • ПСИХОЛОГ
  • Админ
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1349
  • Карма: +8/-0
  • Пол: Жена
    • Профил
    • Форум за психология
Re: Нарушение на съня - проблем
« Отговор #6 -: 4 септември 2019 15:01:50, сряда »
Това е добра новина! Продължавайте да полагате усилия и в един момент организмът ще се пренастрои.

психолог Л. Боянова