Автор Тема: Аз ли провокирам пренебрежително и неуважително отнош  (Прочетена 2308 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Tinkerbell

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 5
  • Карма: +0/-0
  • Пол: Жена
    • Профил
 Здравейте! Смятам да започна да посещавам психологични консултации във връзка с проблема си, но понеже в момента се намирам във вихъра на събитията, се надявам да получа предварителна насока.
 Умишлено ще пропусна дребните подробности около случката.
 Аз съм жена на близо 30 години, която се радва на мъжко внимание, но не може да изгради нормални отношения и интимен живот.
 Ще разкажа накратко за последната ситуация. Искам да отбележа, че до сега съм се влюбвала 4 пъти и нещата протичат по поразително сходен катастрофален начин. Само хората и елементите са различни.
 Запознавам се с мъж, възпитан и интелигентен, мил и внимателен, към мен и околните. След известно време се усещам силно привлечена от него. Той  (предполагам) го забелязва и флиртува с мен.
 Повратната точка настъпва когато започна да се влюбвам. Автоматично той променя отношението си и ми дава смесени сигнали. Аз тръгвам да се притеснявам, обикновено поемам инициативата или искам обяснение за странното поведение.
 Резултатът винаги (както и сега) е един и същ. Той губи интерес към мен и поддържа някаква вяла комуникация[size=78%]. По-активната страна изведнъж ставам аз, като се стремя да изясня проблема или просто да си върна старото прекрасно отношение. В замяна на това получавам пренебрежение, грубо и унижаващо отношение, подценяване, арогантно и подигравателно поведение. [/size]
[/size][size=78%] Това, което направих този път: Казах му, че няма да толерирам повече това и прекъснах разговора. Не смятам, че се е трогнал кой знае колко.[/size]
[/size][size=78%] Въпреки това недоумявам. Защо всеки път ми се случва това и трябва ли да изживявам всяка любов като несподелена? Вината в моето поведение ли е? Как е най-адекватно да постъпя и има ли начин да променя нещата? Сега или за в бъдеще?[/size]

Неактивен mariya_koeva

  • ПСИХОЛОГ
  • Глобален модератор
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 767
  • Карма: +17/-0
  • Пол: Жена
  • Нека заедно намерим пътя към промяната!
    • Профил
    • https://psychologist-koeva.blogspot.com/
Re: Аз ли провокирам пренебрежително и неуважително отн
« Отговор #1 -: 3 август 2019 18:03:01, събота »
Здравейте, Tinkerbell!

Какво обяснение са Ви дали тези мъже относно поведението Ви?

Мария Коева
психолог
Мария Коева
Психолог

mariyakoeva7@gmail.com
www.psychologist-koeva.blogspot.com

Неактивен Tinkerbell

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 5
  • Карма: +0/-0
  • Пол: Жена
    • Профил
Re: Аз ли провокирам пренебрежително и неуважително отн
« Отговор #2 -: 3 август 2019 19:10:40, събота »
Здравейте! Адекватно обяснение никога не съм получавала или поне на мен ми е обегнало.
Ще Ви разкажа накратко за обясненията при последния случай.
Първият въпрос го зададох след като този мъж флиртува известно време с мен и се интересува от живота ми, но прекалено дълго не прекрачи границата на флирта.
Казах му, че поведението ме обърква и бих искала да знам какво мога да очаквам от него в личен план. Също, ако съм в грешка спрямо неговото отношение, може да ми каже.
Отговорът бе, че не знае за какво говоря, че вероятно има какво да изясним и че той не е съумял да се държи по-адекватно към мен като към жена.
Промяна никаква.
При следващия ми подобен въпрос отговорът беше, че аз съм виновна и съм си въобразила всичко. Той искал просто приятелство. Също ми бил изяснил нещата в самото начало (а дефакто няма нищо такова).
След време пак имахме такъв разговор. Той каза: "Наистина ли искаш да ти обяснявам всичко това? Няма да ти хареса, повярвай ми!"
Имахме и конфликтна ситуация след още време. При нея ми заяви, че съм ужасно гнусна, нахална и не може да ме гледа?! Каквото и да значи това.
Накрая се сдобрихме. Това, което последва е, че продължихме да контактуваме, но няма и помен от милото, заинтересовано и кавалерско отношение. Не спира контакта, но пази дистанция. На всичкото отгоре се държи адски неуважително. До онзи ден. Когато ми писна и му казах, че няма да търпя повече унижение в отговор на моето мило отношение.
Това, което ме притеснява е, че не ми се случва за първи път (а всеки път)и обяснение нямам. Тези хора не са безскрупулни чудовища по принцип, но след време започват да се държат точно така с мен. Започвам да смятам, че аз ги провокирам. Моля, посъветвайте ме къде е проблема и как да постъпвам.




Неактивен mariya_koeva

  • ПСИХОЛОГ
  • Глобален модератор
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 767
  • Карма: +17/-0
  • Пол: Жена
  • Нека заедно намерим пътя към промяната!
    • Профил
    • https://psychologist-koeva.blogspot.com/
Re: Аз ли провокирам пренебрежително и неуважително отн
« Отговор #3 -: 3 август 2019 19:40:21, събота »
Здравейте отново, Tinkerbell!

Единият вариант е да попадате на мъже, които не са стойностни. Те обичат да се правят на интересни, да разиграват жената до себе си, да я нараняват. Ако мъжете, с които сте се запознавала, са все такива, значи привличате към себе си подобен тип мъже. А защо ги привличате, това е по-дълга тема на разговор, която е сериозна и не може да се изчерпа в рамките на виртуалното пространство. Консултация с психолог в реално време и пространство ще Ви помогне да си отговорите на някои въпроси. Другият вариант е да има нещо във Вашето поведение, което кара мъжете да се държат така с Вас. От написаното не виждам нещо притеснително, но имайте предвид, че що се отнася до поведението на човек, като ключови фактори играят жестове, мимики, поглед, излъчване и т.н., които аз няма как да наблюдавам.

Мария Коева
психолог
Мария Коева
Психолог

mariyakoeva7@gmail.com
www.psychologist-koeva.blogspot.com

Неактивен Tinkerbell

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 5
  • Карма: +0/-0
  • Пол: Жена
    • Профил
Re: Аз ли провокирам пренебрежително и неуважително отн
« Отговор #4 -: 3 август 2019 19:48:06, събота »
До колкото мога да се самонаблюдавам, когато изпитвам желание за взаимност, ставам напрегната в общуването и имам склонност да търся контакт честичко първа с въпросния мъж. Също понякога търпя объркващо отношение повече от допустимото. Това причина ли е да се самосаботирам или наистина попадам по някаква причина на хора, които изпитват удоволствие да си играят с нервите ми?

Неактивен mariya_koeva

  • ПСИХОЛОГ
  • Глобален модератор
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 767
  • Карма: +17/-0
  • Пол: Жена
  • Нека заедно намерим пътя към промяната!
    • Профил
    • https://psychologist-koeva.blogspot.com/
Re: Аз ли провокирам пренебрежително и неуважително отн
« Отговор #5 -: 3 август 2019 20:00:47, събота »
Tinkerbell,

По принцип няма нищо лошо да инициирате контакт с мъж, който Ви харесва. Но мисля, че тъй като мъжете са ловци и искат да хванат плячката си (колкото и грубо да звучи), те са тези, които е хубаво да бъдат оставени да заговорят жената, да я спечелят. Относно отношението на мъжете към Вас - не им позволявайте да Ви разиграват. Изисквайте честни и коректни взаимоотношения.

Мария Коева
психолог
Мария Коева
Психолог

mariyakoeva7@gmail.com
www.psychologist-koeva.blogspot.com

Неактивен Tinkerbell

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 5
  • Карма: +0/-0
  • Пол: Жена
    • Профил
Re: Аз ли провокирам пренебрежително и неуважително отн
« Отговор #6 -: 3 август 2019 20:07:39, събота »
Имам още два въпроса към Вас. Понеже с този мъж ще се виждаме в близко бъдеще, поради стечение на външни обстоятелства, как е най-добре да се държа предвид случващото се? Другият е - мога ли да направя консултациите, във връзка, с темата с Вас? Ако да, как и кога е удобно да се свържем?

Неактивен mariya_koeva

  • ПСИХОЛОГ
  • Глобален модератор
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 767
  • Карма: +17/-0
  • Пол: Жена
  • Нека заедно намерим пътя към промяната!
    • Профил
    • https://psychologist-koeva.blogspot.com/
Re: Аз ли провокирам пренебрежително и неуважително отн
« Отговор #7 -: 3 август 2019 20:15:19, събота »
Tinkerbell,

Според мен нямате нужда от мъж, който не Ви уважава. След обидите, които въпросният Ви е нанесъл, би трябвало да затворите тази страница от живота си и да продължите напред. Това е моето мнение. Относно консултациите - опитах да Ви изпратя лично съобщение, но изписва, че не можете да го получите. Проверете кутията си с ЛС и ако е пълна, изпразнете я. Ако все още има затруднения, пишете на mariyakoeva7@gmail.com.

Мария Коева
психолог
Мария Коева
Психолог

mariyakoeva7@gmail.com
www.psychologist-koeva.blogspot.com

Неактивен Tinkerbell

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 5
  • Карма: +0/-0
  • Пол: Жена
    • Профил
Re: Аз ли провокирам пренебрежително и неуважително отн
« Отговор #8 -: 3 август 2019 20:30:51, събота »
Добре, ще проверя. Ако не намеря контакт, ще Ви пиша на имейла. За другото, мисълта ми е, аз отказвам, колкото и да ми е болно, повече да толерирам това. Ние сме колеги, затова ще се засичаме за напред. Това, което смятам да направя е да се държа учтиво въпреки всичко. Да се усмихвам и да поздравявам, но да не си позволявам повече да инициирам лични разговори, нито да позволявам той да ме въвлича в такива (ако изобщо го направи).