Автор Тема: Партньорски взаимоотношения  (Прочетена 1983 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен crisdiano

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 6
  • Карма: +0/-0
  • Пол: Мъж
    • Профил
Партньорски взаимоотношения
« -: 19 април 2019 17:14:10, петък »
Здравейте , бих искал да споделя проблема си с вас за да може да ми помогнете ... имах взаимоотношения с едно момиче , която и в настоящето е и моя колежка . Станахме много добри приятели, но се случи така че нещата се задълбочиха , имах интимни преживявания с нея , въпроса е обаче , че тя е семейна с дете и когато разбрах че е била интимна с мъжа си , започна целия кошмар , почувствах се предаден , със сринато самочувствие , снижен с земята . Отделно се почувствах пренебрегнат от взаимоотношенията и с един колега , когато тя не ми обърна никакво внимание през целия ден на смяната ... чувствам се кофти и когато я видя с неин приятел , който я води на работа с превозното си средство... и си признавам че имаше ревност ..всички ми казваха че тази жена няма да напусне семейството си но аз не им повярвах докато тя наистина не се реши да бъдем заедно , чувствам се доста зле емоционално и съм напрегнат , опитвам се да не мисля затова но да ви кажа като че ли остана нещо вътре в мен не много приятно от тази случка ... влиая се и като се засечем на работа и пак се напрягам , изпитвах чувства на омраза и неприязън ... може ли да ми дадете съвет и да направите анализ на цялата ситуация на 30г. Съм и не за пръв път попадам в неблагоприятна връзка, не ставам свидетел на изневярата за пръв път а изглежда това ми е слабост... имате ли отговор как останалите разбраха че тази жена нвма да има сериозни и хармонични отношения с мен , а аз не го разбрах , доста се влиая от цялата случка и ситуация и изпитвам страх че ще разбера че тя пак е била интимна с някой ... и понеже нещата се случиха на работното ни място дали е добре да си напусна работата ?

Неактивен mariya_koeva

  • ПСИХОЛОГ
  • Глобален модератор
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 767
  • Карма: +17/-0
  • Пол: Жена
  • Нека заедно намерим пътя към промяната!
    • Профил
    • https://psychologist-koeva.blogspot.com/
Re: Партньорски взаимоотношения
« Отговор #1 -: 19 април 2019 17:32:07, петък »
Здравейте, crisdiano!

От историята Ви не успях да разбера следното:

- казвате, че въпросната жена е семейна. Защо сте се почувствал предаден, когато сте разбрал, че е била интимна с мъжа си? Щом тя е семейна, подразбира се, че има сексуални контакти с него;

- в момента имате ли връзка с тази жена, тя напуснала ли е мъжа си;

- само към нея ли сте така равнив или по принцип ревнувате доста?

Мария Коева
психолог
Мария Коева
Психолог

mariyakoeva7@gmail.com
www.psychologist-koeva.blogspot.com

Неактивен crisdiano

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 6
  • Карма: +0/-0
  • Пол: Мъж
    • Профил
Re: Партньорски взаимоотношения
« Отговор #2 -: 19 април 2019 17:48:15, петък »
Ами може би от наивност мислех че няма да е интимна с него заради мен ... но явно както вие казвате истината е друга ... мисля че по принцип съм ревнив , особено ако ми се даде повод , защото според мен това момиче си флиртуваше с колегата за който ви спомена от работа по горе ... реагирах на това с интимността между нея и мъжа и доста остро ... агресивно.. връзка с тази жена нямам но я виждам на работа и като се сетя за всичко не ми става приятно ... ние сме колеги и просто не знам как да подходя

Неактивен crisdiano

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 6
  • Карма: +0/-0
  • Пол: Мъж
    • Профил
Re: Партньорски взаимоотношения
« Отговор #3 -: 19 април 2019 17:49:30, петък »
Да добавя че не е напуснала мъжа си ...

Неактивен mariya_koeva

  • ПСИХОЛОГ
  • Глобален модератор
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 767
  • Карма: +17/-0
  • Пол: Жена
  • Нека заедно намерим пътя към промяната!
    • Профил
    • https://psychologist-koeva.blogspot.com/
Re: Партньорски взаимоотношения
« Отговор #4 -: 19 април 2019 17:59:12, петък »
Здравейте отново, crisdiano!

Разбирам, че харесвате тази жена. Но тя няма "ангажимент" спрямо Вас (да, правили сте секс, но никой на никого не е длъжен), защото не е обвързана с Вас. Случило се е, ОК. Нормално е да ревнувате, щом имате симпатии към нея, но самата Ви ревност е неоправдана. По принцип няма смисъл да напускате работата си, освен ако Вие не се чувствате добре на нея. По-добре е да се опитате да не се фокусирате върху тази жена, а да отворите очите си за някоя друга, която няма да е семейна.

Мария Коева
психолог
Мария Коева
Психолог

mariyakoeva7@gmail.com
www.psychologist-koeva.blogspot.com

Неактивен crisdiano

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 6
  • Карма: +0/-0
  • Пол: Мъж
    • Профил
Re: Партньорски взаимоотношения
« Отговор #5 -: 19 април 2019 18:06:05, петък »
Може ли да ми предложите съвет или някоя формула как да не се фокусирам .... чрез визуализация или просто като създавам изречения в главата си относно други неща... другия ми въпрос е как да се преборя със страха от това че тя пак ще е интимна и кой е правилния манталитет на държание спрямо моята ситуация ? Според вас развил ли съм емоционална зависимост и правилно ли е или трябва да града нещата по друг начин ?

Неактивен mariya_koeva

  • ПСИХОЛОГ
  • Глобален модератор
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 767
  • Карма: +17/-0
  • Пол: Жена
  • Нека заедно намерим пътя към промяната!
    • Профил
    • https://psychologist-koeva.blogspot.com/
Re: Партньорски взаимоотношения
« Отговор #6 -: 19 април 2019 18:16:24, петък »
crisdiano,

Моят съвет е да приемете случилото се с тази жена като нещо, част от Вашия живот, без да му придавате особена значимост. Симпатиите Ви към нея няма да се заличат от днес за утре, но помислете обективно върху фактът, че тя е семейна, има дете и да, има сексуални контакти с мъжа си. Колкото повече мислите за нея, толкова повече спирате възможността да срещнете истинската любов.

Мария Коева
психолог
Мария Коева
Психолог

mariyakoeva7@gmail.com
www.psychologist-koeva.blogspot.com

Неактивен crisdiano

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 6
  • Карма: +0/-0
  • Пол: Мъж
    • Профил
Re: Партньорски взаимоотношения
« Отговор #7 -: 19 април 2019 18:19:21, петък »
Последен въпрос ... тя понеже казва че ме обича дали имат почва нейните думи ? И в момента тя се повтаря че няма интимни контакти с мъжа си понеже не са в добри отношения може ли да де вярва на това или по добре да повярвам на вас ?

Неактивен mariya_koeva

  • ПСИХОЛОГ
  • Глобален модератор
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 767
  • Карма: +17/-0
  • Пол: Жена
  • Нека заедно намерим пътя към промяната!
    • Профил
    • https://psychologist-koeva.blogspot.com/
Re: Партньорски взаимоотношения
« Отговор #8 -: 19 април 2019 18:26:22, петък »
Мога само да гадая дали това, което Ви казва, е истина. Аз не желая да ми вярвате, защото не съм ясновидец, а психолог. Вашата заявка беше да споделя мнението си като специалист и го направих.

Успех!

Мария Коева
психолог
Мария Коева
Психолог

mariyakoeva7@gmail.com
www.psychologist-koeva.blogspot.com

Неактивен crisdiano

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 6
  • Карма: +0/-0
  • Пол: Мъж
    • Профил
Re: Партньорски взаимоотношения
« Отговор #9 -: 19 април 2019 18:27:43, петък »
Благодаря ви за отделеното време , вашите съвети ще са ми от полза