Автор Тема: Обичам го но той не ме разбира  (Прочетена 2360 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен reni789456@abv.bg

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 2
  • Карма: +0/-0
  • Пол: Жена
    • Профил
Обичам го но той не ме разбира
« -: 4 април 2019 14:48:00, четвъртък »
Здравейте!Имам проблем  с моя съпруг.Добър човек е но мисля че възпита нието му не е качествено.Като цяло става дума за това че не ме изслушва повечето пъти не ми обръща внимание,като цяло не ме слуша за важни решения после си бие главата и ми се кара защо така става защо не съм му казала някакъв друг начин и прочие.Отделно имам и проблемна ревнива свекърва която ни се меша и ни казва как да си живеем живота та и зареди нея се караме зверски.Заминахме за Чужбина и всеки ден ни пише и звъни Какво прайте;Къде сте?Постоянно ни се меша,държи сметка.Като цяло удари от мъжа ми,удари от свекърва ми.Имам нужда от помощ нещата ми са доста заплетени и в главата ми е пълна каша.Незнам как да ги усмиря идвамата,единия да спре да ни мисли и да ни се бърка а другия да започне да чува.

Неактивен mariya_koeva

  • ПСИХОЛОГ
  • Глобален модератор
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 767
  • Карма: +17/-0
  • Пол: Жена
  • Нека заедно намерим пътя към промяната!
    • Профил
    • https://psychologist-koeva.blogspot.com/
Re: Обичам го но той не ме разбира
« Отговор #1 -: 4 април 2019 19:20:41, четвъртък »
Здравейте, reni789456@abv.bg!

Вие разговаряла ли сте със съпруга си? Споделила ли сте му как се чувствате? Когато някой е вече зрял, той няма как да промени кардинално характера, поведението, начина на живот. Може да коригира някои аспекти от себе си, но истината е, че същността си не може да промени. Вашият съпруг преди време такъв ли беше, какъвто е сега? Ако не, какво тогава е провокирало тази промяна у него? За съжаление аз не бих могла да Ви дам точна рецепта как "единият да спре да Ви мисли и да Ви се бърка, а другият да започне да чува". Според мен консултация със семеен терапевт, в която да вземете участие и Вие, и Вашият съпруг е най-добрата алтернатива за справяне с проблемите, които имате.

Мария Коева
психолог
Мария Коева
Психолог

mariyakoeva7@gmail.com
www.psychologist-koeva.blogspot.com

Неактивен reni789456@abv.bg

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 2
  • Карма: +0/-0
  • Пол: Жена
    • Профил
Re: Обичам го но той не ме разбира
« Отговор #2 -: 4 април 2019 21:20:31, четвъртък »
Благодаря за съвета!Да разговаряла съм много пъти с него,но реагира много остро,стигало се е до това да счупи нещо вкъщи.Обясних му че не трябва да се държи всякаш сме гаджета,вече сме съпрузи и т.н,но не ме разбира и си продължава с това държание с което ме наранява всеки божи ден но всеки опит да говоря с него свърша с фатален край и много обидни думи дори и псувня.Незнам... ????????

Неактивен mariya_koeva

  • ПСИХОЛОГ
  • Глобален модератор
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 767
  • Карма: +17/-0
  • Пол: Жена
  • Нека заедно намерим пътя към промяната!
    • Профил
    • https://psychologist-koeva.blogspot.com/
Re: Обичам го но той не ме разбира
« Отговор #3 -: 4 април 2019 21:48:57, четвъртък »
Здравейте отново, reni789456@abv.bg!

Вашият съпруг има нисък праг на търпимост. Хубаво е той да работи с психолог, но за съжаление хора като него не се съгласяват на този вариант, защото смятат, че нямат проблем. Въпросът е как виждате себе си в тази ситуация? Заслужавате ли подобно отношение? Вие сама трябва да достигнете до отговорите на тези въпроси, за да прецените как да действате.

Мария Коева
психолог
Мария Коева
Психолог

mariyakoeva7@gmail.com
www.psychologist-koeva.blogspot.com

Неактивен ЦециВихронрав

  • КОЛУМНИСТ
  • Глобален модератор
  • Full Member
  • *****
  • Публикации: 201
  • Карма: +9/-1
  • Пол: Жена
  • Обичам да Обичам
    • Профил
Re: Обичам го но той не ме разбира
« Отговор #4 -: 7 април 2019 07:21:46, неделя »
Обясних му че не трябва да се държи всякаш сме гаджета,вече сме съпрузи

Ако той и преди брака се е държал така е трябвало да знаете, че един подпис в общината няма да го промени.
Не можеш да промениш друг човек, ако той сам не поиска да се промени.
Ситуацията в която сте е много болезнена и няма да Ви е лесно. Може да поговорите със съпруга си, но за да избегнете агресията не обвинявайте. Не започвайте с това което не харесвате у него и майка му. Нападките водят до самозащита и агресия. Започнете със нещата които харесвате и после кажете какво искате. Така може да Ви послуша и да поработи за смекчаване на характера си.



Внимавай, какво си пожелаваш - мога да реша да ти го дам!