Автор Тема: Съпругът ми ме лъже.  (Прочетена 3084 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен tanya

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 2
  • Карма: +0/-0
  • Пол: Жена
    • Профил
Съпругът ми ме лъже.
« -: 18 февруари 2019 11:17:26, понеделник »
Здравейте аз съм съвсем нова тук но търся помощ и затова реших да напиша и моята история. Жена на 39 години съм, а съпругът ми е на 41, имаме две деца -дъщеря на 19 и син на 7 год. Дълъг брачен семеен живот 20 години и никога не съм вярвала, че ще изживея такова нещо. Лятото на 2018 г. съпругът ми започна да ме послъгва, веднъж закъсня много от работа, аз спях, изведнъж се събудих към един през нощта и видях ,че го няма. Звънях му по телефона поне шест пъти , не го е бил чул пил бира с колеги  и така се започна. Няколко пъти закъснява, излъга че си е забравил телефона в работата и се е върнал, а в същото време телефонът е бил в колата е той в една беседка близо до вкъщи с определени хора и още такива лъжи. Докато един ден решихме да отидем на вилата да изкараме няколко дни там, той ходеше на работа от там с колата до града ,а от града с служебен автобус пътуваше, а ние с детето останахме на вилата 2 дни. И така на 05.08. 2018 г. той тръгна за работа , но по някое време ми звънна да ми каже че, е изпуснал служебния автобус и ще ходи с колата да подчертая че работи на 60км от града в който живеем. А аз за първи път тогава реших да му вляза  във фейсбука с идеята че, си внушавам глупости, че всичко е наред, а аз го тормозя с въпроси и се съмнявам напразно. Изненадата ми беше огромна, като попаднах на чат с една жена " Мило ще пътуваме с колата. Мога ли да ти се обадя." тя му отговори " Сега излизам , да можеш да ми звъннеш" и тогава полудях. Обадих му се по телефона и се скарахме жестоко, той стигнал да работата взе си отпуска и се върна а аз се бях прибрала у дома. След като си дойде вкъщи стана голям скандал отричане от негова страна и нищо друго. Той си върна началното отношение , отново станахме семейство за пример, но съмнението породило се в мен не ме оставяше на мира. Ровех на всякъде, в колата , в телефона и намерих много неща невинни флиртове с други жени, дори и чужденки но няма да наблягам на тях. Някак попаднах на едно приложение което показва къде е ходил, колко време се е бавил там и т.н. От приложението разбрах че на 31.07.18г е бил в един хотел 3 часа , а на мен каза че е на автосервиз. Попитах го и този път си призна , че е бил с тази жена с която съм го хванала да си чати и е искал само секс, но нищо не се е случило защото не могъл да се възбуди и такива някакви глупости. По този начин разбрах ,че се е срещал с нея и на 31.07. и на 05.08. и го попитах защо, започна да ми казва, че се е бил изложил и искал по някакъв начин да оправи нещата. След като го хванах с чата по сесинджъра, и знае че следя вайбър, месинджър и др. социални мрежи , господина следващия месец си е писал с тази госпожа 71 смс за които ми казва различни версии на които аз не вярвам и дума. Освен съмненията ми и това че знам за срещата им от около 10 дни, т.е. ме е лъгал 6 месеца подчертавам ,че се е държал с мен много добре, непрекъснато твърди че ме обича. А от както вече знам подробности около случая казва че, го е борила съвестта, че не знае защо го е направил че, много ме обича, че нищо не му липсва че, се е поддал на някакъв импулс и че, нищо не е станало всъщност. За което аз му вярвам, но не спира да ме тормози мисълта за предателството което е направил спрямо мен. Не твърдя или поне не зная да е имало друга изневяра от негова страна. Двадесет години сме семейство и винаги сме били отдадени изцяло един на друг, затова сега много ме боли. Много написах, но исках да бъда обективна и да изложа цялата истина, за да бъде помощта която търся адекватна за мен. Как да постъпя. Как да преодолея болката от предателството.

Неактивен mariya_koeva

  • ПСИХОЛОГ
  • Глобален модератор
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 767
  • Карма: +17/-0
  • Пол: Жена
  • Нека заедно намерим пътя към промяната!
    • Профил
    • https://psychologist-koeva.blogspot.com/
Re: Съпругът ми ме лъже.
« Отговор #1 -: 18 февруари 2019 20:22:45, понеделник »
Здравейте, tanya!

Разбирам разочарованието Ви и усещането за предателство. Ваш е изборът дали да простите и да дадете шанс на семейството си, или да сложите край на всичко, градено дотук. Моят съвет е да преосмислите ситуацията и да си отговорите на следните въпроси - Обичам ли все още съпруга си?, Заслужава ли да му дам втори шанс?, Мога ли да простя случилото се? Решението за това как да постъпите е изцяло Ваше. Ръководете се от собствените си мисли и чувства и съм сигурна, че ще достигнете до правилния извод. Иначе консултация с психолог в реално време и пространство е най-ефективният вариант, за да се справите с негативните емоции, които сте натрупала в себе си.

Успех!

Мария Коева
психолог
Мария Коева
Психолог

mariyakoeva7@gmail.com
www.psychologist-koeva.blogspot.com

Неактивен tanya

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 2
  • Карма: +0/-0
  • Пол: Жена
    • Профил
Re: Съпругът ми ме лъже.
« Отговор #2 -: 20 февруари 2019 12:07:00, сряда »
Много благодаря, за бързия отговор. Искам да простя, но ми е много трудно, все още много ме боли. Надявам се времето да притъпи болката. А на първите два въпроса отговарям с да.