Автор Тема: Окр ,страхове, помогнете ми!  (Прочетена 1673 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Cupcake

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 1
  • Карма: +0/-0
  • Пол: Жена
    • Профил
Окр ,страхове, помогнете ми!
« -: 28 декември 2018 11:13:06, петък »


Започнах да се интересувам как работи ОКР и когато осъзнах нещата леко се поуспокоиха. Психиатъра каза, че аз съм си тревожна личност. Сега нямам ПА само на моменти натрапливости за различни неща.  Моите непрекъснато сменят темата си.
Има ли спасение от това нещо? Благодаря ви.

Неактивен ЦециВихронрав

  • КОЛУМНИСТ
  • Глобален модератор
  • Full Member
  • *****
  • Публикации: 201
  • Карма: +9/-1
  • Пол: Жена
  • Обичам да Обичам
    • Профил
Re: Окр ,страхове, помогнете ми!
« Отговор #1 -: 28 декември 2018 11:35:27, петък »
Мисля, че за да се справиш с натрапчивите мисли ти трябва психолог, а не психиатър и куп химии. Работата с психолог ще ти даде да осъзнаеш, че няма нищо страшно в това да харесаш визуално друг мъж. Ти все пак не отиваш с него нали?
Погледни на това така:
Като видиш хубаво цвете, картина, скулптора или красива жена това не те притеснява нали? Просто отчиташ колко са хубави, възхищаваш им се и продължаваш напред. Като гледаш филм с красиви актьори също предполагам не се притесняваш, че ги харесваш. Затова не би трябвало да те притеснява и когато видиш хубав колега. Просто отчети колко е хубав и толкова...
Аз имам изключително привлекателен шеф. Той просто е изтъкан от красота и сексапил, а гласът му е направо хипнотизиращ. Това, че го харесвам не ми пречи да си обичам половинката и да не се притеснявам, че харесвайки шефа си не си заслужавам мъжа. Напротив, мисля, че шефа ми е удоволствие за очите ми докато работя, а мъжът ми - той си е мъжът на живота ми.
Ние затова сме хора и имаме очи - да виждаме хубавото и да му се възхищаваме. Потърси психолог с който ти е спокойно и на когото можеш да се довериш и поработете над това.
Успех!
Внимавай, какво си пожелаваш - мога да реша да ти го дам!

Неактивен mariya_koeva

  • ПСИХОЛОГ
  • Глобален модератор
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 767
  • Карма: +17/-0
  • Пол: Жена
  • Нека заедно намерим пътя към промяната!
    • Профил
    • https://psychologist-koeva.blogspot.com/
Re: Окр ,страхове, помогнете ми!
« Отговор #2 -: 28 декември 2018 21:23:16, петък »
Здравейте, Cupcake!

Препоръчвам Ви да възобновите терапията. Опитайте с друг психотерапевт. Имате нужда от специализирана помощ в реално време и пространство. Има спасение, разбира се, от паническите атаки, стига да намерите "вашия" психотерапевт и да сте отговорни към терапията.

Успех!

Мария Коева
психолог
Мария Коева
Психолог

mariyakoeva7@gmail.com
www.psychologist-koeva.blogspot.com

Неактивен Boyanova

  • ПСИХОЛОГ
  • Админ
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1348
  • Карма: +8/-0
  • Пол: Жена
    • Профил
    • Форум за психология
Re: Окр ,страхове, помогнете ми!
« Отговор #3 -: 2 януари 2019 07:23:05, сряда »
Здравейте,

Подобно на колежките и аз заемам позиция, че на Вас ви е необходима работа освен с психиатър, също и с психолог, както и да се подхожда отговорно към  терапията.

Успех!

психолог Л. Боянова