Автор Тема: Двете ми сестри :(  (Прочетена 2778 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен dblock2

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 2
  • Карма: +0/-0
    • Профил
Двете ми сестри :(
« -: 10 февруари 2019 21:47:12, неделя »
Здравейте .Имам две сестри едната е на 15,а другата е на 19,а аз съм на 22г. Малката ми сестра е на 15г. и има дислексия.Момичето е много  тъжно и все ми вика ,че е болен човек и ,че е било грешка да се роди.Веднъж бях с нея и й помагам да чете и момичето ревна и ме прегърна и ми вика,че се измъчва само .Аз тогава я успокоих .Обясни ми ,че всичко каквото се опитва да чете  изкача пред нея объркано всичко.В даскало си няма приятели .Целия клас я обижда,че е болна.Веднъж на чина й сложели   надпис тука седи психично болната.Много ми е гадно  когато почне да се обижда.Иначе е много умна .Даже понякога ме изумява.Сестра ми другата  големи проблеми има с нашите.Тя е в 12клас и моничето не иска да ходи на бала си.Нашите й мрънкат,че трябва да отиди и тя не не .По-голямата ми сестра винаги е харесвала анцунг ,дънки и анураци.Такива гримове ,лакове рокли и поли ги ненавижда.Много се кара с нашите за това.И не иска рокля да си купува и там другите.Предпочита да си купи игра и да играе. Тя и аз сме големи геймъри.Постоянно играем игри .Когато е при мене на гости в апартамента(очевидно почти всеки ден)играем игри и ядем.Даже повечето дни спът при мене.Имало е случай като сме гледали филм и тримата заспиваме.Малката ни сестра и тя така покрай нас се научи да играй игри .Отиваме в мола да си купят каквото си искат като подарък от мене,защото ме направиха шеф на отдел в ИТ фирма.И така аз отивам до тоалетната и сестрите ми самички бяха .Връщам се и сестрата ми ревеше малката и голямата я беше прегърнала и питам ги кво е станало и тя ми обсня ни,че видяла някакви нейни съученички и тя ги поздравила и те се направели ,че не я познават .Тогаваа гадно ми стана.Потупах я по гърба й казах абе да не ти пука.ти си по умна и по смела от тях.Изхарчихме 1000 лева за игри ,дрехи и бензин .После у нас отидохме.Честно казано имам странното чуство,че те живеят при  мене.Има техни дрехи и техни неща при мене..Даже им е готино като са при мене.Гадно ми е,че малката ми сестричка има ниско самочуствие и само се обижда.Тя се срамува,че има дислексия ,но аз й викам,че нищо лошо няма в това и все давам пример,че една колежка на работа заеква,но е готина много.А сестра ми голямата само се кара с нашите за бала.Аз я разбирам,че не иска и я подкрепям много.Даже съм се карал с нашите за нейния бал много.Виждам,че едната страда заради дислексията при това много,а другата само се кара с нашите.,но искам да са щастливи,но незнам как да им помогна.Как да им помогна  ?

Неактивен A.K.D.

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 4
  • Карма: +0/-0
  • Пол: Жена
    • Профил
Re: Двете ми сестри :(
« Отговор #1 -: 11 февруари 2019 09:52:08, понеделник »
Много неприятно. Мога да ви кажа едно-щадете се.

Неактивен mariya_koeva

  • ПСИХОЛОГ
  • Глобален модератор
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 767
  • Карма: +17/-0
  • Пол: Жена
  • Нека заедно намерим пътя към промяната!
    • Профил
    • https://psychologist-koeva.blogspot.com/
Re: Двете ми сестри :(
« Отговор #2 -: 11 февруари 2019 19:35:02, понеделник »
Здравейте, dblock2!

За съжаление не са много хората, които са запознати с термина "дислексия". Въпреки богатата информация, която залива човечеството в днешни дни, недостатъчната компетентност провокира подобно поведение, което описвате - в случая към по-малката Ви сестра. Защо не предложите на класния й ръководител да информира съучениците й за трудностите, които тя изпитва? Да ги запознае с причините и проявите на дислексия и нейното разграничаване от интелектуален дефицит. Съучениците й да проявяват толерантност към сестра Ви, а не да й се подиграват. А що се отнася лично към нея - психотерапията предоставя възможност за утвърждаване на силните страни на интелекта. Ако сестра Ви е тревожна или склонна към депресивни състояния, посещенията при психотерапевт също са препоръчителни. Относно по-голямата Ви сестра - всеки има собствен стил на обличане, в което няма нищо лошо. Но може да й кажете, че абитуриентският бал маркира краят на един важен етап от нейния живот, който си заслужава да се отбележи в малко по-официална атмосфера.

Успех!

Мария Коева
психолог
Мария Коева
Психолог

mariyakoeva7@gmail.com
www.psychologist-koeva.blogspot.com

Неактивен dblock2

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 2
  • Карма: +0/-0
    • Профил
Re: Двете ми сестри :(
« Отговор #3 -: 12 февруари 2019 02:35:37, вторник »
Здравейте ,mariya_koeva .
Ний сме говорели с класния ръководител,но той вика,че им обяснил,но нищо .Пълни идиоти.Малката ми сестра няма да иска да  е на психотерапевт.Ще  си помисли,че я мислим за луда .А на голямата ми сестра какво да й обсня за бала  й?Тя няма да иска да ме чуй.Днеска дойде малката сестра на работа питам я как мина даскалото и тя ми обсяни,че много гадно.Обясни ми ,че я изгонели от час,защото отказала да чете на глас пред класа.Много се ядосах  тогава .Звънах на майка и тя побесня и нашите викат,че може да сменим даскалото й.Днес вечеряме у нас тримата аз сестрите ми  и малката дори не докосна яденето си и голямата сестра я пита добре ли си и тя вика:Аз съм ви в тежест .Само ви преча ,а тази моя дислексия само проблеми ви създавам.Направо ми се късаше сърцето като я чух как говори .Аз й казах да престани да говори глупости,че не ни е в тежест.Готино е с тебе и,че винаги ще сме до нея и ще те подкрепяме.И винаги може да разчита на нас за всичко.Прегърнахме я .Иначе голямата ми сестра не иска да ходи на бала,защото го намира за тъпотия.Аз незнам как да й обсня,че е важна вечер.