Автор Тема: Проблем с отделяне от родителите  (Прочетена 1667 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен kremolinka

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 1
  • Карма: +0/-0
  • Пол: Жена
    • Профил
Проблем с отделяне от родителите
« -: 6 декември 2018 10:05:44, четвъртък »
Здравейте, аз съм жена на 36г. , омъжена с две малки деца. В момента живея в малък провинциален град в Североизточна България. Аз съм родом от Стара Загора и дойдох да живея тук, след като се омъжих. По стечение на обстоятелствата и шантаж от страна на свекърва ми, се оказахме под един покрив с нея. И от тук започнаха проблемите! Със съпругът ми живяхме 5 години щастливо в друг град. При най-малката забележка от мен, отправена към свекърва ми или свекъра ми- ми се казва,че съм в чуждата къща, да си мълча и че съм снаха. И виждаш ли нямам право да се оплаквам и да правя забележки. Искам да подчертая, че сме направили ремонт с нашите семейни ( мои и на съпруга ми )пари на втория етаж, на който живеем, за близо 40хил.лв.  Винаги, когато ме нападат и ми говорят такива неща е в отсъствието на съпруга ми.  Винаги се оправдават и ме изкарват мен виновна. Говорихме многократно с родителите му и ние двамата насаме, но няма промяна. От няколко месеца обмислям да напусна жилището, но съпругът ми не иска да ме последва- не можел да остави родителите си. За мен това беше доста обидно, защото може да остави децата си, но не и майка си и баща  си. Вече съм отчаяна и незнам как да го убедя доброволно да напусне този дом.

Неактивен mariya_koeva

  • ПСИХОЛОГ
  • Глобален модератор
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 767
  • Карма: +17/-0
  • Пол: Жена
  • Нека заедно намерим пътя към промяната!
    • Профил
    • https://psychologist-koeva.blogspot.com/
Re: Проблем с отделяне от родителите
« Отговор #1 -: 6 декември 2018 20:38:29, четвъртък »
Здравейте, kremolinka!

Съжителството между две или повече поколения под един покрив наистина създава напрежение и конфликти. Разбирам, че Вие и съпругът Ви сте се опитали да разговаряте с родителите му, но без ефект. Аз не бих могла да Ви дам рецепта как да убедите съпруга Ви, че е по-добре да живеете отделно. Но бих Ви посъветвала да направите още един опит да поговорите с него и да му обясните, че сте семейство, което трябва да бъде щастливо, а в случая се пораждат неразбирателства от съвместното съжителство с неговите родители, които рано или късно ще повлияят пагубно върху него (семейството). Ще повлияят и върху децата от един момент нататък. Ако желаете, пишете отново.

Желая Ви успех!

Мария Коева
психолог
Мария Коева
Психолог

mariyakoeva7@gmail.com
www.psychologist-koeva.blogspot.com

Неактивен ЦециВихронрав

  • КОЛУМНИСТ
  • Глобален модератор
  • Full Member
  • *****
  • Публикации: 201
  • Карма: +9/-1
  • Пол: Жена
  • Обичам да Обичам
    • Профил
Re: Проблем с отделяне от родителите
« Отговор #2 -: 6 декември 2018 22:09:05, четвъртък »
Бих искала да коментирам и аз от позиция на опита...
Трудно живеят две поколения на едно, но по някога е неизбежно. Аз години наред живях с баба си и дядо си и се грижих за тях, а те ми оставиха жилището в наследство. И при все, че са моите си баба и дядо, а аз плащах всички сметки и лекарства пак ми казваха, че съм в тяхната къща и трябва да мълча.
Мисля, че трудно ще навиете мъж си да остави родителите си и да се изнесете на квартира. Но от поста Ви разбирам, че живеете на отделен етаж който сте ремонтирали сами. Това не Ви ли дава възможност да живеете малко или много отделно? А като Ви кажат, че сте в чуждата къща и трябва да мълчите им отговорете, че и Вие сте вложили пари в нея и ако искат да командват то да се сетят, че който плаща той поръчва музиката, та да Ви върнат инвестираните пари и да командват. Това обаче когато съпругът Ви не е наоколо, защото ще го заболи.
Съветите ми не са психологични, а по скоро от един практикум по провокация, но мисля, че в случая ще Ви помогнат.
Внимавай, какво си пожелаваш - мога да реша да ти го дам!

Неактивен A.K.D.

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 4
  • Карма: +0/-0
  • Пол: Жена
    • Профил
Re: Проблем с отделяне от родителите
« Отговор #3 -: 11 февруари 2019 09:44:32, понеделник »
Здравейте,


Ще си позволя да изкажа своето мнение. Съгласна съм с това, че понякога съвместното съжителството на няколко поколения под един покрив може да е трудно. От друга страна, когато между хората има привързаност, би следвало дребните житейски проблеми да останат на заден план. С риск да изглежда, че си противореча, всеки в такава ситуация трябва да помни, че свободата му не е ограничена, въпреки обстоятелствата.


Поздрави!
А. К. Д.