Автор Тема: Несъвместимост, въпреки любовта  (Прочетена 2625 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Katerina

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 3
  • Карма: +0/-0
  • Пол: Жена
    • Профил
Несъвместимост, въпреки любовта
« -: 2 февруари 2019 23:31:57, събота »
Здравейте, обръщам се към Вас със следната история:
Омъжена съм 12г. За мъж от арабска държава, но той самият е християнин. Имаме една дъщеря на 12г.
Връзката започна с една огнена любов , мина през болезнена раздяла, заради ревността и недоверието към мен и отново събиране с взаимно разбиране и съгласие, че е само временно и без ангажименти, тъй-като и двамата съзнавахме, че въпреки силното привличане, бихме поели огромен риск, ако  създадем семейство. В крайна сметка в резултат на непланираната бременност решихме да опитаме по взаимно съгласие. И двамата сме отговорни, мислещи хора , следователно вложихме цялата си воля и търпение, за да оцелеем като семейство. Първите 3г.след раждането изпаднах в свирепа депресия, резултат от смяната изцяло на живота ми. След пълноценен живот в любимата ми България, се оказах в арабска държава, която не харесвах , дете, което не очаквах и мъж, който въпреки цялото му внимание и старание, обвинявах за каквото се сетя . След като ударих дъното ( депресията е непривично за мен състояние) разбрах, че щастието ми е само мое дело и се взех в ръце. 6 месеца тичах всеки ден по час и половина, за да изморя съзнанието си и да няма сили за агресия. По условие разполагам с много енергия, та страничният , приятен ефект бе, че отново се почуствах привлекателна и във форма. От там нататък оценявайки, невероятното му търпение към мен, положих искренни усилия да върна жеста и да го подкрепям. Реално ние сме двамата изключително отдадени на семейството, на това да постъпваме честно и с грижа един към друг. Проблемът идва изцяло от мен. Не се вписвам с лекота и хармония към двамата. Той има много любвеобилен подход към дъщеря ни, независимо от това колко безхаберно може да постъпи на моменти тя, което е нормално. По условие в тези държави, на децата не им се казва "не". Докато аз изисквам в рамките на нашето нормално, което в тази държава е направо скандално строго. Съответно сме стигнали до ситуацията, че той я глези, прощава и защитава, за да не избяга някой ден от строгата си майка . Проблемът, е че те двамата живеят в хармония, докато аз и с двамата и поотделно трябва съзнателно да правя компромиси и промени в нагласата си, за да има поне мир. Това е ок, всички трябва да се опитваме да се срещнем по средата, но истината е, че животът ми дава истинско изпитание . Въпреки общите ни усилия, дъщеря ми расте с идеята, че не я харесвам, а мъжът ми , че без причина му изсмуквам силите, с мрачните си настроения. И самата аз осъзнавам, че той е страхотен баща и съпруг, но успява да изкара от мен най-мрачните, агресивни състояния, за които не съм и подозирала. По условие съм изключителен оптимист, ведра, с чуство за хумор, но не и със семейството си или поне не с такава лекота, както обичайно в живота. Изводът до който стигам е, че просто не си пасваме , че имаме дарбата да изкараме не най-доброто , а най-лошото един от друг. Изморена съм от усилията да се впиша в тяхната картина . Разбирам , че това е урок , който ми е даден , да се науча на търпение, смирение и приемане. Но се изморявам и все по-често не съм щастлива. Опция да се разделим няма и не мисля, че е правилно. Решението на ситуацията е изцяло в мои ръце, но губя вяра, че ще го намеря. Освен това страдам , когато ги натъжавам и отблъсквам.

Неактивен ЦециВихронрав

  • КОЛУМНИСТ
  • Глобален модератор
  • Full Member
  • *****
  • Публикации: 201
  • Карма: +9/-1
  • Пол: Жена
  • Обичам да Обичам
    • Профил
Re: Несъвместимост, въпреки любовта
« Отговор #1 -: 3 февруари 2019 03:43:48, неделя »
Щом няма опция да се разделите, седнете и честно обяснете на мъжът си и дъщеря си как се чувствате. Така те ще знаят, че ги обичате, но Ви идва в повече да правите компромиси, за да сте в хармония. А след това потърсете семеен консултант който да помогне и на тримата да се напаснете.
Внимавай, какво си пожелаваш - мога да реша да ти го дам!

Неактивен mariya_koeva

  • ПСИХОЛОГ
  • Глобален модератор
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 767
  • Карма: +17/-0
  • Пол: Жена
  • Нека заедно намерим пътя към промяната!
    • Профил
    • https://psychologist-koeva.blogspot.com/
Re: Несъвместимост, въпреки любовта
« Отговор #2 -: 3 февруари 2019 11:17:41, неделя »
Здравейте, Katerina!

Според мен напрежението във Вашата връзка идва от различните представи за възпитанието на детето Ви - Вие мислите по един начин за това, а съпругът Ви - по друг. Поради тази причина предполагам, че често сте по-избухлива и по-склонна към депресивни състояния. Поговорете със съпруга Ви. Обяснете му как се чувствате. Опитайте се с него да намерите баланс относно темата за възпитанието. Кажете му, че не искате да изгубите дъщеря Ви, а напротив - искате да имате топли отношения с нея. Консултация със семеен терапевт също е ОК вариант, ако нещата не се променят.

Успех!

Мария Коева
психолог
Мария Коева
Психолог

mariyakoeva7@gmail.com
www.psychologist-koeva.blogspot.com

Неактивен Katerina

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 3
  • Карма: +0/-0
  • Пол: Жена
    • Профил
Re: Несъвместимост, въпреки любовта
« Отговор #3 -: 3 февруари 2019 12:53:29, неделя »
Всъщност, съм обяснила по много честен начин, на мъжът си, че го разбирам напълно. Независимо, че съм изключително подкрепяща съпруга, често го карам да се чувства като заек в зелена трева, който знае, че е змията е там и е ужасен. Че без явна причина за него, изпивам силите му. Че аз от своя страна се чувствам с отрязани криле. Ведростта , радостта от живота, която винаги ме е съпътсвала се топи и се превръщам в тъжна, много тъжна жена. За детето също съм му казала, че ще обера изискванията и начина на поднасяне( макар , че не вярвам , че е нужно) а той трябва да е с мен , иначе агресията ми ескалира двойно към детето , когато той се намеси с контра отношение за защита , когато това не е нужно. Тя вече проявява неуважение към него, той го отдава на моето отношение и че вече по-голяма почва да ни го връща. Най-лошото е, че освен това ми състояние няма никаква друга причина за раздяла. И двамата имаме сходни принципи по отношение на семейството, парите, доброто и лошото. Което прави нещата много трудно за мен. Аз съм истински нещастна с тях , но не мога да си тръгна. Това ще ги съсипе , а и не искам да отделям детето от него, това би ги унищожило. Ходих на терапевт . Отговорът бе следният . Тя е дете със силно материален уклон и чуство за собственост , което е далеч от моето разбиране и трябва да я приема такава, каквато е. Тримата сме родени в различни матрици ( от съществуващи 4 дете, подрастващ , възрастен, старец) тя е дете, аз съм подрастващ, той е възрастен. На ниско ниво резултаът е: тя дразни мен, аз дразня него , те двамата са ок

Неактивен Katerina

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 3
  • Карма: +0/-0
  • Пол: Жена
    • Профил
Re: Несъвместимост, въпреки любовта
« Отговор #4 -: 3 февруари 2019 12:56:06, неделя »
Той на терапевт не би отишъл за съжаление. В помощ идва фактът, че 4 месеца в годината се прибирам в България заради бизнеса си и сме разделени. Този период ме презарежда. След 4 месеца бидейки себе си имам сили да се прибера и продължа. Но вече почвам да мисля, че се крепя на косъм и дали не ги измъчван повече бидейки в живота им....себе си също.преди време детето леко се самонараневаше 1-2 пъти. Говорих с нея и я успокоих , че разбирам защо го прави, но е по-добре да ми каже, когато я наранявам и просто да говорим. Казах и, че осъзнавам причината е в нас родителите и по- специално аз. Сега вече е по-голяма и социална , съответно има повече споделяне , затова този етап приключи или поне го следя дали е приключило