Автор Тема: Любов или илюзия  (Прочетена 162 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен milena92

• Newbie
  • *
  • Публикации: 4
    • Профил
Любов или илюзия
« -: 2 февруари 2019 17:59:35, събота »
Здравейте!Пиша Ви с молба за помощ. Нуждая се от отговори, от истината. Преди да разкажа моята история, трябва да отбележа, че съм на 26 години и никога не съм имала приятел, нямам никакъв опит с мъжете. Предварително се извинявам, ако историята ми е дълга, но за обективността  на нещата е необходимо.
И така моята история започва в началото на май, когато влязох в асансьора за работа. Там срещнах един мъж, поздравехме се , а той ме зяпаше. Още тогава почувстваах нещо силно, дори не знам какво.Слязохме на един етаж- в последствие разбрах, че ми е колега, но от груга лаборатория(работихме в един научен институт, но в различни, независими изследователски групи)  Същия ден той дойде в нашата лаборатория за да използва един уред, на който работих аз тогава. Тогава се погледнахме продължително в очите и сякаш нещо се преобърна в мен.Той ми каза, нещо по работа и това беше. Така няколко пъти, но никога не ми каза нищо лично, дори не сме се запозванали. Той знаеше моеето име от графика за използване на този уред и аз неговото от там. Но забелязах , че ме наблюдава по коридорите. Тогава бях много претиснена поради здравословен проблем в семейството ми и не обръщах внимание на това. А и той никога не ме е заговарял за нещо различно от работа. Това продължи няколко месеца, моят роднина се оправи и аз започнах да мисля за този мъж все по често. Но си мислих, че има приятелка , защото ме зяпаше ,но никога не направи нещо повече. Изведнъж прочетох статия, в която се обясняваше колко срамежливи са немците (той е немец) и как кото се влюбят и просто гледат тъпо избраницата си и си казах "това е същата ситуация като при мен."Това ме обнадежди и всяка сутрин наблюдавах от прозореца кога идва, куквах към офиса и излизах от там " случайно " за кафе.Така се засичахме и поздравявахме и в тези дни бях толкова щастлива, когато го срещах,провсто бях влюбен...Един ден в столовата, беше седнал да съседната маса и разговаряше с негов колега, когато аз непрекъснато му хвърлях погледи, но той явно разбра, защото изведнъж ввдигна глава към мен и срещна погледа ми.Аз много се засрамих и отместих поглед. На следващия ден пак се засякохме и погледите ни пак се срещнаха и този път видях такъв блясък в тях, какъвто никога не съм виждала. На следващия ден, се засякохме на спитрката след работано му бях бясна,защото 5 минути преди това се разминахме, но той нито ме погледна, нито ме поздрави. Бяхме на доста голямо разстояние еди от друг, което той скаси - говореше по телефона и дойде към мен, но пък аз се отдалечих от него. На следващия ден, в продължение на една седмица, се гледахме студено и двамата. От погледите ни излизаше само огън и жупел. После на мен ми мина, явно и нанего и всичко беше по старому- наблюдавахме се но без да се заговорим, въпреки че на няколко пъти когато се засичкахме на спирката той заставаше зад гърба ми, сякаш искаше да ми каже нещо, но не смееше. Така дойде последния ми работен ден в института. В тази сутрин(бях намислила отдавна да го попитам иска ли да поговорих, но все не се получаваше)  той отвори вратата на служебния вход, видяме че съм  на 5 сек от него, но вместо да я задържи той я пусна и тя се заключи. Трябваше 3 мин да си търся ключовете и така и не се засвкохкохме в асансьора. Само 5 мин след това се разминахме по коридоха, поздравих го , но той мен не. И това ме съсипа-тай разбра това по физиономията ми, не знаех защо постъпи така(сега си мисля, че е очаквал да си отключа с ключовете и да се засечем в асансъора). У=И въпреки това аз го изкачах след работа и го попитах искали да поговорим за нещо-той се изненада и каза не. Това ме довърши. Дори за няколко дни си мислих, че имам мозъчен тумур и всичко това между нас  съм си го халюцинирала(знам, че ще ме сметнете за луда). Но нещеш ли една седмица след това се засякохме пак на спирката- този път задържахме погледите си около 5-6 сек и знаех, че не съм болна.Тогава си дадох сметка, че бях твърде директна към него и може би съм го уплашила.Затова му изпратих покана във фейсбук. Минаха седмимици и нямаше никаква активност до един декемврийски ден, когато той промени фамилията си във фейсбук- смени я само с инициали. И от това ме забояля. Нямаше нужда да се крие по този начин, аз не съм от жените които преследват мъжете. Все пак той нито прие, нито изтри поканата. След 2 седмици вече я изтри. От тогава ня мога да разбера защо той постъпи така- чаках 7 семеца той да стане готов да ме заговри, тик трябва да кажа, че според мен мъжа трябва да прави първата крачка,защото виждате какво става , когато жената я направи- поучвава едно НЕ в лицето.Остави ме с толкова много въпроси без отговор. Всеки ден продължавам да мился, къде толкова сбърках. Цялата тази история минава през главата ми всеки де, като филмова лента.Сега се нуждая от някого , който може да ми даде отговори на въпросите ми, някой който безпристрастен, който познава мъжката психика.
 Дали той някога е бил влюбен в мен?Дали си е имал приятелка и затова никога не направи първата крачка?Аз ли си въобразих , че нещо има между нас, когато той не е изпитвал нищо?Защо ме наблюдаваше през всичките тези месеци, защо очите му онзи блясък , когато ме видеше ? Аз ли разтълкувах това погрешно?Любов ли беше или илюзия?
Моля ви помогнете ми, защото от един месец не преставам да плача, вземам успокоителни, които да ме държат относително спокойна и отпусната. Влюбена съм и не мога да го забравя. Нощем лягам с мисъл за него, а сутрин ставам пак със същата мисълПочни не ям.Така не мога да продължавам, но се нуждая от отговори за да мога да продължа напред.Ако това въобще е възможно...

Неактивен mariya_koeva

• ПСИХОЛОГ
  • Глобален модератор
  • Sr. Member
  • Публикации: 326
  • Нека заедно намерим пътя към промяната!
    • Профил
    • https://koeva-psychologist.blogspot.com/
Re: Любов или илюзия
« Отговор #1 -: 2 февруари 2019 21:29:07, събота »
Здравейте, milena92!

Акцентите, които ще набележа, може и да не Ви харесат, но както сама се изразявате, Вие търсите обективността. Бих могла само да гадая дали въпросният мъж има човек до себе си, или не, но със сигурност мога да кажа, че не Ви е дал сигнали за интимна симпатия спрямо Вас. Предполагам, че опитът с мъжете, който Ви липсва, Ви е затруднил да се "ориентирате" около ситуацията. Това, че сте се засичали няколко пъти в асансьора, или че погледите Ви са се засичали по някое време, за съжаление не е някакъв знак. Когато един мъж харесва една жена, обикновено ще направи първата крачка - ще я заговори, ще я покани да излезе с него, ще се опита да осъществи комуникация. Да, има и мъже, които са по-срамежливи и жената взима нещата в свои ръце, но е по-рядко. От разказа Ви наблюдавам едно нездравословно фокусиране върху въпросния мъж, за когото пишете. "Вкопчила" сте се в него и страдате за нещо, което всъщност никога не е било - не сте били заедно, не сте имали дори флирт. Моят съвет е да погледнете обективно върху ситуацията, да си дадете сметка има ли смисъл да се измъчвате и какво е необходимо да направите, за да срещнете човека, който ще Ви заслужава и ще Ви направи щастлива.

Желая Ви успех!

Мария Коева
психолог
https://koeva-psychologist.blogspot.com/

"Вярвам, че винаги ще има утре и вярвам в чудеса!"
Одри Хепбърн

Неактивен milena92

• Newbie
  • *
    • Профил
« Отговор #2 -: 2 февруари 2019 21:56:18, събота »
Благодаря Ви. От тази история научих, че не искам вече да се влюбвам. Ще намеря начин да излекувам сърцето си и ще се постарая да не бъде наранено никога повече!

Неактивен ЦециВихронрав

• ВОДЕЩА СЕМИНАРИ
  • Глобален модератор
  • Full Member
  • Публикации: 134
  • Обичам да Обичам
    • Профил
« Отговор #3 -: 3 февруари 2019 03:48:39, неделя »
От тази история научих, че не искам вече да се влюбвам.
Да се влюбиш е най-прекрасното чувство на света. Това, че въпросният мъж не е отговорил на чувствата Ви не значи, че няма да срещнете друг с който да се влюбите взаимно. Не трябва да се отказвате така лесно от любовта.
Внимавай, какво си пожелаваш - мога да реша да ти го дам!

Неактивен ALLA

• Newbie
  • *
  • Публикации: 3
    • Профил
« Отговор #4 -: 3 февруари 2019 08:25:48, неделя »
Здравей, milena92!
Казвам се Ивелина и мога да ти дам отговори на въпросите ти.

Неактивен milena92

• Newbie
  • *
    • Профил
« Отговор #5 -: 3 февруари 2019 11:13:25, неделя »
Да се влюбиш е най-прекрасното чувство на света. Това, че въпросният мъж не е отговорил на чувствата Ви не значи, че няма да срещнете друг с който да се влюбите взаимно. Не трябва да се отказвате така лесно от любовта.
На някои хора просто не им е писано да срещнат онази голяма, безкористна, страстна , единствена любов, с която да прекарат живота си заедно. Човек не може да върви срещу съдбата си.

Неактивен milena92

• Newbie
  • *
    • Профил
« Отговор #6 -: 3 февруари 2019 11:14:00, неделя »
Здравей, milena92!
Отворена съм за всякаква помощ.

Неактивен mariya_koeva

• ПСИХОЛОГ
  • Глобален модератор
  • Sr. Member
  • Публикации: 326
  • Нека заедно намерим пътя към промяната!
    • Профил
    • https://koeva-psychologist.blogspot.com/
« Отговор #7 -: 3 февруари 2019 11:28:56, неделя »
Здравейте отново, milena92!

Все още сте много млада, за да твърдите, че не Ви е писано да срещнете голямата любов. Разбирам, че в момента сте по-емоционална и не разсъждавате рационално върху ситуацията, но както Ви написах и в предишния си пост, помислете какво е необходимо да направите, за да срещнете човекът за Вас. Ролята на жертва и самосъжалението никога не са успешни фактори в живота.

Успех!

Мария Коева
психолог
https://koeva-psychologist.blogspot.com/

"Вярвам, че винаги ще има утре и вярвам в чудеса!"
Одри Хепбърн

Неактивен ALLA

• Newbie
  • *
  • Публикации: 3
    • Профил
« Отговор #8 -: 3 февруари 2019 16:51:43, неделя »
Здравей, milena92!
Отворена съм за всякаква помощ.
Milena92,
Той никога не е бил влюбен в теб. Не си е имал приятелка. Ти си си въобразила, че има нещо между вас. И да, било е любов.

Неактивен Boyanova

• ПСИХОЛОГ
  • Админ
  • Hero Member
  • Публикации: 592
    • Профил
    • Форум за психология
« Отговор #9 -: 5 февруари 2019 09:16:22, вторник »
ALLA, такъв тип гадаения тук не са допустими. Ако имате да напишете нещо смислено, което би помогнало с нещо, направете го, а ако не, по-добре не пишете нищо, защото санкционирам отговори, които не са издържани.

психолог Л. Боянова

Неактивен ЦециВихронрав

• ВОДЕЩА СЕМИНАРИ
  • Глобален модератор
  • Full Member
  • Публикации: 134
  • Обичам да Обичам
    • Профил
« Отговор #10 -: 5 февруари 2019 10:06:06, вторник »
На някои хора просто не им е писано да срещнат онази голяма, безкористна, страстна , единствена любов, с която да прекарат живота си заедно.
Това с единствената и безкористна любов е утопия. Хората сме устроени така, че се влюбваме многократно и всяка нова любов ни се струва единствената и най-силната. Ако обаче не вложим и малко здрав разум в една любов връзка няма да се получи. Ако с отсрещния нямаме сходни интереси и теми на разговор, ако нямаме сходна ценностна система, ако нямаме общи забавления и най-силната любов или по-скоро привличане ще се разпадне.
milena92, все още сте млада и животът е пред Вас. Ще срещнете някой с когото ще Ви е приятно да общувате, а с времето и ще се сближите и ще завържете връзка. Не се отказвайте така лесно от най-прекрасното чувство в живота.
Внимавай, какво си пожелаваш - мога да реша да ти го дам!