Автор Тема: Живея в кошмар  (Прочетена 1320 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен mariana

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 1
  • Карма: +0/-0
  • Пол: Жена
    • Профил
Живея в кошмар
« -: 18 ноември 2018 13:22:44, неделя »
Здравейте. Имам приятел. Заедно сме от 3 години. Мисля че е редно да спомена че разликата ни във възраста е 20 години. Пределно ясно ми е че всички двойки се карат, обаче ако нормалните се дърпат за дребни неща и им минава, то нашите ,,дребни неща,, прерастват в голям проблем и следователно и скандала е голям. От началото се карахме веднъж в месеца, след това стана всяка седмица а сега е постоянно. Проблема при него е че отключва и агресия. Хващал ме е за косата и ме е хвърлял на дивана, последния път ме хвърли на земята и главата ми беше на милиметър от пантата на вратата, адси се уплаших. Изпада в такива състояния в които ме обижда, заплашва и после отрича да го е правил. Не помни даже някакви нормални разговори. Вчера бяхме до магазина с колата, за малко да се качи на тротоара, на връщане влезе в настрещното и обърка изхода от кръговото. Държа да спомена че на този магазин ходим редовно. Безсилна съм, не знам вече какво да правя и как да се справя с нещата.
Благодаря предварително.

Неактивен Boyanova

  • ПСИХОЛОГ
  • Админ
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1349
  • Карма: +8/-0
  • Пол: Жена
    • Профил
    • Форум за психология
Re: Живея в кошмар
« Отговор #1 -: 18 ноември 2018 14:20:29, неделя »
Здравейте mariana,

Случаите, в които човек, отключващ агресия, каквато описвате, е в състояние да се поправи, са твърде малко до степен да бъдат рядкост.

При това положение, което описвате, най-добре е да се разделите с приятеля Ви, колкото и да боли от раздялата, тъй като неговото поведение в бъдеще ще става все по и по-зле, а вие трябва да мислите за безопастността си, също и на децата си (ако имате или желате да имате такива). Заслужавате някой, който да Ви обича и уважава повече.

психолог Людмила Боянова