Автор Тема: Нямам приятели  (Прочетена 46 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен navuhodonosor

• Newbie
  • *
  • Публикации: 1
  • Здравейте
    • Профил
Нямам приятели
« -: 20 ноември 2018 20:24:35, вторник »
Здравейте,аз съм момче на 29 години,януари навършвам 30,живея в едно село до София,почти не излизам,което ме тревожи много,имам малко приятели и то от Университета,заеквам от 3 клас,уплаши ме куче,на 13 бях когато мама почина,как да си намеря приятели,къде да ги търся.
В Интернет е много коварно,все пак искам да създам семейство,но никоя жена не би тръгнала с такъв като мен.
Моля за помощ

Неактивен mariya_koeva

• ПСИХОЛОГ
  • Глобален модератор
  • Sr. Member
  • Публикации: 258
  • Нека заедно намерим пътят към промяната!
    • Профил
    • https://koeva-psychologist.blogspot.com/
Re: Нямам приятели
« Отговор #1 -: 20 ноември 2018 22:58:38, вторник »
Здравейте, navuhodonosor!

Приятелства се създават чрез контакти. Трябва да се присъедините към някоя социална група, където да се запознаете с нови хора. Как да се случи? Има варианти. Единият от тях е да се запишете на някакъв курс (например по чуждестранен език), да спортувате (фитнес), да се включите в клуб по интереси. Така ще имате възможност да намерите хора със сходни интереси, с които да има за какво да си разговаряте. Другият вариант е да се включите в доброволни акции и кампании, където хем ще се запознаете с нови хора, хем ще се чувствате полезен. Но Вие казвате, че имате приятели. Може да са малко, но това не е от значение. На човек му е необходим и един приятел, стига между двамата да има уважение, доверие, подкрепа и разбирателство. Относно заекването - посещавал ли сте логопед? Това е специалистът, който може да Ви помогне. Повишете самооценката си. Какво значи "никоя жена не би тръгнала с такъв като мен"? Заобичайте себе си.

Желая Ви успех!

Мария Коева
психолог
https://koeva-psychologist.blogspot.com/

"Вярвам, че винаги ще има утре и вярвам в чудеса!"
Одри Хепбърн

Неактивен Kaloyanv

• Newbie
  • *
  • Публикации: 12
    • Профил
Re: Нямам приятели
« Отговор #2 -: 21 ноември 2018 07:09:03, сряда »
Здравей, аз не съм психолог,  но прочетох случайно. Съветите, които ти е дала психоложката са много добри, но ако не подобриш самочувствието си, няма как да се адаптираш към средата. Няма как хората да те харесат, ако сам не се харесваш. Просто приеми себе си и се покажи в цялата си прелест, не се опитвай да бъдеш някой друг. Не се опитвай да се харесаш на някого. Просто бъди ти и харесай това, което си. Най-харесваните хора са независимите хора. Влизай в нови среди и не се страхувай, рано ило късно всяко трудно нещо става лесно, ако си постоянен.
Ако съм бил нркомпетентен, моля психолозите да ме поправят. Просто прочетох историята и изпитах съчувствие.

Успех.