Автор Тема: Той ме излъга  (Прочетена 1856 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен DD

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 3
  • Карма: +0/-0
  • Пол: Жена
    • Профил
Той ме излъга
« -: 29 октомври 2018 11:09:28, понеделник »

Здравейте,


Пиша тук, за да поискам мнението ви.


С моят приятел сме заедно от около 7 месеца, връзката ни е от разстояние. През последния месец се карахме много, защото ми е давал някакви минимални поводи да се съмнявам в него, а и връзките от разстояние са винаги трудни. Той винаги си говори с много жени, които твърди, че са му приятелки. На мен обаче, като на всяка жена, не ми е твърде приятно.


През уикенда бяхме заедно, докато не видях, че в приложенията си е търсил Тиндър. Попитах го какво става, първоначално отрече, че го е ползвал, после си призна, че го е ползвал. Каза, че няма логично обяснение и че просто е гледал без да си говори с никого.Каза, че напоследък споровете са му дошли в повече и тъй като има и други проблеми не е знаел как да постъпи. Започнах да му преглеждам нещата, но тъй като не съм запозната не знаех къде точно да ровя, видях му съобщенията и видях, че за последно си е писал с момиче в Тиндър преди да се съберем. Той целият се изпоти и каза, че не му е приятно да правя това, но аз имам съмнения, че не е използвал Тиндър само заради карането ни напоследък.


Не знам как да постъпя, опитах се да се разделим, той твърди,че всичко е от връзката от разстояние, не ме пуска, вкопчил се е в мен. От скоро се предполага (след около месец), че ще живеем в един град и той само повтаря, че всичко ще бъде наред. Сега го помолих за няколко дни почивка. Не знам как да си върна доверието към него. Много обмислях да му поискам паролите за всички социални медии, но не знам дали това ще даде резултат. Обвинявам и себе си, но в същото време не съм сигурна, че го е направил само заради скандалите напоследък. Някой изпадал ли е в подобна ситуация и би ли ми дал съвет?


Поздрави и предварително благодаря,


Д.

Неактивен ЦециВихронрав

  • КОЛУМНИСТ
  • Глобален модератор
  • Full Member
  • *****
  • Публикации: 201
  • Карма: +9/-1
  • Пол: Жена
  • Обичам да Обичам
    • Профил
Re: Той ме излъга
« Отговор #1 -: 29 октомври 2018 13:39:47, понеделник »
Здравей, DD!
Довечера ще получиш компетентен отговор от психолозите ни, но до тогава нека ти разкажа история...
Преди 10-тина години се събрах  с половинката си. Съответно аз като почти всяка жена - ревнива, подозрителна и на мнение, че щом е с мен трябва да забрави за всички други. Да ама той е живял и преди да ме срещне и си имаше и колежки и приятелки с които се търсеха и по телефона и по социални мрежи. Аз от своя страна вдигах панаири до бога защо тая или оная го търси, защо отива на кафе с трета и т.н. Стигнах до там да му искам паролите за соц. мрежи, но той ми отказа категорично с довода, че той не рови в моите контакти и очаква и аз да не ровя в неговите. Накрая от злоба, яд и безсилие реших, че аз тоя мъж ще го зарежа и... И ме насмете най-добрата ми приятелка... Ама така ме овика, че чак ме разрева... Попита ме от както съм с приятеля си, аз отказала ли съм се да общувам с приятелите си мъже които са ми такива отдавна? Попита ме защо колегите ми мъже ми звънят за това или онова след работа и не само това, но поддържаме контакти и във социалните мрежи?! Накрая ми каза, че както аз имам приятели и познати мъже с които общувам, така е нормално и той да има приятелки и познати жени с които няма да спре да общува само защото вече има връзка. Друго което ми каза е, че ако още от началото започнем с недоверие и дебнене то връзката ни много скоро ще се разпадне. Да не говорим, че колкото повече ровя и разпитвам коя е тази или онази толкова повече приятелят ми няма да иска да споделя просто защото ще се чувства изнудван да го прави... Накрая ако реши да ме замени с друга вината ще е само моя заради постоянното ровене от моя страна. Аз обаче сърдита, че моята си най-добра приятелка скача срещу мен се пеня и споря и накрая стигнахме до облог.
Тя ми каза, че щом този мъж е избрал да живее с мен то другите не са му повече от приятелки, ако бяха нямаше да избере мен. Каза също, че ако издържа 3 месеца да не го разпитвам коя му пише, коя и защо му звъни, но и не се държа като сърдито дете виждайки, че си пише с някоя или че говори по телефона, след около 3 месеца той сам ще започне да ми казва и без да питам. Облога беше ако издържа и той започне да споделя когато стигнем до момента със сключването на брак тя да ми е кръстница. Ако пък не започне и се разделим тя ме води на почивка със спа процедури.
Много трудно ми беше да не разпитвам коя му звъни и да удържа на изкушението да му ровя из телефона и компютъра. Още по-трудно ми беше да подтискам ревността когато му звънне жена и разговора приключи с уговорка да се видят на другия ден примерно. На цялата ми ревност (много съм ревнива) отгоре това беше кошмарно време. но... Нямаше и два месеца и приятелят ми започна след телефонен разговор да ми обяснява как му звъни еди-коя си да се видят и да свършат еди-каква си работа и да изкара еди-колко си пари. Запозна ме с приятелите и приятелките си, вкара ме в своите кръгове и се оказа, че всичката ми ревност е била напразна.
Вече 10 години сме заедно, още не сме стигнали до сключването на брак, но всеки път благодаря на приятелката си, че не ме е оставила да проваля връзката си. Отдавна вече не ревнувам, че той продължава да поддържа социални контакти със жени, но и той не ми прави проблеми когато ме търсят приятели мъже. Общо взето аз ценя неговото лично пространство и той цени моето и нещата се получават...
Внимавай, какво си пожелаваш - мога да реша да ти го дам!

Неактивен mariya_koeva

  • ПСИХОЛОГ
  • Глобален модератор
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 767
  • Карма: +17/-0
  • Пол: Жена
  • Нека заедно намерим пътя към промяната!
    • Профил
    • https://psychologist-koeva.blogspot.com/
Re: Той ме излъга
« Отговор #2 -: 29 октомври 2018 14:58:42, понеделник »
Здравейте, DD!

В една връзка трябва да има доверие. Ако няма доверие, тя е обречена. Връзките от разстояние не са лесно нещо, така е, но има много положителни примери, които показват, че любов съществува и в такива случаи. Въпросът е дали наистина имате основание да ревнувате приятеля Ви и да го следите? Ровенето в телефона, четенето на кореспонденции и навлизането в личното пространство на човек е и показател за ниска самооценка и самочувствие на този, който го прави. Била ли сте лъгана до този момент? Обичате ли себе си? Всеки има приятели и жени, и мъже. В това няма нищо лошо. Така или иначе от скоро ще заживеете в един град. Дайте шанс на връзката в реално време и пространство. И ще видите дали притесненията Ви са основателни. Поработете върху себеусещането си, това е моят съвет.

Успех!

Мария Коева
психолог
Мария Коева
Психолог

mariyakoeva7@gmail.com
www.psychologist-koeva.blogspot.com

Неактивен DD

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 3
  • Карма: +0/-0
  • Пол: Жена
    • Профил
Re: Той ме излъга
« Отговор #3 -: 29 октомври 2018 19:49:01, понеделник »
Здравейте!


Благодаря и на двете ви за коментарите и наистина разбирам, че е важно да имаш доверие. Аз имах краткосрочна връзка преди време, бях излъгана, та сега като открих, че приятелят ми има регистрация в сайт за запознанства и я използва, за да разглежда други жени се почувствах предадена. Мислите ли, че аз съм била причината, да направи наистина това? Какво да направя, за да му се доверя отново, наистина ми е трудно. Дали ще се оправят нещата, когато сме на едно място? Мислите ли, че аз мога да се променя?


Благодаря!


Д.Д.

Неактивен mariya_koeva

  • ПСИХОЛОГ
  • Глобален модератор
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 767
  • Карма: +17/-0
  • Пол: Жена
  • Нека заедно намерим пътя към промяната!
    • Профил
    • https://psychologist-koeva.blogspot.com/
Re: Той ме излъга
« Отговор #4 -: 29 октомври 2018 21:59:57, понеделник »
Здравейте отново, DD!

Разглеждането на жени в сайт за запознанства и изневярата с жена от сайт за запознанства е много голяма разлика. Едното няма нищо общо с другото. Приятелят Ви изневерил ли Ви е? Или това е просто плод на Вашите съмнения? Колкото и кофти да звучи, всеки мъж гледа снимки и на други жени, но това не е нещо фатално. Аз не мога да гадая дали нещата ще се оправят, когато двамата сте в един град (въпреки че, ако питате мен, аз не виждам какво е нужно да се оправя), но мога да Ви кажа, че имате въможност да се промените. Да приемете, че НЕ във всяка връзка ще сте лъгана и че НЕ всички партньори ще са такива, какъвто е бил предишният Ви. Да повишите самооценката си и да спрете да се съмнявате във всичко и всички. Зная, че изглежда трудно, но ако искате да имате пълноценна връзка, ще трябва да го направите.

Успех още веднъж!

Мария Коева
психолог
Мария Коева
Психолог

mariyakoeva7@gmail.com
www.psychologist-koeva.blogspot.com

Неактивен DD

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 3
  • Карма: +0/-0
  • Пол: Жена
    • Профил
Re: Той ме излъга
« Отговор #5 -: 30 октомври 2018 10:54:56, вторник »
Здравейте, Мария!


Благодаря за отговора. Там е проблемът, че аз смятам,че щом го прави онлайн, нищо не би го спряло следващата стъпка да е и истинска изневяра. Може би аз си въобразявам, не знам. Страхувам се, че той е с мен само защото съм му обърнала някакво внимание (преди това не си е имал сериозна приятелка). Може би това отново е свързано с ниското ми самочувствие и трябва да поработя върху това./


Поздрави,
Д.Д.