Автор Тема: Не знам дали да продължа.  (Прочетена 2229 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Джесика

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 6
  • Карма: +0/-0
    • Профил
Не знам дали да продължа.
« -: 14 октомври 2018 16:06:10, неделя »
С моя приятел сме от 1 година, но много се караме все се намира, за какво по някога за глупости, по някога за сериозни неща. Заради тези караници много пъти си казвахме край, но все намира ме път един към друг, за да се сдобрим. Той казва, че аз съм предизвиквала всичко. Все по някакъв начин, ме изкарва мен виновната за всичко. Аз знам, че не съм лесен характер но пък той още по малко. Когато сме скарани, по-често аз поемам инициативата да го потърся и това някак му дава, още по-голямо самочувствие. Той също след това ме търси, но все съм длъжна да слушам обиди, които наистина са гадни и ме нараняват. Не знам защо всичко му прощавам обижда ме, случвало се е да ми удари и шамар. При, което му се сърдя ацки много. След, което той става най милия и аз му прощавам, знам е защото го обичам и искам и той да ме обича така. И искам да знае, че никога не бих се отказала от него, но всякаш с тези действия си вредя още повече. Имам чувството, а и той ми показва с действията си, че не означавам нищо за него. В другия момент е правил неща за мен, които никой не е правил до сега. В началото ми харесваше, че не отказва от мен. После ми каза, че му е писнало от караниците ни и драмите ми и не може повече. Опитах се да не съм толкова избухлива. Помолих го за втори шанс и след това всичко се обърка. Имам чувството, че си прави, каквото иска с мен. Разделяме се аз му звъня той си изключва телефона, или вдига казва, че нямам място в живота ми. Но след няколко дни той ме търси и аз веднага забравям за всичко. Знам, аз съм си позволила да се държи така защото, много лесно му прощавам. Просто се чувствам зле без не искам да сме разделени. Чувствам се ужасно и правя, всичко възможно да си го върна. Да той вижда това и се възползва знам. Но аз само искам да знам дали ме обича и се държи така, защото го е страх да не разбера, че като ме обича ще го нараня. Както ми е казвал, че много жени преди са го наранявали. Да много пъти ми е казвал, че ме обича, но също така, че не го интересувам и не означавам нищо за него. Дали с мен или не му било все тая. Но защо тогава е с мен. Според мен го е страх да си признае, че наистина ме обича и не може без мен, иначе защо ще ме търси. Не знам много съм объркана може да се лъжа и той наистина, да не се интересува чак толкова от мен. Не се отказвам защото знам, че на мъжете им трябва време, за да разберат, че една жена е важна за тях. Просто си мисля, че чака да види, какво означава той за мен. Аз много пъти му доказах любовта си. Търпях обиди и преглъщах егото си. Сега даже пак се скарах ме и то за глупости. Просто аз изразих мнението си по един въпрос. Той каза, че го дразня и ми затвори телефона. След това аз се обидих от държанието му и му казах, че не може да се държи с мен така. Казах, че това, че имам различно мнение от неговото, не му дава право да се държи така, и че не искам да бъда повече с него. Той пак започна да ме обижда и каза, че това много пъти, го е чувал. От вчера само ме обижда, а вечерта ме пита дали искам да се видим. Днес не е спрял да звънни. Казах му, че уж съм му изневерила за да го подразня, защото той много ме дразни, като ме обижда, какво да правя с този човек, вече не знам.

Неактивен ЦециВихронрав

  • КОЛУМНИСТ
  • Глобален модератор
  • Full Member
  • *****
  • Публикации: 201
  • Карма: +9/-1
  • Пол: Жена
  • Обичам да Обичам
    • Профил
Re: Не знам дали да продължа.
« Отговор #1 -: 14 октомври 2018 17:26:22, неделя »
Който днес прощава шамар, утре ще прости и зверски побой...
Приятелят ти е не само физически, но и емоционален насилник. Удря те, вменява ти чувство за вина и се държи обидно с теб. Какво правиш още с този човек? Ти не обичаш ли себе си?
БЯГАЙ! Бягай далече от този човек и връзка с него!
Внимавай, какво си пожелаваш - мога да реша да ти го дам!

Неактивен Джесика

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 6
  • Карма: +0/-0
    • Профил
Re: Не знам дали да продължа.
« Отговор #2 -: 14 октомври 2018 18:21:32, неделя »
Мерси, много за съвета но това за шамара се случи веднъж, никога повече не го е правил, а че ме тормози психически съм абсолютно съгласна. Няма какво да се лъжем почти в всяка връзка се е случвало да се удряте пък и аз не му стоя така аз също му одвърнах. Въпроса ми беше друг дали той има чувства към мен. Какво го кара да се държи, така миналото или просто си е такъв човек. Благодаря предварително за помощта.

Неактивен Boyanova

  • ПСИХОЛОГ
  • Админ
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1348
  • Карма: +8/-0
  • Пол: Жена
    • Профил
    • Форум за психология
Re: Не знам дали да продължа.
« Отговор #3 -: 14 октомври 2018 19:03:44, неделя »
Здравейте Джесика,

Това, което пишете:

Цитат
Няма какво да се лъжем почти в всяка връзка се е случвало да се удряте пък и аз не му стоя така аз също му одвърнах.

Не се случва в нормалните връзки. При това не се случва нито веднъж. Когато двойката се сблъска с някой проблем, което е неминуемо, начините за неговото разрешаване са културен диалог между двамата, при което няма обиди и агресия.

Вашият човек не ви обича, щом дори само веднъж си е позволил да ви удари шамар. Няма значение, че сте му отвърнала. Поведението му, което описвате, не е поведение на влюбен човек.

На едно мнение съм с колежката, че трябва да бягате от връзка с този човек.

Опитайте се от тук насетне да създадете връзка с друг човек, който ще ви уважава като жена. Такъв, който никога няма да ви повиши тон без значение какъв е проблемът, а спокойно ще го обсъди с вас, докато се намери решение. Такъв, който няма да си позволи да ви обижда по никакъв повод.

Пожелавам ви нова и успешна връзка с правилния мъж.

психолог Л. Боянова

Неактивен Джесика

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 6
  • Карма: +0/-0
    • Профил
Re: Не знам дали да продължа.
« Отговор #4 -: 15 октомври 2018 00:28:41, понеделник »
Благодаря ви много. Но нали знаете любовта е сляпа. Все пак аз искам да разбера дали и аз имам някаква вина в случая. Да знам, че обидите и шамара не е решаване на проблема, но аз съм човек, който изкарва хората извън нерви. Избухлива съм и правя проблем от нищото. След това бързо ми минава, но не всички хора са като мен. С бившия ми приятел, се разделихме поради същите причини. Понеже си запазихме приятелски отношения знам, че сега си има приятелка от доста време и се разбират чудесно. За това допускам, че и аз може да имам някаква вина за това. Все пак нали ви разказвам, моята гледна точка. Те винаги различни нали така.

Неактивен Джесика

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 6
  • Карма: +0/-0
    • Профил
Re: Не знам дали да продължа.
« Отговор #5 -: 15 октомври 2018 00:36:51, понеделник »
Имам предвид на мен ми минава бързо, но на него явно не. Може ли аз да съм го отегчила с постоянните ми избухвания и просто да му е писнало от мен. Той не веднъж ми е казвал, че търси спокойствие в една връзка. В началото не беше такъв знам, че всички мъже в началото, са различни. Просто искам да знам на какво се дължи промяната му.

Неактивен Джесика

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 6
  • Карма: +0/-0
    • Профил
Re: Не знам дали да продължа.
« Отговор #6 -: 15 октомври 2018 00:42:00, понеделник »
Много ясно, че не съм се влюбила в човека, който е сега преди беше мил и прекрасен. Много лесно е да се откажеш аз не искам да се отказвам. Искам да си върна любимия човека, в който се влюбих, който правеше всичко за мен и никога не се отказваше от мен. Аз му бях най-важното нещо и т.н.к. не е толкова лесно да се откажеш, като знаеш, какво е било.

Неактивен Boyanova

  • ПСИХОЛОГ
  • Админ
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1348
  • Карма: +8/-0
  • Пол: Жена
    • Профил
    • Форум за психология
Re: Не знам дали да продължа.
« Отговор #7 -: 15 октомври 2018 08:05:34, понеделник »
Джесика, много от историите на жени, посрадали от насилие от приятеля си или от мъжа си, започват с думите: "В началото той не беше такъв".

Не търсете вина у себе си. Дори да сте от хората, които са по-избухливи при стресови ситуации, това не е и не може да бъде оправдание за шамар. Практиката показва, че човек, който си позволява да удари веднъж и се почувства сигурен, че няма да изгуби половинката си, след това и повтаря с удрянето. После винаги има елемент на манипулация, т.е. мъжът става много мил, сякаш уж съжалява. Жената се оказва обхваната от грешната представа, че мъжът съжалява, че се стреми да се промени, пък и периодите, в които е мил, я объркват да си мисли, че е обичана, когато всъщност не е така. Един такъв мъж въобще не се променя, просто умее да е манипулативен.

В подобна заблуда някои жени откарват с години като боксови круши за мъжете си. За това ви написах, че неговото поведение не е на влюбен човек. Това, което описвате, са първите признаци за поведение на насилник.

Пишете:

Цитат
В началото не беше такъв знам, че всички мъже в началото, са различни.

Такава промяна, каквато описвате, не е типична за нормалните мъже.

Вашият приятел няма право да ви удря шамар по абсолютно никакъв повод. Дори да сте избухлива в стресова ситуация. Да, може да ви каже, че му е неприятно да сте избухлива, да поиска да се потърси решение на проблема дали като ви подкрепя да се успокоявате, дали като ви препоръча при ваше желание работа със специалист.

Няма нито един повод на този свят, който да е достатъчно оправдание за този човек да ви удря шамар и определено вината за удара не е във вас. В него е.

Със сигурност не е лесно, но трябва да продължите живота си напред и да намерите за себе си мъжът, който ще ви уважава и подкрепя във всяко едно отношение. Ще се случи. Животът е пред вас.

психолог Людмила Боянова

Неактивен Джесика

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 6
  • Карма: +0/-0
    • Профил
Re: Не знам дали да продължа.
« Отговор #8 -: 15 октомври 2018 14:52:26, понеделник »
Благодаря ви много за отделеното време. Много ще ми помогне, компетентното ви мнение. Нова съм тук, но наистина това, че помагате на хората в трудни моменти дори само, като има място, на което да излеят проблемите и душата си е прекрасно. Искренни адмирации.

Неактивен ЦециВихронрав

  • КОЛУМНИСТ
  • Глобален модератор
  • Full Member
  • *****
  • Публикации: 201
  • Карма: +9/-1
  • Пол: Жена
  • Обичам да Обичам
    • Профил
Re: Не знам дали да продължа.
« Отговор #9 -: 16 октомври 2018 23:09:11, вторник »
Джесика, като по-млада също бях крайно емоционална и агресивна. Вдигах скандали на бившият си вече мъж с повод и без повод, а често в ядът си трошах и посуда. Сега като се замисля и той не беше цвете, но аз често му давах повод да вземе да ме опердаши. И въпреки всичко за 8г. съвместен живот мъжът ми никога не е посягал да ме удари дори и на шега.Наскоро имахме разговор с него по повод порасналият ни вече син и покрай това се върнахме на стари спомени. Покрай твоят пост го попитах колко пъти му е идвало да ме набие заради голямата ми уста и заради скандалите, а той отвърна, че даже и през ум не му е минавало да ме удари понеже ме е обичал.
Извода който аз си направих отново е, че мъж който обича не посяга на любимата си жена каквото и да направи тя.
Затова и повтарям: Бягай от тоя келеш и манипулатъор и си намери момче което те обича. Не е лошо и да си намериш психолог с който да поработиш по собственото си поведение. Аз така направих и сега вече 10г. имам връзката за която винаги съм мечтала.
Внимавай, какво си пожелаваш - мога да реша да ти го дам!