Автор Тема: Искам да разбера какво ми има!  (Прочетена 1432 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен ariam

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 1
  • Карма: +0/-0
  • Пол: Жена
    • Профил
Искам да разбера какво ми има!
« -: 24 септември 2018 21:12:13, понеделник »
Здравейте за пръв път пиша тема във форума. От много време имам нужда от среща с психолог, който да ми даде някакви насоки как да се лекувам. Първо на 29 години съм, жена, самотна майка, но имам работа и пари, не ме притеснява нищо в момента. В миналото бях много нестабилна и ме гонеше баща ми от вкъщи, с детето ми, поради които обстоятелства аз изживях доста голям стрес и започнах да получавам панически атаки. Изписаха ми велаксин 70 мг, флуанксол и атаракс(това беше 2014), същата година опитах да се самоубия, като се нагълтах с хапчета, но приятеля ми тогава ме закара в болница и 3 дена бях в интензивно. След случая не съм помисляла за самоубийство повече, но имам страхотно болезнена депресия, пия същите хапчета, когато я усетя, най-често идва есен и пролет, съпътствана с напълняване, прекомерен сън, разсеяност до такава степен, че не се чувствам адекватна...Наскоро се запознах с момче с биполярно разстройство и да, той е доста по-зле, изпада в някакви илюзии за света.. При мен не е такова, но се съмнявам дали не е пак подобно в по-леката си степен, аз мании не бих казала, че имам, но съм в приповдигнато състояние, когато не съм в депресия. Направо съм хиперактивна, не ме свърта на едно място. Искам да разбера, защо ми се случва това и как да се поддържам в добро психическо здраве, дано някой успее да ми отговори. Забравих да кажа, че имам резки промени в настроението безпричинно, т.е. не е съвсем безпричинно, но от много малки неща изведнъж много се ядосвам и след 5 минути все едно не е било, не се е случвало и се чувствам дори зле, че съм била ядосана за такова нещо! Благодаря ако имате отговори, препоръки и насоки, бих се радвала да ги чуя! :) Поздрави!

Неактивен Boyanova

  • ПСИХОЛОГ
  • Админ
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1349
  • Карма: +8/-0
  • Пол: Жена
    • Профил
    • Форум за психология
Re: Искам да разбера какво ми има!
« Отговор #1 -: 25 септември 2018 09:23:51, вторник »
Здравейте ariam,


Въпросите, които задавате, са от сферата на психиатрията, а не на психологията. Препоръчвам Ви да се консултирате с психиатър чрез посещение на място в кабинет. Това е специалистът, в чиято компетентност е да Ви даде необходимите Ви отговори.


психолог Людмила Боянова