Автор Тема: ОКР, депресия, неадекватност  (Прочетена 1937 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен alex88

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 2
  • Карма: +0/-0
    • Профил
ОКР, депресия, неадекватност
« -: 7 май 2018 20:55:31, понеделник »
Здравейте, страдам от ОКР. От 5 месеца заради натрапчиви предъвквания на мисли ми се отключи депресия със неадекватно състояние. Тази неадекватност ми действа отрицателно върху всички направления от живота. Работата, учението, и с жените също започнах да имам проблеми страхувам се дори че ще си остана сам. В момента пия Ксетанор 20 мг, Олфрекс 10 мг и Атаракс 25 мг. Ходя рядко при една психоложка. И отделно на психятър. Наскоро ми бе паднало и кръвното, незнам дали не се бе получила реакция от лекарствата. Исках да попитам на някого дали се е случвало да изпадне в такова неадекватно състояние и как се е справил, защото вече не мога да понасям това състояние. И дали бих могъл да получа савет от специалист. Мислех дори за транскраниялна магнитна стимулация, дали вече не съм за нещо такова защото сякаш измъкване от това състояние няма. :-[

Неактивен Boyanova

  • ПСИХОЛОГ
  • Админ
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1349
  • Карма: +8/-0
  • Пол: Жена
    • Профил
    • Форум за психология
Re: ОКР, депресия, неадекватност
« Отговор #1 -: 9 май 2018 16:33:15, сряда »
Здравейте alex88,

ОКР е трудно лечимо, но все пак е лечимо. Изисква упоритост да се спазва във времето това, което е назначено от психиатъра и ако ползвате терапия- също да я спазвате. Непоследователността в лечението по-скоро вреди.

Тъй като в случая водещият специалист е психиатър, то именно към него трябва да отнесете въпросите си. Съответно психиатърът е и най-добре запознат с Вашето състояние.

Препоръчвам Ви да не се отказвате и отчайвате. Въоръжете се с много търпение.

Психолог Л. Боянова

Неактивен alex88

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 2
  • Карма: +0/-0
    • Профил
Re: ОКР, депресия, неадекватност
« Отговор #2 -: 10 май 2018 19:44:47, четвъртък »
Сякаш съм обзет от голямо безсилие да се справя. Но опитвам да се въоража с търпение. Вече едвам понасям самотата заради тези натрапчиви мисли не мога да си намеря приятелка и това изостря много проблема. Притеснен съм че същото се отнася и за работа.

Неактивен ЦециВихронрав

  • КОЛУМНИСТ
  • Глобален модератор
  • Full Member
  • *****
  • Публикации: 201
  • Карма: +9/-1
  • Пол: Жена
  • Обичам да Обичам
    • Профил
Re: ОКР, депресия, неадекватност
« Отговор #3 -: 10 май 2018 23:42:00, четвъртък »
Сякаш съм обзет от голямо безсилие да се справя.

Освен да спазвате стриктно предписанията на психиатъра мисля, че има начин как да си помагате и сам. Всеки път когато ви обхване безсилие си давайте кураж, че щом психиатъра Ви вярва във Вас, то значи няма как да не се справите.
А може и да гледате филми които да ви стимулират и да гонят тревожността от Вас. Гледайте комедии - когато човек се смее не му остава много време да се тревожи за глупости. Прочетете нещо от Джо Витале или Ронда Бърн, или гледайте филмът "Тайната" на Ронда Бърн, а след това го обсъдете със психиатъра си...
След тежък развод преди години бях изпаднала в такава депресия, че се чудех защо изобщо живея. Помогнаха ми една психиатърка (ама я посещавах не просто редовно, а направо си и досаждах) и книги и филми за самоусъвършенстване.
Ако имате желание ще се справите с проблема, а след това ще се похвалите и с намирането на чудесна причтелка и щастлив живот.
Успех!
Внимавай, какво си пожелаваш - мога да реша да ти го дам!