Автор Тема: Хазарт  (Прочетена 2681 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Цвети

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 1
  • Карма: +0/-0
    • Профил
Хазарт
« -: 25 януари 2018 11:11:25, четвъртък »
Здравейте! На 33години съм, а живота ми е в хаус от дете. Самата аз вече съм родител на 3 деца. Срещнах сегашния си мъж и повярвах, че всичко лошо е минало и е зад гърба ми. Обичаме се преобърнахме света за да сме заедно, всички бяха против връзката ни, та аз бях омъжена жена с две деца, а той ерген. Любовтта прави чудеса, събрахме се, заживяхме заедно, при майка му, първата година живота с нея беше ад, не ни искаше, постоянно се карахме, били сме ненормални, съсипваме и живота и прочие.. Разбираемо е. Коя майка иска сина и да вземе жена с две деца. Но ние не се предадохме, отстояхме, важен ни бе подслона, покрива над главата, воювахме и се справяхме, роди ни се дъщеря, ето я на 3 месеца, прекрасно бебе.. И тя промени света, направи чудеса, тя дъщеря ни-нашата любов. Разправиите между майка и син намаляха, упреците помежду им, аз започнах да се разбирам с нея, да стоим до късно да говорим. Разбирам я. Тя е преуспяла с възможности, но с много труд, помогнала е и на дъщеря си, искала е и на сина си но той все се е издънвал. Като започнат споровете им за отминали неща ми се иска да побягна.. Лудница.. Аз между чук и наковалня.. Всеки си знае нещо, всеки си държи на версията.. Само за едни пари се говори! И ето.. Мъжа ми се предаде.. Откачи... За една година три удара с хазарта. Оправдавах го, първите пъти, говорихме, това не е начин, не е шанс, не е вариант,разбрахме се обеща, с кредит 10 хиляди в банка..пропиляни пари.. Уж всичко бе наред и ето няма и два месеца и пак.. Какво е това.. Да вземе малкото соестени пари които съм събрала, та имаме 3 деца.. Да ги набута.. И да изтегли още 4 бързи кредита.. и тях.. Каква е тая психика, неговата незная. Мъжът ми е добър човек, работлив, грамотен, всеотдаен, дори прекалява, с чуждите хора. Защо не е такъв със семейството си, защо, би трябвало ние да сме на първо място? Как да му помогна, как да продължим?Не сме имали проблеми между нас, не се караме, шастливи сме, обичаме се.. Но се питам.. Каква обич е това?  Когато се ядосам и го обвинявам, че не е, това не е обич, не ме обичаш, не е съгласен....

Неактивен ЦециВихронрав

  • КОЛУМНИСТ
  • Глобален модератор
  • Full Member
  • *****
  • Публикации: 201
  • Карма: +9/-1
  • Пол: Жена
  • Обичам да Обичам
    • Профил
Re: Хазарт
« Отговор #1 -: 26 януари 2018 11:37:32, петък »
Здравейте, Цвети!
Тъй като психолозите ни са възпрепятствани тея дни,ще Ви отговоря аз.
Сама казвате, че мъжът Ви, не е лош човек, но не сте права, че не Ви, обича. Обича Ви, просто е болен. Хазарта както алкохолизма и наркоманията е зависимост. Зависимостта представлява разстройство на поведението, което пречи на нормалното функциониране на човека в обществото.
Мисълта ми е, че съпругът Ви, е залитнал по хазарт и след като залага такива големи суми то можем да кажем, че вече е зависим. От тук нататък Вие можете да го подкрепите, ако пожелае да се излекува от тази зависимост, но решението за лечение трябва да го вземе той. Т.е. лечението е доброволно и няма как да стане с изнудване или на сила.
 Ето и една статия за зависимостта от хазарт, за да Ви стане по-ясен проблема:

http://blog.drugsinfo-bg.org/hazartna-zavisimost/

А това е линк към Асоциация "Солидарност" които се занимават с лечение на зависимости и лично на мен ми харесват, че работят с много хъс и влагат душа в работата си. Ако не Ви, допаднат "Солидарност", то в нета има и други организации които се борят със зависимости. Факт е обаче, че борбата със различните зависимости  се води с помощта на специалисти - сам няма да се справи съпругът Ви.
Пожелавам Ви, да се справите успешно със проблема и съпругът Ви, да се подложи на лечение.
Успех!

Асоциация "Солидарност":

http://www.solidarnost-bg.org/
Внимавай, какво си пожелаваш - мога да реша да ти го дам!

Неактивен Boyanova

  • ПСИХОЛОГ
  • Админ
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1348
  • Карма: +8/-0
  • Пол: Жена
    • Профил
    • Форум за психология
Re: Хазарт
« Отговор #2 -: 27 януари 2018 07:43:25, събота »
Здравейте Цвети,

Лечението на хазартна зависимост е дълго и трудно. Ако заедно с мъжа ви вземете такова решение, трябва да помислите и как да защитите финансово себе си и децата си. Трябва да ограничите достъпа му до пари. Също така, ако имате сключен брак, преминете на режим на разделност. Това няма да анулира брака, но от датата на влизането в сила на този режим, ще ви защити вас самата от бъдещите му кредити (режимът на разделност не действа със задна дата), ако той се провали и продължава да взема такива кредити, а после не е в състояние да ги върне. Ако имате сключен брак, но нямате режим на разделност, то вие сте законният съдлъжник, дори да не сте се подписвала, който ще плаща теглените кредити, ако не може да се вземат парите от мъжа ви. Съответно дълговете падат и върху неговото дете, ако то е вписано в акта за раждане, че е от него.

Този режим на разделност се подписва първо пред нотариус от вас двамата, после документа се носи в общината, където сте подписали брак, а накрая и в Агенцията по вписванията. От там вземате удостоверение за режима на разделност и при нужда го представяте на банки и други, от които са вземани кредити.

Добре е и да се консултирате с адвокат , но не всеки такъв, а който има опит с дела, в които е замесен хазарт, как максимално да се защитите финансово. Останалото колежката ви го е написала, мъжът ви се нуждае от специализирано лечение.

Желая Ви успех!
Психолог Людмила Боянова