Автор Тема: Ревност  (Прочетена 2769 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен pll

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 1
  • Карма: +0/-0
    • Профил
Ревност
« -: 13 януари 2018 21:21:44, събота »
Здравейте! Имам проблем с ревността, заради който не веднъж сме се карали с приятеля ми. Просто го ревнувам от всяка, с която говори или дори гледа в интернет. Казвам си, че следващия път няма да реагирам така, но съзнанието ми се замъглява и си представям как ще ме излъже или с коя. В такива моменти губя фокуса си над всичко, а имам работа и изпити, над които точно сега трябва да се концентрирам. Обичаме се и планираме да живеем заедно, но моята ревност ще провали всичко. Изтощавам него, но още повече себе си. Моля ви, дайте ми съвет, защото вече се  отчайвам от това положение.

Неактивен mariya_koeva

  • ПСИХОЛОГ
  • Глобален модератор
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 767
  • Карма: +17/-0
  • Пол: Жена
  • Нека заедно намерим пътя към промяната!
    • Профил
    • https://psychologist-koeva.blogspot.com/
Re: Ревност
« Отговор #1 -: 14 януари 2018 19:52:14, неделя »
Здравейте, pll!

Ревността е емоция, която хората изпитват в определен период от своя живот. Някои от тях са овладели емоционалните си импулси, а други се намират под влиянието на т.нар. зеленооко чудовище, което разрушава всичко около себе си рано или късно. Хората, които не са особено ревниви, са сигурни в себе си, имат висока самооценка и се харесват такива, каквито са - със своите положителни и отрицателни черти в характера. Хората, които ревнуват много, обикновено са преживели разочарование в любовта. Те мислят, че не заслужават да са обичани и ще има по-добър от тях в конкретно отношение. Вярват, че засиленият контрол върху партньора ще предотврати изневяра от негова страна например. Вероятно Вашият приятел е достигнал етапа на емоционално натоварване и изтощение от ревността Ви. Хубаво е, че желаете промяна у Ваша страна. Опитайте следните неща, а ако те не Ви помогнат, съветът ми е да потърсите директна психологическа помощ:

1. Направете списък с нещата, които пораждат у Вас равностни чувства, и ги наредете последователно. Това, което Ви провокира най-много, напишете в списъка най-горе.

2. Опитайте да запазите самообладание и да сте спокойна, когато мислено преминавате през изброените неща в списъка. Овладейте гнева и страха, които те предизвикват у Вас.

3. Започнете с най-маловажния проблем в списъка. Опитайте да мислите за него и да останете релаксирана. След това преминете нагоре. Научете се да мислите спокойно за въпросните фактори и си повтаряйте, че подобни неща се случват на всеки.

4. Всяка сутрин ставайте, отивайте до огледалото и си казвайте по 10 пъти: "Аз съм супер! Няма друга толкова готина като мен и нямам причина да се съмнявам в това! Денят ще е чудесен"

Желая Ви успех!

Мария Коева
психолог
Мария Коева
Психолог

mariyakoeva7@gmail.com
www.psychologist-koeva.blogspot.com

Неактивен Emotion

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 39
  • Карма: +1/-0
  • Пол: Жена
    • Профил
Re: Ревност
« Отговор #2 -: 10 октомври 2019 12:16:35, четвъртък »
Ревността е добре познато чувство и на мен. Не знам как да се справя с него