Автор Тема: Приятелят ми е в затвора  (Прочетена 1967 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Bianka

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 2
  • Карма: +0/-0
    • Профил
Приятелят ми е в затвора
« -: 6 януари 2018 13:39:03, събота »
Здравейте,
моята история е следната: запознах се с най-прекрасният човек и сме заедно вече 6 месеца- живеем заедно. Преди нова година полицията го хвана,защото е нелегален. Ние живеем в Лондон. Сега очакваме присъда. Може да остане няколко месеца в затвора, може и да го депортират. Живота ми се преобърна. Сега съм сама в студио с наем от 1100 паунда на месец. Работя, но заплатата ми е малко повече от наема. Нямам как да се справя. Трябва и да мисля начини за да му помогна. Това което ме плаши и за което искам съвет е, ако лежи в затвора няколко месеца какво ще правя аз. Оставих се живота ми да се върти около него и връзката ни. Сега се чувствам сама и изгубена. Обичам го страшно много и искам да го чакам.
Накратко това е моята история. Ако някой може да ми даде някакъв съвет как да преживея времето и да върна себе си, надеждата и смисъла в живота си.
Благодаря!

Неактивен Boyanova

  • ПСИХОЛОГ
  • Админ
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1349
  • Карма: +8/-0
  • Пол: Жена
    • Профил
    • Форум за психология
Re: Приятелят ми е в затвора
« Отговор #1 -: 6 януари 2018 19:00:20, събота »
Здравейте Bianka,

Предполагам, че и колежката ще Ви отговори, а междувременно ето го моят отговор.

Намирате се в наистина труден момент. Изпитанието пред вас е сериозно, но както сама написахте, вие държите на този човек, а той също държи на вас и съответно разчита на вас. Точно сега вашият мъж се нуждае много от вас и от вашата подкрепа. Ще ви е трудно, но трябва да се вземете в ръце и да преустроите живота си. Сега е моментът да проявите самоинициатива и борбеност не само заради вас самата, а и заради него. На вас се пада да се борите за връзката ви и за справяне с трудните условия, докато отново се съберете с този мъж. Ако наемът ви е непосилен, намерете нещо по-малко и по-евтино. Оглеждайте се и дали случайно от някъде няма да се появи някоя по-добре платена работа. Най-важното е да се държите и да не се предавате. Приемете го като тежко изпитание на съдбата, през което трябва да преминете и не се отказвайте. Пожелавам Ви всичко да се нареди за вас по възможно най-добрия начин!

психолог Людмила Боянова

Неактивен mariya_koeva

  • ПСИХОЛОГ
  • Глобален модератор
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 767
  • Карма: +17/-0
  • Пол: Жена
  • Нека заедно намерим пътя към промяната!
    • Профил
    • https://psychologist-koeva.blogspot.com/
Re: Приятелят ми е в затвора
« Отговор #2 -: 6 януари 2018 19:30:36, събота »
Здравейте, Bianka!

Разбирам трудната ситуация, в която се намирате. Тя е сякаш още по-трудна за Вас, защото всичко е станало неочаквано. За съжаление не може да промените случилото се, но може да промените възгледите си. Действайте разумно, активно и практично. Например - приемете сегашната ситуация като изпитание за Вас и Вашия приятел, от което и да извлечете житейски поуки. Сигурна съм, че можете да си намерите по-евтина квартира. Възможности за добре платена работа навярно има също. Бъдете активна в живота си, за да се случат положителни промени! Ако приятелят Ви влезе в затвора, не означава, че трябва да се затворите в себе си и да съжалявате себе си и живота. Помислете кои са Вашите хобита, какво обичате да правите, срещайте се с приятели. И не на последно място - бъдете опора на приятеля Ви в този труден момент!

Желая Ви успех!

Мария Коева
психолог
Мария Коева
Психолог

mariyakoeva7@gmail.com
www.psychologist-koeva.blogspot.com

Неактивен ЦециВихронрав

  • КОЛУМНИСТ
  • Глобален модератор
  • Full Member
  • *****
  • Публикации: 201
  • Карма: +9/-1
  • Пол: Жена
  • Обичам да Обичам
    • Профил
Re: Приятелят ми е в затвора
« Отговор #3 -: 7 януари 2018 21:03:42, неделя »
Бих искала да се включа и аз от позиция на житейския опит.
Освен да си намерите по-евтина квартира и по-добре платена работа се запитайте, ако депортират приятелят Ви бихте ли тръгнали с него. Защото ако не сте готова да тръгнете с него всички други усилия се обезсмислят.
Внимавай, какво си пожелаваш - мога да реша да ти го дам!

Неактивен Bianka

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 2
  • Карма: +0/-0
    • Профил
Re: Приятелят ми е в затвора
« Отговор #4 -: 7 януари 2018 22:15:32, неделя »
Благодаря Ви за бързите отговори. Да задавала съм си и този въпрос. Ще го последвам където и да е, защото знам, че това е човекът с който искам да бъда!