Автор Тема: Не мога да избера професията на живота си  (Прочетена 2184 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен kvulchev

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 8
  • Карма: +0/-0
  • Пол: Мъж
    • Профил
Не мога да избера професията на живота си
« -: 17 ноември 2018 14:12:24, събота »
Здравейте, ще се опитам да опиша максимално подробно проблема. Започвам с това, че съм на 27 години, от около 17 годинишен работя. Работил съм много различни неща; барман, готвач, работник на дюнер, работник в събуей, в производствени предприятия. В предприятия за производство на ел. инсталации, текстил. В предприятия в Чехия, два пъти. В Англия съм работил берач във ферма. Имам и курс изкаран за Масажист, но не съм работил. От всички неща, най-много опит имам в готвенето, но това е и професията, която най-много мразя. Обичам да готвя, много, смятам, че съм добър, но между това да готвиш в къщи и да готвиш за хората под напрежение са различни неща. С годините все повече намразвах тази професия, а сега не искам и да чувам вече за нея.  Искам да започна нещо различно, но не знам какво. Интересувам се от история доста, от психология, философия, харесва ми да рисувам, да се развивам интелектуално, харесва ми да се занимавам с видео монтаж, видео заснемане, фотография, обичам планината, природата, често ходя на походи.
Мисля, че най-много съм формирал представата си за живота от страниците на историята, от биографиите на великите личности,

винаги съм се възхищавал на хората, които с действията си са станали безсмъртни, на хора, които са допринесли за някаква промяна. Примерно на Васил Априлов, на хора като Стамболов, Раковски, Левски и т.н. Искам да отдам живота си на кауза. Искам да знам, че нещо се е променило само защото ме е имало. Искам да имам много пари, но да ги използвам за благородни каузи, за благотворителност. Примерно засаждане на дървета, организиране на протести, подкрепа на хора, които се борят и т.н. Смятам, че България има нужда от голяма подкрепа и искам да съм един от хората, които допринасят за нея, допринасят за промяната. Искам работата ми да е свързана с всичко това и най-после да намеря смисъла и да разпаля огъня, който толкова дълго време съм потискал. Знам кой съм и за какво съм тук, но не знам как да го направя. Интересувам се от много неща наведнъж и някак си искам да ги комбинирам в едно. Да работя нещо, което ме развива всестранно и ми позволява да бъда себе си и да разгърна потенциала си.

Неактивен mariya_koeva

  • ПСИХОЛОГ
  • Глобален модератор
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 767
  • Карма: +17/-0
  • Пол: Жена
  • Нека заедно намерим пътя към промяната!
    • Профил
    • https://psychologist-koeva.blogspot.com/
Re: Не мога да избера професията на живота си
« Отговор #1 -: 18 ноември 2018 22:05:07, неделя »
Здравейте, kvulchev!

Хубаво е, че имате разностранни интереси. Остава само да ги степенувате - направете си един списък, в който да напишете всички сфери, от които се интересувате. След това започнете да ги номерирате от най-малко до най-голямо. Например - най-накрая в списъка ще сложите готварството, защото не Ви допада особено. След това по степен на интерес ще сложите нещо друго, след това още нещо друго, докато стигнете до това, което най-много харесвате. Така ще имате яснота в коя сфера си заслужава да се развивате. Чудесно е, че искате да участвате в благотворителни акции и кампании! Можете да станете доброволец в някои от тях. И също да имате шанс да се развивате.

Пожелавам Ви успех в постигането на целите Ви!

Мария Коева
психолог
Мария Коева
Психолог

mariyakoeva7@gmail.com
www.psychologist-koeva.blogspot.com

Неактивен kvulchev

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 8
  • Карма: +0/-0
  • Пол: Мъж
    • Профил
Re: Не мога да избера професията на живота си
« Отговор #2 -: 19 ноември 2018 13:04:21, понеделник »
Здравейте, благодаря ви за този отговор. Искам само да ви кажа, че вече от 3 години търся призванието си неуспешно. Знам за този метод и от около две години периодично го прилагам. Прочетох 5 книги по темата. Бях и на множество семинари. Вече имам повече информация в главата си, може би от колкото ми трябва. До голяма степен това беше период на себепознание за мен и в крайна сметка, доста опознах себе си и разбрах кой съм. Избрах си посоката в която искам да вървя. Аз съм човек, който е много любознателен искам да опитам от всичко, да отида навсякъде и да видя всичко, да разбера всичко, от дъното на океана до звездите. Да разбера всичко в Историята, начина по който са живели хората, причинно следствените връзки, да разбера всичко за психологията, за човешката душа, философията. Да оставя някаква следа след себе си, нещо значимо. Живея с мисълта, че живота е кратък. Понякога може би бързам. Частично имам представа с какво искам да се занимавам. Някак си искам да комбинирам знанията си в Историята, Философията, психологията, рисуването и видео монтажа и да се занимавам с направата на документални филми. Но живота някак ме притиска, всички ми говорят, че трябва да се женя вече, да се установявам някъде и да се задържа на едно място. Аз също усещам, че трябва да направя вече това. Постоянно съм без пари, защото ги давам за някакви екскурзии, за някакви преживявания, книги и така вече обиколих половината свят. За да започна да се занимавам с документални филми, трябва да уча това, да вляза в тази среда, да се боря и да се издигна в държава, в която не много хора правят документални филми, а и съвсем малко хора получават пари за това. В същото време съм на 27 и си мисля, че когато завърша вече ще съм на 31.  Страхувам се от неуспеха много. Страхувам се, че един ден ще стана на 30 и няма да съм успял. Не знам дали разбирате кашата в която сам съм се оплел сам. Съжалявам ако съм ви натоварил. Просто искам вече да усетя най-накрая това спокойствие от живота, да забавя малко темпото и да заживея както всички останали хора.

Неактивен mariya_koeva

  • ПСИХОЛОГ
  • Глобален модератор
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 767
  • Карма: +17/-0
  • Пол: Жена
  • Нека заедно намерим пътя към промяната!
    • Профил
    • https://psychologist-koeva.blogspot.com/
Re: Не мога да избера професията на живота си
« Отговор #3 -: 19 ноември 2018 15:25:44, понеделник »
kvulchev, по повод темата Ви, имате лично съобщение от мен.

Мария Коева
психолог
Мария Коева
Психолог

mariyakoeva7@gmail.com
www.psychologist-koeva.blogspot.com