Автор Тема: За или против изневярата?  (Прочетена 4682 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен ЦециВихронрав

  • КОЛУМНИСТ
  • Глобален модератор
  • Full Member
  • *****
  • Публикации: 201
  • Карма: +9/-1
  • Пол: Жена
  • Обичам да Обичам
    • Профил
Re: За или против изневярата?
« Отговор #15 -: 1 октомври 2017 18:41:39, неделя »

Дори и в най-стабилната връзка няма гаранция, че няма да се увлечеш по друг/а. И не защото не си обичаш половинката, а заради проста химия - май хормони му казваха...  ;D
И сега какво?!? Значи работиш си спокойно, идва нов колега/ колежка и те тресват хормони, феромони и каквито още мераци се сетиш и... И поради криворазбран морал или псевдо морал както ми харесва да го наричам, си казваш, че няма да залитнеш понеже ти си дал дума на партньора си да си му верен. До тук добре, но те хормоните бушуват, ти се въздържаш и ставаш нервен. Нервен на работа, нервен във къщи,  чак сам не се понасяш и всичко това заради едното въздържание понеже псевдоморала ти налага, че тя изневярата е голям грях...
А не е ли по-добре при такова едно увлечение да кръшнеш, да задоволиш страстите си (със съответната уговорка с обекта на страстта ти естествено, че това ще е само авантюра) и после да се прибереш удовлетворен и спокоен у дома и да не тровиш света и на околните?
Според мен физическата изневяра не е фатална за връзката, ако връзката е здрава.
Внимавай, какво си пожелаваш - мога да реша да ти го дам!

Неактивен krasi85

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 7
  • Карма: +1/-0
    • Профил
Re: За или против изневярата?
« Отговор #16 -: 28 февруари 2018 15:57:58, сряда »
Разбира се, против! Твърдо! Ако някой от партньорите има нужда от трети човек във връзката, то тогава това вече не е връзка. Изневярата е предателство и незачитане на другия.

Неактивен listentothewild

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 2
  • Карма: +0/-0
  • Пол: Жена
    • Профил
Re: За или против изневярата?
« Отговор #17 -: 7 юни 2018 14:44:13, четвъртък »
Замислих се над изневярата.
Преди години е било съвсем користно. Още и още има хора, които го считат за... едва ли не непростим грях. Но пък следва и друго - новата тенденция (или стара, но по огласена) - неангажиращи връзки. И, ако това не е заради изневярата, пък на?! Или по-скоро се поражда от факта, че в една такава връзка имаш свободата да правиш каквото и с когото поискаш.
Хората съвсем не сме моногамни. Чисто и просто се случва някакво физическо привличане, което води до друго. Не одобрявам системното такова (когато някой е във връзка), но пък на кой не може да се случи веднъж-два пъти (или колко?) Може би грешката и болката идва от това, че хората помежду си многократно се кълнат в чувствата си. И така после, при евентуална изневяра, някой се чувства наранен и предаден.
Не мога да кажа, че съм за или против. Но пък, ако се случи - нека е дискретно. И мира, и спокойствието, и двойката се запазват! Е, пак казвам, ако е системно, просто защото някой обича да си чеше... егото, то... На кой му е нужна подобна връзка?!

Неактивен Валсо

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 14
  • Карма: +1/-0
  • Пол: Мъж
    • Профил
Re: За или против изневярата?
« Отговор #18 -: 3 януари 2020 00:14:08, петък »
идеята, че някой може да е собственост на другия и му казват - изневяра
Изобщо не става въпрос за притежание, а за доверие. Ако те гледа в очите и те лъже, че те обича, докато се въргаля с друг(а), няма как да му/ѝ вярваш и за всичко останало. Ако имате деца, много е вероятно те да не са твои.

Неактивен Irina777

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 1
  • Карма: +0/-0
    • Профил
Re: За или против изневярата?
« Отговор #19 -: 1 юни 2021 11:23:59, вторник »
Мисля, че ако с всички е ок не е изневяра, а по-скоро отворена връзка. Но мисля, че е хубаво да се сподели с настоящите партньори.
Мисля, че дори е абсолютно ок човек да има по няколко партньори, да обича няколко човека, както може да има няколко хобита например.

Неактивен Emotion

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 39
  • Карма: +1/-0
  • Пол: Жена
    • Профил
Re: За или против изневярата?
« Отговор #20 -: 14 август 2022 09:56:05, неделя »
Г-жо Вихронрав,


Хубаво е човек да задоволи атавистичния си нагон и да се прибере при семейството си удовлетворен, но така ли разсъждавате за съпруга си? За себе си очевидно да, но предпочитате в леглото и дома си чужд щастливец или Ваш съпруг?


С уважение към нравствеността на всички, които са отговорили позитивно,
Emotion

Неактивен Emotion

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 39
  • Карма: +1/-0
  • Пол: Жена
    • Профил
Re: За или против изневярата?
« Отговор #21 -: 14 август 2022 13:00:15, неделя »
PS


Под чертата, уважаема г-жо Вихронрав, казвате да внимаваме какво си пожелаваме, защото е възможно да ни го дадете, имате някакви специални способности ли:


 :D :D :D