Автор Тема: Кое е най-важното в живота?  (Прочетена 7371 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Hayley

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 1
  • Карма: +0/-0
    • Профил
Re: Кое е най-важното в живота?
« Отговор #15 -: 29 септември 2017 17:27:05, петък »
Винаги съм знаела, че щастието е най-важното нещо.Сега разбирам,че Сократ е мислил по същия начин.

Неактивен Iordanov

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 5
  • Карма: +0/-0
    • Профил
Re: Кое е най-важното в живота?
« Отговор #16 -: 29 септември 2017 17:28:10, петък »
Доста съм радостен,че виждам и други , които мислят г/д  като мен . (Fire)  Когато стигнах до този извод "а другото лице на омразата, любов."  доста хора .... тоест всички .. ми се смяха,но сега ми стана доста хубаво да видя съмишленици..

както и за това "Всичко зависи от това от кой ъгъл го погледнеш. " - това е точно така и всеки си намира нещо , в което да намира смисъл и да го прави радостен (като пример може да се вземе творбата Шинел - в която героя намира щастието в самото писане (или преписване , не помня какво точно работеше)) , също , мисля , че е доста силна притчата за счупения часовник и как е  жив  2 пъти дневно - бях я срещнал в някоя от книгите на Хорхе Букай.

Иииии... другото което е , мисля .. че по-правилната дума не е радост.. а наслада.  :)   нея трябва да намират хората , да не се напрягат толкова за битовите проблеми  и  да се чувстват като добре приети гости на този свят.  :)

Неактивен ЦециВихронрав

  • КОЛУМНИСТ
  • Глобален модератор
  • Full Member
  • *****
  • Публикации: 201
  • Карма: +9/-1
  • Пол: Жена
  • Обичам да Обичам
    • Профил
Re: Кое е най-важното в живота?
« Отговор #17 -: 1 октомври 2017 18:23:27, неделя »
За мен най-важното е да съм в мир със себе си и хората които обичам да са щастливи.
Внимавай, какво си пожелаваш - мога да реша да ти го дам!

Неактивен Boyanova

  • ПСИХОЛОГ
  • Админ
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1348
  • Карма: +8/-0
  • Пол: Жена
    • Профил
    • Форум за психология
Re: Кое е най-важното в живота?
« Отговор #18 -: 1 октомври 2017 18:33:06, неделя »
Цеци, това са все хубави поводи човек да е щастлив! Аз също се чувствам щастлива, когато и приятелите ми и тези, които обичам, са щастливи!  :) 
Само дето мирът с мен си напоследък ми куца, но това е поправимо.

Неактивен Валсо

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 14
  • Карма: +1/-0
  • Пол: Мъж
    • Профил
Re: Кое е най-важното в живота?
« Отговор #19 -: 3 януари 2020 00:18:06, петък »
Зае*и к'во е било преди милион години по времето на Сократ! В наши дни най-важното са парите! Без пари - ни здраве, ни хубаво тяло, ни ядене, ни отопление! Богатите може и да са нещастни, но все пак бих предпочел да плача в имение, отколкото да празнувам в къщичка по джоба на бедните:

Неактивен selavi

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 3
  • Карма: +0/-0
  • Пол: Жена
  • Депресирана съм.
    • Профил
Re: Кое е най-важното в живота?
« Отговор #20 -: 19 април 2020 18:10:40, неделя »
Мен ме кара да съм щастлива и удовлетворена от живота, когато имам работа и пари. Със заболяване съм, което не ми дава шанс да работя и съм нещастна. А имам бакалаъв и магистратура...

Неактивен Emotion

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 39
  • Карма: +1/-0
  • Пол: Жена
    • Профил
Re: Кое е най-важното в живота?
« Отговор #21 -: 9 август 2021 17:10:25, понеделник »
Здравейте,


Давам моя категоричен отговор на въпроса кое е най-важното: Да си щастлив! Щастието е субективно усещане, така че няма ясно зададени критерии за него. Всеки го открива или не го открива според собствения си мироглед и живот.