Автор Тема: Треперене на ръце  (Прочетена 1583 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен hrisio

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 1
  • Карма: +0/-0
    • Профил
Треперене на ръце
« -: 29 септември 2017 15:03:08, петък »
Здравейте,

имам следният проблем от години. При най-малко вълнение или притеснение започват да ми треперят ръцете. Със всяка изминала година това става все по-видимо за другите хора и това ме притеснява още повече. Стигнала съм до там, че при притеснение освен треперенето на ръцете започвам да се потя обилно, зачервявам се, ускорява ми с пулсът и не мога да мисля трезво. Това ми се случва много често. Дори понякога забелязвам, че движенията ми стават много резки и направо мускулите ми подскачат.

Настроенията ми се менят от двете крайности  от еуфория и радост до "всичко е срещу мен и ме разплаква".  На 30 години съм и искам да ви помоля за мнение от ваша страна по този въпрос.

Неактивен Boyanova

  • ПСИХОЛОГ
  • Админ
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1349
  • Карма: +8/-0
  • Пол: Жена
    • Профил
    • Форум за психология
Re: Треперене на ръце
« Отговор #1 -: 29 септември 2017 15:03:29, петък »
Здравейте,

За треперенето на ръцете може да има най-различни причини и това, че се отразя и във Вашата психика може да е само малка част от проблема. Първоначално е добре да се обърнете към личния си лекар, за да потвърдите или изключите физиологичните възможни причини за това (например хормонални нарушения, нарушения в работата на някой вътрешен орган или нещо друго). Ако няма физиологична причина или има, но след отстраняването и проблемът Ви продължи, то едва тогава за Вас има смисъл да се обърнете към психолог.

С уважение,
психолог Л. Боянова