Автор Тема: ПРОБЛЕМ  (Прочетена 1475 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Ivo4762

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 1
  • Карма: +0/-0
    • Профил
ПРОБЛЕМ
« -: 29 септември 2017 10:56:47, петък »
Здравейте,

искам да си споделя проблема. Споделял съм го в много форуми - но освен подигравки друго не съм получил.

Та проблема е следния - никога не съм имал връзка с жена и не мога да имам. Не знам защо. Нямам и социални контакти с жени. Пробвал съм в сайтове за запознанства - там е абсурд. Според мен мъжете трябва да бойкотират тези сайтове, но това е друг въпрос.

Навсякъде срещам апатията на хората - просто не им пука за никого (или просто на мен така ми се струва). Та реших и аз да съм апатичен - защото е по-лесно, пък и за какво трябва да ми пука за някой като на никой не му пука за мен (не че е нормално).

Започнах да изпитвам и неуважение към жените. Примерно като шофьор на жена няма да отстъпя предимството си, но на мъж отстъпвам. А това не беше така, само преди 5 години. Ако някоя жена ме помоли да и помогна - не и помагам ( казвам си наум "мъжа ти да ти помогне"). Знам че не е нормално, но за мен това е нормалната реакция да си го върна на жените, за това че съм сам.

Сигурно ако кажете, че ако съм миличък с жените ще намеря подходяща жена за връзка - ще ви кажа, че при мен не работи. Като се замисля колко съм бил мил и как е било това използвано за лична угода от някои жени направо ме хваща яд. Нормално ли е да ти кажат " Аз съм с теб докато си намеря приятел?" !???

Както и да е. Тормози ме самотата. На 40 год. съм. Вече обречена кауза. Просто като видя двойка- бягам настрани (не мога да понеса мисълта, че не мога да има връзка и не мога да се усмихна на чуждото щастие). Колеги като почнат да говорят за децата си или да показват техни снимки гледам по най-бързия начин да се изключа от разговора- защото не понасям и мисълта че нямам деца и семейство.

Вероятно от прочетеното ще получите грешна представа за мен. Поне аз бих.

Благодаря за отделеното време.

Неактивен mariya_koeva

  • ПСИХОЛОГ
  • Глобален модератор
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 767
  • Карма: +17/-0
  • Пол: Жена
  • Нека заедно намерим пътя към промяната!
    • Профил
    • https://psychologist-koeva.blogspot.com/
Re: ПРОБЛЕМ
« Отговор #1 -: 29 септември 2017 10:57:20, петък »
Здравейте, Ivo4762!

У Вас се наблюдава като че ли някаква злоба, насочена към жените и интимните връзки. Няма как да създадете връзка, ако Вие самият не желаете и не работите най-вече в посока промяна на мислене относно любовта като цяло. Директна работа с колега психолог може да Ви помогне да се справите с проблема, но отново повтарям - необходимо е и Вашето желание за тази цел.

Мария Коева
психолог
Мария Коева
Психолог

mariyakoeva7@gmail.com
www.psychologist-koeva.blogspot.com