Автор Тема: Опит за изнасилване  (Прочетена 1980 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Georgi_90

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 1
  • Карма: +0/-0
    • Профил
Опит за изнасилване
« -: 29 септември 2017 10:29:14, петък »
Здравейте,

реших да се допитам първо тук преди да предприема други действия.С приятелката ми сме заедно от вече 1 година.Секс не сме правили като причината за това е че са се опитали да я изнасилят 2 години преди да се запознаем.Случило се е когато е била на 18,сега е на 21.Аз съм единствения човек на когото го е споделила това.Даже в началото на връзката ни беше супер предпазлива и затворена и доста дълго се борих за да и докажа че може да ми се довери.В момента съм и може би най-близкия човек,по близък дори от родителите и.Било е само опит и не е имало проникване обаче шока е останал и сега и пречи да ми се отдаде напълно.

Любовната игра я има и протича супер но щом посегна да и сабуя дънките и ме спира  дотам.Има много лошо мнение за психотерапевтите и ще е почти невъзможно да я накарам да се допита до експерт така че аз какви съвети бихте могли да ми дадете за да превъзмогнем този проблем?Каква литература евентуално бихме могли да прочетем за да се справим.Благодаря ви предварително

Неактивен mariya_koeva

  • ПСИХОЛОГ
  • Глобален модератор
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 767
  • Карма: +17/-0
  • Пол: Жена
  • Нека заедно намерим пътя към промяната!
    • Профил
    • https://psychologist-koeva.blogspot.com/
Re: Опит за изнасилване
« Отговор #1 -: 29 септември 2017 10:50:12, петък »
Здравейте, Georgi_90!

Радвам се, че искате да помогнете на приятелката си. Истината обаче е, че без професионалната помощ на психолог нещата ще се случат много бавно. Щом за една година тя не се е отпуснала, значи не е преживяла все още травмата от опита за изнасилване. А тази травма се преодолява с помощта на специалист. Не зная защо приятелката Ви е предубедена към психолозите и психотерапевтите, но може да й обясните, че те са специалистите, които помагат човек да се справи с проблемите си по безболезнен начин и да заживеят спокоен и щастлив живот. Те не задават въпроси насила, не очакват отговор на момента, не "дълбаят" в раната болезнено. Може да предложите на приятелката си да пробва да се консултира с психолог онлайн. Вече доста колеги предлагат психологически консултации по имейл. Директният контакт по този начин липсва (което не е особено препоръчително) и е възможно тя да се отпусне в споделянето. Ако желае, нека да се свърже с мен и да ми пише. Ще се радвам да помогна. Иначе това, което мога да Ви кажа засега, е да продължавате да отделяте време на сексуалните игри. След като няколко пъти сте си дали това внимание, без да се вманиачавате по финалната права, съвсем естествено би трябвало да преминете и към проникването, когато тя е съвсем влажна, а Вие сте твърд и готов за проникване. С малко търпение всичко ще се постигне, но приятелката Ви задължително трябва да отработи травмата.

Мария Коева
психолог
Мария Коева
Психолог

mariyakoeva7@gmail.com
www.psychologist-koeva.blogspot.com