Автор Тема: Ревност  (Прочетена 2000 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Просто_аз

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 4
  • Карма: +0/-0
    • Профил
Ревност
« -: 24 септември 2017 13:06:21, неделя »
Здравейте,

аз съм момиче на 25г.С приятелката ми(9г. по-голяма от мен)сме заедно вече повече от 3 години.За този период преживяхме две раздели.Не смятам да допускам трета.

Проблемът е,че аз съм много ревнива,ама много.Всеки допир до нея от друга,всеки поглед направо ме влудяват!Когато говори по телефона и не ми казва с кого полудявам...Всеки път когато приятелка коментира и побликува в профила и побеснявам от ревност  се започва - разпитвания,остър тон,караници...а и тя е много твърд характер и не търпи тези изблици на ревност от моя страна.

Знам,осъзнавам,че прекалената ревност не е хубава и така я задушавам.Осъзнавам и,че страхувайки се да не я изгубя,да не ме остави и проявявайки тази ревност мога само да я отблъсна и рискувам наистина да ме остави и да я изгубя,но не мога да преодолея това чувство...Затова ви моля отчаено за помощ...Моля ви дайте ми съвет какво да направя,за да преодолея тази силна ревност?Не мога без нея,ако я изгубя и ме напусне ще умра!

Моля ви пишете ми как да се справя?Няма да преживея още една раздяла...

Неактивен mariya_koeva

  • ПСИХОЛОГ
  • Глобален модератор
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 767
  • Карма: +17/-0
  • Пол: Жена
  • Нека заедно намерим пътя към промяната!
    • Профил
    • https://psychologist-koeva.blogspot.com/
Re: Ревност
« Отговор #1 -: 24 септември 2017 13:07:29, неделя »
Здравейте, Просто_аз!

Може би е хубаво да обърнете нещата. Запитайте се: "Ако аз съм написала нещо във Facebook на приятелка, без каквито и да били намерения, и човекът до мен ми вдигне скандал защо съм го направила, как ще се почувствам?" Ясно е, че ревността е голям препъни камък в любовта, но се опитайте да подходите по-рационално към ситуацията. Всеки има приятели, с които общува и се среща. Това, че в даден етап от живота си се обвързваме, не значи, че всеки трябва да прекрати приятелските си взаимоотношения с останалите и да разговаря само с човека до себе си. Това не само, че не е полезно, а и е наистина задушаващо! От Ваша страна се усеща нещо такова като "искам я само за мен, не искам да общува с никой друг, защото този някой друг може да ми я "открадне" и ще се разделим". Ако Вашата приятелка наистина Ви обича, отсега Ви казвам, че нямате повод да се притеснявате. Плюс това ще е хубаво да поработите върху самочувствието си. Ревността често е проява на действие от страна на по-несигурни хора в себе си. Замислете се върху това! Бъдете по-самостоятелна, срещайте се и вие с приятели, разхождайте се повече навън, наслаждавайте се на любовта! Никой не е казал, че ще има трета раздяла, но се опитайте да подходите по-философски върху нещата, а не да виждате в лицето и на най-случайния човек, който погледне Вашата приятелка, заплаха. Все пак очите са ни създадени, за да виждаме заобикалящия ни свят, нали така?

Мария Коева
психолог
Мария Коева
Психолог

mariyakoeva7@gmail.com
www.psychologist-koeva.blogspot.com

Неактивен Просто_аз

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 4
  • Карма: +0/-0
    • Профил
Re: Ревност
« Отговор #2 -: 24 септември 2017 13:08:15, неделя »
Благодаря много!Имах нужда от тези думи...

Неактивен AneLiq

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 2
  • Карма: +0/-0
    • Профил
Re: Ревност
« Отговор #3 -: 24 септември 2017 13:09:57, неделя »
Дай й малко свобода, не я ревнувай толкова  :)