Автор Тема: не показвам чувствата си  (Прочетена 2049 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен мики

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 1
  • Карма: +0/-0
    • Профил
не показвам чувствата си
« -: 24 септември 2017 12:55:10, неделя »
Здравейте жена съм на 34г имам 4 годишна връзка с жена която е омъжена ,аз живея в чужбина тя в БГ  виждаме се няколко пъти в годината за по няколко дена,когато сме заедно всичко е наред но когато сме разделени подържаме скайп връзка и всичко се влушава проблема е в мен не говоря за желанията и чувствата си не споделям мислите си с нея и тя казва че не се чувства желана и обичана от мен,много пъти е искала да прекратим тази връзка но аз не се съгласявам обещавам и че ще се променя че ще започна да говоря за това но след това всичко остава постарому ,незнам какъв ми е проблема немога да си обесня защо немога да говоря за това при положение че го чувствам че я желая че я обичам а когато я видя на скайп не обелвам и дума за това искам да се променя за да запазя това което имаме защото тя наистина е много важна за мен и я обичам адски много но немога да открия причината за моето мълчание за да я отстраня надявам се да ми помогнете по някакъв начин и най малкия съвет ще е от полза,благодаря предварително

Неактивен mariya_koeva

  • ПСИХОЛОГ
  • Глобален модератор
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 767
  • Карма: +17/-0
  • Пол: Жена
  • Нека заедно намерим пътя към промяната!
    • Профил
    • https://psychologist-koeva.blogspot.com/
Re: не показвам чувствата си
« Отговор #1 -: 24 септември 2017 12:55:40, неделя »
Здравейте, мики!

Може да има различни причини, поради които усещате, че Ви е трудно да споделяте. А за какво споделяне всъщност имате предвид? Споделяне, което е свързано с ежедневните Ви дейности (например за това как е минал денят Ви), или което е свързано с неща, които Ви тежат в отношенията между вас двете (например не й споделяте, когато Ви е засегнало нещо от нейна страна) и Ваши лични преживявания (например когато сте тъжна, напрегната или имате нужда от съвет)? Причините могат да бъдат най-различни и за да ми е по-лесно да Ви дам компетентен отговор, е хубаво да ми разясните ситуацията.

Оставям настрана фактът, че тази жена е омъжена и не мисля да коментирам този аспект, освен ако не Ви притеснява нещо.

Имайте предвид също така, че виртуалната комуникация е едно, а реалната - съвсем друго. Може пък да Ви е по-лесно да комуникирате на живо, отколкото чрез Skype, затова този вариант също не е изключен.

Мария Коева
психолог
Мария Коева
Психолог

mariyakoeva7@gmail.com
www.psychologist-koeva.blogspot.com