Автор Тема: Гадните съученици и тормоза в училище  (Прочетена 3444 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Марката

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 2
  • Карма: +0/-0
    • Профил
Гадните съученици и тормоза в училище
« -: 22 септември 2017 13:50:06, петък »
Здравейте, вече ще съм в 10 клас и не искам да тръгвам на училище защото отново ще започнат да ме обиждат и да ме тормозят. Така е от както се помня. Обиждат ме с най-различни прякори. Обикновено се правя, че не ми пука, но болката я усещам психически. От доста време се опитвам да разбера какво ги кара да ме обиждат и все не намирам причина.Дори в ежедневието ми и когато не съм сам мисля за този тормоз и не мога да и го избия от главата.Има един ужасен съученик ,който ме причаква след училище и ме кара да ходя с него и е имало случай да ме кара да пуша. Не искам да създавам проблеми на родителите си, защото те имат достатъчно. КОГА ЩЕ ПОРАСНАТ И СТАНАТ ЗРЕЛИ ХОРА ТЕЗИ ПУБЕРИ?

Неактивен mariya_koeva

  • ПСИХОЛОГ
  • Глобален модератор
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 767
  • Карма: +17/-0
  • Пол: Жена
  • Нека заедно намерим пътя към промяната!
    • Профил
    • https://psychologist-koeva.blogspot.com/
Re: Гадните съученици и тормоза в училище
« Отговор #1 -: 22 септември 2017 13:50:43, петък »
Здравейте, Марката!

Разбирам как се чувствате. Радвам се, че зовете за помощ, което значи, че искате този тормоз да приключи и търсите решение на проблема. На първо място, споделете с родителите си. Те са Ваши родители и винаги ще бъдат до Вас, каквото и да се случва, независимо какви проблеми имат. Второ, споделете с класния си ръководител и училищния психолог (ако имате такъв). Класният Ви ръководител следва да поговори с тези, които Ви тормозят, и да им наложи наказание. Училищният психолог, от своя страна, също следва да поговори с тях и с родителите им. Няма нищо страшно и плашещо в това! Важно е да имате социална подкрепа и в никакъв случай да не оставате сам в тази ситуация! Насилниците разчитат, че жертвите им ще бъдат уязвими, изплашени и страхливи, за да се защитят. В краен случай, ако ситуацията не се подобри след намесата на класния Ви ръководител и училищния психолог (което ме съмнява), нека да се информира и директорът на училището. Той, като авторитет, също да поеме активност и да предприеме адекватни мерки за тормозчиите.

Подсигурете се да има някой с Вас, когато сте около района на училището, за да не си създавате проблеми с въпросното момче, което Ви причаква. Опитайте се да не обръщате внимание на всякакви подигравки, ходете с гордо вдигната глава и помнете, че слабите духом всъщност са тормозчиите, а не Вие.

Всичко ще е ОК, не се притеснявайте! Важно е да действате и да не стоите безучастен към случващото се!

Дръжте ме в течение.

Мария Коева
психолог
Мария Коева
Психолог

mariyakoeva7@gmail.com
www.psychologist-koeva.blogspot.com

Неактивен Марката

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 2
  • Карма: +0/-0
    • Профил
Re: Гадните съученици и тормоза в училище
« Отговор #2 -: 22 септември 2017 13:51:32, петък »
Много Благодаря ! Ще съобщя на родителите си ! Все пак сте психолог - ще ми кажете ли кога или към коя година ще им дойде акъла в главата ?

Неактивен mariya_koeva

  • ПСИХОЛОГ
  • Глобален модератор
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 767
  • Карма: +17/-0
  • Пол: Жена
  • Нека заедно намерим пътя към промяната!
    • Профил
    • https://psychologist-koeva.blogspot.com/
Re: Гадните съученици и тормоза в училище
« Отговор #3 -: 22 септември 2017 13:52:13, петък »
Здравейте отново, Марката!

Всеки човек е индивидуален и се развива със собствена скорост. Не бих могла да се ангажирам с точен отговор за това "кога ще им дойде акълът в главата". По-скоро тук става въпрос да осъзнаят лошото си поведение и негативните последствия от него. Психолог би могъл да подпомогне този процес. За съжаление не можем да избягаме от тормозчиите и затова трябва да се научим да се пазим и защитаваме от тях.

Мария Коева
психолог
Мария Коева
Психолог

mariyakoeva7@gmail.com
www.psychologist-koeva.blogspot.com

Неактивен Анонимен

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 3
  • Карма: +0/-0
    • Профил
Re: Гадните съученици и тормоза в училище
« Отговор #4 -: 22 септември 2017 13:52:48, петък »
Като гледам съучениците си няма да се оправят скоро.