Автор Тема: Влюбих се в учителката си  (Прочетена 2233 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен eliie

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 3
  • Карма: +0/-0
    • Профил
Влюбих се в учителката си
« -: 22 септември 2017 09:22:12, петък »
Здравейте.От 2 години имам един проблем.Влюбих се в една от предишните ми учителки,тъй като вече съм в ново училище казвам ''предишна''.Никога не съм предполагала ,че мога до таква степен да се привържа към един човек.Всеки ден мисля за нея,всеки час,всяка минута,всяка секунда.За съжаление,не се шегувам.Мисля,че съм зависима от нея.Тя е омъжена и има дете.Не знам как да постъпя,започнах много да пренебрегвам приятелите си и семейството си.От миналата година започанх да имам и сексуални фантазии с нея,а съм момиче.Започнаха да стават големи проблеми понеже все повече хора от близките ми научават,без да искам.Моля ви помогнете ми.

Неактивен mariya_koeva

  • ПСИХОЛОГ
  • Глобален модератор
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 767
  • Карма: +17/-0
  • Пол: Жена
  • Нека заедно намерим пътя към промяната!
    • Профил
    • https://psychologist-koeva.blogspot.com/
Re: Влюбих се в учителката си
« Отговор #1 -: 22 септември 2017 09:22:49, петък »
Здравейте, eliie!

Разумът Ви знае, че нищо не може да се случи в реалния живот с тази жена. Това е обективната реалност в момента - на каква основа сте зависима от нея? Ако нещо се е било случило между Вас преди, разбирам. Но сега градите пясъчни кули. Тя има семейство и свой живот. Вие също имате свой живот и приятели, които Ви чакат. Губите ценно време да мислите за човек, който не може да е с Вас. Пренасочете енергията си ТУК И СЕГА, вместо да живеете в някаква алтернативна реалност. Как по-точно пренебрегвате родителите и приятелите си? Как научават, без да искат, за ситуацията? Относно сексуалните фантазии - чувствала ли сте някога, че може да харесвате собствения си пол? С каква сексуална ориентация се самоопределяте? При всички положения обаче се събудете за живота. Отделяйте време на хобитата си, на училището, на близките хора. Оглеждайте се за човек, с когото действително може да имате бъдеще.

Мария Коева
психолог
Мария Коева
Психолог

mariyakoeva7@gmail.com
www.psychologist-koeva.blogspot.com

Неактивен eliie

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 3
  • Карма: +0/-0
    • Профил
Re: Влюбих се в учителката си
« Отговор #2 -: 22 септември 2017 09:23:20, петък »
Много благодаря за съветите ви.Знам всички тези неща,въпросът е ,че не знам как да спра да мисля за тази жена.Казах,че близките ми научават без да искам,защото твърде често говоря за нея и те разбират.Аз се справям добре в училище.Досега не съм харесвала жени или момичета.Нямам такива ориентации,не знам как се случи това с тази жена.Опитвам се да си обясня защо се привързах толкова към нея,дори не я познавам извън училище ,а сега вече не я виждам.Приятелите ми казват,че тя е лоша и много строга към учениците си,аз смятам ,че не е така.Тяхната реакция ,когато им кажа ,че не са прави е следната: Имаш болни фантазии,създаваш си грешен образ за нея.Не знам какво да мисля,според вас как да спра тази зависимост?

Неактивен mariya_koeva

  • ПСИХОЛОГ
  • Глобален модератор
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 767
  • Карма: +17/-0
  • Пол: Жена
  • Нека заедно намерим пътя към промяната!
    • Профил
    • https://psychologist-koeva.blogspot.com/
Re: Влюбих се в учителката си
« Отговор #3 -: 22 септември 2017 09:23:53, петък »
Здравейте отново, eliie!

Начинът, който ще Ви помогне да не мислите за тази жена, е да разнообразявате ежедневието си с полезни дейности. Бъдете активна! Спортувайте, запишете се в извънкласни занимания, срещайте се с приятелите си, развивайте хобитата си. Така ще може да пренасочите вниманието си от учителката. Важното е, че осъзнавате невъзможността да има нещо между Вас двете, и е време, в което да го усетите не само вътрешно, а действително. Не мога да гадая защо сте се привързала толкова към нея. Може, в стремежа си да докажете на приятелите си, които са казвали, че тя е строга към учениците, да сте се фокусирала прекалено много върху мисълта "добрата и мила учителка", че съвсем да сте се захласнала по нея. Може би наистина сте си изградила грешен образ за нея? Възможно е пък и тази привързаност и сексуалните фантазии спрямо нея да са етап от психо-сексуалното Ви развитие. Не казвам, че сте неосъзната лесбийка или бисексуална, но много често в пубертета тийнейджърите се захласват сексуално по връстниците си или по по-големи хора от техния пол.

Мария Коева
психолог
Мария Коева
Психолог

mariyakoeva7@gmail.com
www.psychologist-koeva.blogspot.com

Неактивен eliie

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 3
  • Карма: +0/-0
    • Профил
Re: Влюбих се в учителката си
« Отговор #4 -: 22 септември 2017 09:24:28, петък »
Благодаря Ви много.Надявам се да си намеря подходяща извънкласна дейност.  :)