Автор Тема: Пристрастих се към памперсите за възрастни  (Прочетена 2847 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен milena

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 2
  • Карма: +0/-0
    • Профил
Пристрастих се към памперсите за възрастни
« -: 22 септември 2017 09:15:48, петък »
Здравейте.Тази година имах матури.Бях хванала цистит точно преди матурата.Нямах време да оздравея.Знаех от приятелки ,че може да се отиде до тоалетната след ,като мине един час.Казах си ,че немога да издържа толкова много време и нашите бяха на същото мнение.Тогава баща ми му хрумна идеята да съм с памперс за възрастни на матурата.Също и имаше само два дни до матурата.Нашите купиха памперсите и аз реших да си сложа един преди да легна,защото друг път не си бях слагала и исках сутринта да не се чудя как се слагат.На сутринта ,като станах си смених памперса , качих си на такси и отидох на матурата по География.Справих се добре на матурата.Като се прибрах на обяд се радвах много,че съм написала всичко.След ,като мина тази матура бях много спокойна.Не ми се седеше в нас и исках да изляза затова се разбрах с една приятелка да отидем на кафе.Говорехме за това какво сме направили на матурата.През цялата една седмица когато ме беше хванал цистита си излизах от нас с памперса,защото ние момичетата не сме ,като момчетата които си пикаят навсякъде където решат.След ,като оздравях трябваше да спра.Спрях ,но ми се искаше отново да почна да нося памперси.Просто с тях се чувствам комфортно.След ,като ме приеха в университета.Настаних се на квартира в големия град в която бях сама.Там вече отново почнах да си купувам и да нося памперси за възрастни.Не мога да спра да ги нося. Не знам какво да направя, за да спра да ги нося или трябва да не спирам.Объркана съм много.

Неактивен Boyanova

  • ПСИХОЛОГ
  • Админ
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1348
  • Карма: +8/-0
  • Пол: Жена
    • Профил
    • Форум за психология
Re: Пристрастих се към памперсите за възрастни
« Отговор #1 -: 22 септември 2017 09:16:20, петък »
Здравейте milena,

Разбирате, че няма как да сте постоянно и без необходимост с памперс за възрастни. Причината, която е наложила тази крайна мярка, вече не е актуална. Следва да спрете да носите памперсите. Ако Ви е трудно да се решите на тази стъпка от веднъж, то можете да си съставите график за отказване от памперса в рамките на 1 седмица. Всеки ден от тази 1 седмица следва времето, което прекарвате без памперс да бъде все по-малко, така че на 8-мия ден вече да сте без памперс през цялото време. Придържайте към здравата логика, че причината, поради която Ви е трябвал памперс е вече в миналото и че сега сте в състояние да си контролирате нуждите и няма да се изложите пред никого, а също и че винаги и по всяко време можете да отидете до тоалетната, ако Ви се наложи.

психолог Л. Боянова

Неактивен milena

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 2
  • Карма: +0/-0
    • Профил
Re: Пристрастих се към памперсите за възрастни
« Отговор #2 -: 22 септември 2017 09:17:08, петък »
Здрасти.Права сте ,че причината  вече не е актулна.Ще опитам с едноседмичен график,както ме съветвате. Мисля ,че ще успея да се справя с проблема.