Автор Тема: Лъжа...  (Прочетена 1152 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен djenkbs

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 1
  • Карма: +0/-0
    • Профил
Лъжа...
« -: 22 септември 2017 07:30:33, петък »
Здравейте,казвам се Дженк на 14г от гр.Бургас.Имам голям проблем със лъжата
Лъжа за най-малкото.Много искам да спра да лъжа,но не мога.Нямам никъкви проблеми(семейни,лични или т.н)
Искам да помоля,всеки който разгледа тази тема да ми помогне ''Как да спря да лъжа''
Тъжно ми е защото и натъжавам майка си и баща си  :(
Моля ви за спешна помощ,приятели !

Неактивен mariya_koeva

  • ПСИХОЛОГ
  • Глобален модератор
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 767
  • Карма: +17/-0
  • Пол: Жена
  • Нека заедно намерим пътя към промяната!
    • Профил
    • https://psychologist-koeva.blogspot.com/
Re: Лъжа...
« Отговор #1 -: 22 септември 2017 07:31:12, петък »
Здравей, djenkbs!

Запитай се какво искаш да постигнеш всъщност с това поведение. Наистина ли има сериозни причини, поради които се налага да прикриваш някои неща, или има друга обективна или субективна причина, за да се случва? Хубаво е да не ти става навик прикриването и "подменянето" на реалността. Доколко може да ти попречи занапред, зависи от това доколко си склонен да продължиш с тази практика. Опитай се оттук нататък да не преиначаваш истините, независимо колко тежки са те. Да, има факти и ситуации от живота, които не са приятни и за които ни е страх да признаем на останалите. Но лъжата не дава положителен ефект, а единствено временно удовлетворение, че сме замаскирали реалността (малко или много). Не е хубаво и да прикриваш какви са твоите интереси и хобита например, каква музика обичаш да слушаш, какво е мнението ти по определени житейски теми, и т.н. само за да се харесаш на околните.

Относно родителите - това са хората, които ще бъдат до теб, независимо в каква ситуация си попаднал. Знай, че всяко нещо е поправимо и че всъщност нищо не е фатално. Само от теб зависи как ще ти се отрази даден казус. Не губи доверие в родителите си и се опитай да приемаш и да изказваш фактите такива, каквито са.

Успех!

Мария Коева
психолог
Мария Коева
Психолог

mariyakoeva7@gmail.com
www.psychologist-koeva.blogspot.com