Автор Тема: Храни куче да те лае  (Прочетена 1996 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен kolednazvezda

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 1
  • Карма: +0/-0
    • Профил
Храни куче да те лае
« -: 22 септември 2017 07:01:12, петък »
Здравейте.

Моят проблем е свързан с най-голямата радост в живота ми. А именно, говоря за моята майка. Обичам я безкрайно много, тя е най-добрата ми приятелка и споделям всичко с нея. Въпросът е и че си изкарвам всичко пак на нея. Сега съм на 21, от 16-годишна започнах да правя истерии, да я наранявам с думи и да я обвинявам за всичко, без да мога да се контролирам. Обяснявах си го с пубертета, по-късно и с моята затвореност към околните, заради която често мълча, не изказвам мнение..и естествено всичкото напрежение трябва да се излее някъде. Лошото е, че насочвам поведението си именно към човека, който най-много обичам.  :'( Ще се радвам, ако може да ми дадете някакъв съвет, защото това са много години, загуба на излишни нерви от двете страни и саморазрушаващо за мен, защото се измъчвам от вина и в следващия момент-всичко на ново.   :-[

Поздрави и продължавайте да помагате на хората.  :)

Неактивен mariya_koeva

  • ПСИХОЛОГ
  • Глобален модератор
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 767
  • Карма: +17/-0
  • Пол: Жена
  • Нека заедно намерим пътя към промяната!
    • Профил
    • https://psychologist-koeva.blogspot.com/
Re: Храни куче да те лае
« Отговор #1 -: 22 септември 2017 07:01:47, петък »
Здравейте, kolednazvezda!

Майката по принцип е източникът на топлина, сигурност и комфорт. Тя е безусловната обич и рамото, на което можем да се опрем в трудни моменти. По време на юношеството е нормално да имаме конфликти с родителите си (или с единия от тях), но след това узряваме за важността на връзката помежду ни.

Следващият път, когато отново надделеят негативните емоции у вас, се опитайте да стопирате евентуалния конфликт. По-добре седнете и поговорете с майка си, без да повишавате тон, и й споделете за нещата, които ви измъчват и които са ви ядосали през деня. Нека заедно стигнете до извода дали наистина са толкова негативни, или не. Споделяйте й повече. Радвам се, че изпитвате такава голяма обич към майка си! Обърнете това в своя полза - щом тя е най-важният човек в живота ви, позволете да разговаряте повече, а така ще имате по-голяма възможност и да се опознавате.

Техника, която може да ви помогне в такива ситуации, е да се опитате да дишате дълбоко в момента, в който усещате, че яростта се надига, и да започвате да си казвате: "Няма да повишавам тон!" Опитайте се да броите до 10 или до 50. Канализирайте негативните импулси в друга посока. Спортувайте, танцувайте и се смейте повече!

Мария Коева
психолог
Мария Коева
Психолог

mariyakoeva7@gmail.com
www.psychologist-koeva.blogspot.com