Автор Тема: Малко помощ  (Прочетена 1505 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен nomer8

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 2
  • Карма: +0/-0
    • Профил
Малко помощ
« -: 22 септември 2017 06:39:08, петък »
Здравейте, имам проблем, на 19г. съм и цял живот съм се влюбвал в момичета, ходил съм с доста, имам приятелка от 1 година и наскоро правихме секс, но тръпката ми изчезна, а и като цяло очаквах че секса е нещо страхотно, не знам, може и приятелката ми да е неопитна, защото и аз на нея съм и първият, но след като ми изчезна тръпката ми стана адски гадно (и в момента е така) и започнах да си прехвърлям в главата въпросчета, докато не стигнах до въпроса: - Да не би да съм обърнал резбата ... И общо взето от тогава съм супер притеснен, рових се в интернет оказа се че може да е психично р-во (HOCD). Та въпроса ми е, според вас възможно ли е да съм гей, след като цял живот съм се влюбвал в момичета, защото имам чувството, че ще се побъркам съвсем ...

Неактивен slance20

  • ПСИХОЛОГ
  • Newbie
  • *
  • Публикации: 12
  • Карма: +1/-0
    • Профил
Re: Малко помощ
« Отговор #1 -: 22 септември 2017 06:40:40, петък »
Здравей, nomer8!  :)

От прочетеното мога да ти кажа едно със сигурност - не си гей! Това, че не си изпитал удоволствие с приятелката си, не те прави нито гей, нито човек с психично разстройство. Сексуалните проблеми не са индикатор за "обърната резба". Причините могат да бъдат най-различни. Като начало - първият път на момичетата в повечето случаи не е най-приятното изживяване и това може да е една от причините, че не ви е било ок при този опит. Сексът невинаги е нещо страхотно. Сексът е такъв, какъвто си го направите с партньорката ти.  ;) За да бъде "страхотен" (онова, което може би ти си представяш) трябват време, опит, чувства, подходящ партньор, подходяща обстановка, нагласа - общо взето много неща!

Мъжете с хомосексуална наклонност се влюбват в мъже. Освен сексуално привличане, те изпитват и чувства. Влюбват се така, както ти си се влюбвал в момичета. Когато действително изпитваш влечения към мъже не се налага да "прехвърляш въпросчета в главата си", нещата просто се случват... от самосебе си. Не мислиш много, повече чувстваш.

Дай време на приятелката си, на връзката ви и на себе си. Недей да се натоварваш с въпроси "ЗАЩО ми изчезна тръпката?", тъй като така няма да я върнеш. Говорете за това какво ви харесва, кое ви доставя удоволствие, как се чувствате най-добре заедно. Не е задължително условие партньорката ти да е "опитна", за да почувстваш секса с нея като "страхотен". Такъв можете да се постараете да го направите и със сегашната ти приятелка (мое лично мнение е, че дори предизвикателството е по-голямо, но вероятно резултатът ще бъде по-задоволителен и си струва да опитате!  :) )

Желая ти успех и много вълнуващи моменти!

Неактивен nomer8

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 2
  • Карма: +0/-0
    • Профил
Re: Малко помощ
« Отговор #2 -: 22 септември 2017 06:41:29, петък »
Слънце, благодаря ти, а до предизвикателството-звучи доста примамливо  :)