Автор Тема: Лошото държание на приятеля ми  (Прочетена 177 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Shhh

• Newbie
  • *
  • Публикации: 2
    • Профил
Лошото държание на приятеля ми
« -: 21 септември 2017 13:23:36, четвъртък »
Здравейте.
Имам човек до себе си от 1 година, но нещата не са точно както аз искам ги очаквам. Помага ми със всички проблеми, но държанието му не е това, което аз искам, защото си позволява да ме обижда, да ми показва среден пръст и да ме унижава, а аз ужасно много го обичам и не мога без него, защото живея без родителите ми и гледам да запълня дупката с него, а той е по затворен и отдръпнат от мен. Как да постъпя, за да започне да се държи добре с мен?

Неактивен Boyanova

• ПСИХОЛОГ
  • Админ
  • Sr. Member
  • Публикации: 432
    • Профил
    • Форум за психология
Re: Лошото държание на приятеля ми
« Отговор #1 -: 21 септември 2017 13:24:57, четвъртък »
Здравейте Shhh,

Това, че Вашият приятел Ви помага с всички проблеми е наистина хубаво. Още повече, че сте само на 19 г. и на една такава възраст човек тепърва натрупва своя житейски опит. Разбирам, че сте в тежка ситуация, щом Ви се налага да живеете без родителите си.

Пробвали ли сте да обсъдите положението си с приятеля си? Да поговорите откровено с него какво Ви притеснява, да се опитате заедно да намерите изход от това? Вие можете да сте инициаторът той да се замисли над възникналия проблем, но от приятеля Ви зависи той да предприеме необходимите мерки да си коригира поведението, така че да не Ви наранява.

Ако желаете, можете да пишете по тази тема отново, за да споделите развоя на събитията.

С уважение,
психолог Людмила Боянова

Неактивен Shhh

• Newbie
  • *
  • Публикации: 2
    • Профил
« Отговор #2 -: 21 септември 2017 13:26:01, четвъртък »
Опитала съм да говоря с него, но той казва, че само му мърморя и не иска да изслушва.

Неактивен Boyanova

• ПСИХОЛОГ
  • Админ
  • Sr. Member
  • Публикации: 432
    • Профил
    • Форум за психология
« Отговор #3 -: 21 септември 2017 13:27:22, четвъртък »
Опитайте да поговорите с него, като изрично указвате, че въпросът е сериозен и не става въпрос за някаква временна прищявка от Ваша страна. Обяснете му, че Ви наранява, като Ви обижда и му споделете всичко. Настоявайте, че е сериозен разговор и че държите да Ви изслуша. Ако това не помогне, замислете се дали искате да продължите взаимоотношенията си с такъв човек, който не желае да спре да Ви наранява.

психолог Людмила Боянова